TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FRPA w Małopolsce: Linie z Olkusza zostają
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.01.2020 09:00:11
FRPA w Małopolsce: To się sprawdza

.Wprowadzone pilotażowo dwie linie autobusowe z FRPA na trasach Olkusz – Krzeszowice i Olkusz – Trzyciąż – Kraków zostają na stałe.

Uruchomione w październiku 2019 roku linie użyteczności publicznej Olkusz – Krzeszowice i Olkusz – Trzyciąż – Kraków cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy zyskali dostęp do nowej – atrakcyjnej cenowo – usługi.

-"Od stycznia również mieszkańcy Paczółtowic będą mogli korzystać z linii autobusowej Olkusz – Krzeszowice i kontynuować podróż pociągiem do Krakowa. - zapewnił Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Natomiast linia Olkusz – Krzeszowice, w związku z wnioskami mieszkańców Paczółtowic, kursować będzie również i do tej miejscowości. Od poniedziałku do piątku do dyspozycji pasażerów będzie po dziewięć kursów w każdym kierunku, natomiast w weekendy po cztery. Linia pełni funkcję dowozową do stacji kolejowej w Krzeszowicach i pasażerowie mogą kontynuować podróż pociągiem do Krakowa.

Po staremu

Ceny biletów na obydwu liniach nie ulegną zmianie i z Olkusza do Krakowa bilet jednorazowy kosztuje 9 zł, a bilet miesięczny 180 zł, natomiast za przejazd pomiędzy poszczególnymi miejscowościami (do 15 km) za bilet jednorazowy trzeba zapłacić 3.50 zł. Natomiast na linii Olkusz – Krzeszowice ceny kształtować się będą na poziomie 2 zł w przypadku biletów jednorazowych oraz 40 zł w przypadku biletów miesięcznych.

-"Przewozy na linii Olkusz – Krzeszowice, z możliwością kontynuowania podróży do Krakowa, traktujemy jako projekt rozwojowy. W roku 2020 uruchomimy kolejne linie dofinansowane ze środków funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, które będą miały na celu rozwiązanie problemu z zapewnieniem dostępności autobusowego publicznego transportu zbiorowego - uzupełnił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Na linii Olkusz – Trzyciąż – Kraków, jak dotychczas, do dyspozycji pasażerów każdego dnia będą po cztery kursy w każdym kierunku (po dwa poranne i dwa popołudniowe). Godziny odjazdów z Olkusza: 5.20, 8.30, 14.55, 17.20. Godziny odjazdów z dworca MDA w Krakowie: 5.40, 8.10, 14.45 i 17.

Link do rozkładów jazdy: https://bip.malopolska.pl/umwm,m,327278,rozklady-jazdy-uzytecznosc-publiczna.html


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FRPA
Małopolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....