TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FlixBusem z Krakowa i Katowic do Czech i Niemiec
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.07.2016 08:56:09 6 komentarzy
Z FlixBusem z Krakowa i Katowic do Czech i Niemiec

FlixBus przyspiesza i uruchamia od 21 lipca swoje własne trasy : Kraków-Stuttgart od 199 zł; Kraków-Praga od 74 zł; Katowice-Ostrawa od 19 zł. Zielony przewoźnik - m.in. dzięki współpracy z PolskimBusem oraz LEO Express - łączy Polskę z Niemcami i Czechami już 9 razy dziennie.

-"FlixBusy kursują codziennie i bez przesiadek z Krakowa i Katowic do atrakcyjnych celów w Czechach i Niemczech. Podróżni z Polski otrzymują w ten sposób tanią i elastyczną możliwość podróży oraz przyłączenie do europejskiej sieci autobusowej FlixBus. Popularne cele takie jak Ostrawa, Brno, Praga, Stuttgart oraz Norymberga są od zaraz codziennie i bezpośrednio dostępne, np. Kraków <> Stuttgart, 2x dziennie, 13 h 45 min., od 199 zł, albo Katowice <> Norymberga, 3x dziennie, 9 h 50 min., od 165 zł" - mówi Bettina Engert, kierownik działu Corporate Communications z FlixBus.

To nie koniec?

Jeszcze w 2016 FlixBus zapowiada połączenie kolejnych miast w Polsce i więcej połączeń do Niemiec i Czech

-?Nasze plany rozbudowy sieci autobusowej w Polsce nie są jeszcze w pełni zrealizowane. Oprócz przyłączenia kolejnych polskich miast, zostaną uruchomione kolejne połączenia w kierunku Niemiec i Czech.? Dzięki rozbudowanej sieci połączeń FlixBus, jest możliwe podróżowanie pomiędzy 900 celami w 20 krajach - mówi Bettina Engert.

Przypomnijmy, że FlixBus rozpoczął swoją działalność w 2013 r. z 4 liniami autobusowymi i zdołał do tej pory rozwinąć sieć połączeń do 20 krajów. W 2015, jako wyraźny lider rynku krajowego w Niemczech, FlixBus umiędzynarodowił swój pomyślny model biznesowy i otworzył krajowe sieci połączeń we Francji, Włoszech, Holandii i Chorwacji. W 2016 FlixBus uruchomił pierwsze połączenia do Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz rozszerzył sieć w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. André Schwämmlein, FlixBus, Założyciel oraz Kierownik Zarządczy: ?Zmieniliśmy sposób podróżowania u jego podstaw. Naszym celem jest oferować klientom w całej Europie szczególne doświadczenie podróży ? czy to w Krakowie, Amsterdamie, Londynie, czy Barcelonie.?

Polska apka

Pasażerowie mogą rezerwować miejsca w zielonych autobusach poprzez aplikację Online App, teraz dostępną również w języku polskim.

-?Następne doświadczenie z FlixBusem jest oddalone o kilka kliknięć i podróż jest po prostu możliwa. Poprzez naszą bezpłatną aplikację klienci mogą dokonać rezerwacji, sprawdzić dostępność połączeń, uzyskać niezbędne informacje dotyczące podróży oraz użyć nawigacji w celu znalezienia odpowiedniego przystanku autobusowego.? - podkreśla Bettina Engert

W cenie biletu zawarte są wszystkie koszty rezerwacji oraz gwarancja miejsca siedzącego w autobusie. Zmiana oraz anulowanie rezerwacji są możliwe bezpłatnie do 15 min. przed odjazdem autobusu. Wejście na pokład przeprowadzane jest przy pomocy kodów QR okazywanych kierowcy autobusu i jest tym samym możliwy bez użycia papieru. Razem z bezprzewodowym Internetem na pokładzie, gniazdkami sieciowymi, bardzo dużym odstępem między siedzeniami oraz możliwością zabrania ze sobą 3 szt. bagażu, pasażerowie cieszą się wysokim komfortem podróży.

Poniżej przykładowe połączenia z Krakowa i Katowic:

POŁĄCZENIE

CZĘSTOTLIWOŚĆ (DZIENNIE)

CZAS PODRÓŻY

Na www.FlixBus.pl od (zł)

Kraków <> Praga (CZ)

8 x

6:02 h

74,00

Kraków <> Brno (CZ)

1 x

4:40 h

69,00

Kraków <> Ostrawa (CZ)

4 x

2:30 h

35,00

Kraków <> Stuttgart (DE)

2 x

13:45 h

199,00

Kraków <> Norymberga (DE)

3 x

11:05 h

154,00

Kraków <> Berlin (DE)

3 x

7:00 h

79,00

Kraków <> Drezno (DE)

3 x

11:05 h

114,00

Katowice <> Praga (CZ)

9 x

4:44 h

58,00

Katowice <> Ostrawa (CZ)

6 x

1:15 h

19,00

Katowice <> Brno (CZ)

2 x

3:25 h

35,00

Katowice <> Berlin (DE)

3 x

7:00 h

79,00

Katowice <> Drezno (DE)

3 x

10:40 h

114,00

Katowice <> Norymberga (DE)

3 x

9:50 h

165,00

Katowice <> Stuttgart (DE)

2 x

13:10 h

199,00

Katowice <> Tybinga (CZ)

2 x

13:45 h

158,00Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
FlixBus
PolskiBus
LEO Express
Niemcy
Czechy
 • Borewicz – 26.07.2016

  "Jeszcze w 2016 FlixBus zapowiada połączenie kolejnych miast w Polsce i więcej połączeń do Niemiec i Czech..."Czyżby FlixBus chce "łyknąć" międzynarodowe linie PolskiegoBusa???

 • Sindbus – 26.07.2016

  Nie, prędzej Sindbad powinie się juz zacząć pakować

 • szofer – 26.07.2016

  Polsk Bus tez juz powinien zacząć sie pakować. Superbus w Estonii juz zamknięty teraz przyjdzie Czas na PB. Moim zdaniem Souter zwija sie z kontynentalnej Europy.Odda PB Flixowi, a za chwilę i Onnibus nagle zostanie sprzedany.

 • BMHNM BG – 26.07.2016

  bYE BYE SINDBAD!!!!

 • QYZ – 27.07.2016

  Nie rozumiem tego hejtu na Sindbada. Wszyscy marudzicie, że trzeba wspierać Autosana bo Polska firma itp. A Sindbad to co nie Polski???? Fakt ma swoje za uszami ale jest Naszą krajową firmą, która tu płacić podatki w przeciwieństwie do PB i FlixBus-a. Zazdrość i hipokryzja....

 • hahaj – 03.08.2016

  Jaka zazdrość? Chyba nie jechałeś Sindbadem. Dla nich liczy się więcej pasażerów i kasy aniżeli sam pasażer, taka prawda. Sindbad musi się jeszcze dużo uczyć, a zwłaszcza od Flixbusa

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....