TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

FlixBus przejmie Eurolines i isilines? Start negocjacji
INFOBUS.PL - Opublikowano: 04.03.2019 16:00:37
FlixBus łączy siły z Eurolines i isilines

Grupa Transdev i FlixBus rozpoczynają negocjacje w sprawie sprzedaży dwóch spółek świadczących usługi dalekobieżnych połączeń autobusowych: Eurolines oraz isilines. Transakcja ma strategiczne znaczenie dla obu stron. Jest to kolejny etap dążenia FlixBusa do zaoferowania pasażerom w całej Europie wygodniejszych opcji podróży.

Międzynarodowi operatorzy dalekobieżnych połączeń autobusowych FlixBus i Transdev Group rozpoczynają negocjacje na temat nabycia usług autokarowych Eurolines. Przed finalizacją transakcji, obie strony rozpoczną konsultacje z odpowiednimi radami pracowniczymi w sprawie połączenia spółek. 

"Przejęcie ma na celu wzmocnienie naszej pozycji lidera na rynku francuskim i rozszerzenie europejskiego zasięgu poprzez integrację sieci połączeń długodystansowych Eurolines i isilines. Dzięki integracji, oferta FlixBusa będzie bardziej kompletna i różnorodna. Dążymy do tego, aby być środkiem transportu pierwszego wyboru dla osób podróżujących po Europie" – komentuje Jochen Engert, założyciel i dyrektor generalny FlixBusa.

Obecnie Eurolines prowadzi działalność we Francji, w Holandii, Belgii, Czechach i Hiszpanii, a sieć autobusowa obejmuje ponad 25 krajów. Eurolines działa również pod marką isilines na rynku krajowym we Francji. 

"Decyzja o przystąpieniu do negocjacji z FlixBusem w sprawie potencjalnego przejęcia Eurolines jest zgodna z planem strategicznym Transdev i ma na celu skoncentrowanie zasobów na naszych podstawowych obszarach działalności związanych z transportem biznesowym i transportem publicznym" – mówi Thierry Mallet, dyrektor generalny Transdev Group.

Integracja sieci przygotowaniem firmy na lata
Przez ostatnie sześć lat FlixBus zrewolucjonizował sposób podróżowania po Europie. Od pełnej rezerwacji miejsc w autobusie i śledzenia autobusu przez GPS, przez więcej przestrzeni na nogi, po Wi-Fi na pokładzie, podróż autobusem nigdy nie była bardziej atrakcyjną alternatywą dla samochodu, pociągu lub samolotu. 

"Mamy wiele szacunku do tego, co Transdev zbudował w ciągu ostatnich 20 lat wraz z Eurolines. Dzięki nowatorskiemu podejściu, które wnosi FlixBus, będziemy gotowi na następne 20 lat. Łącząc nasze usługi, będziemy mogli zaoferować ludziom w całej Europie wygodniejsze i bardziej atrakcyjne możliwości podróży" – komentuje Engert.


Tylko w ubiegłym roku liczba codziennych połączeń i pasażerów FlixBusa wzrosła o ponad 40%, zarówno we Francji, jak i na całym świecie – w całym 2018 roku FlixBus przewiózł 45 milionów pasażerów w Europie i Stanach Zjednoczonych. W tym roku FlixBus planuje wprowadzić swoje usługi do Rosji i rozszerzyć działalność na terenie USA. 

"Mamy ambitne plany ekspansji na nowe rynki, ale nadal będziemy rozwijać się w głównych krajach, w których działamy. Przejęcie Eurolines wzmocni naszą europejską sieć i uzupełni wzrost organiczny na kluczowych rynkach" – podsumowuje Engert.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FlixBus
TRANSDEV
Eurolines
isilines
 • Grzesiek Romek – 04.03.2019

  A z drugiej strony strony BlaBlaCar zapowiada alternatywe:)

 • Przemysław Mach – 04.03.2019

  Oby flixbus już niczego nie przejmował jakość usług przez nich oferowany jak i ceny są żenujące PKP na wielu trasach tańszy od tych zielonych pijawek

 • Daniel Mrotek – 04.03.2019

  Pamiętam jak Polskim Busem do Wiednia połączenia bez problemu między 25 a 55zl można było znaleźć. Teraz? Trafić na 55 graniczy z cudem.

 • Paolo Diego – 05.03.2019

  Tymczasem w Niemczech Flixbus ma miec konkurenta - francuskiego BlaBlaBusa. https://de.yahoo.com/nachrichten/handelsblatt-flixbus-wettbewerber-blablabus-startet-noch-2019-deutschland-082107645--finance.html

 • Kamil Poltravel Zaranowicz – 05.03.2019

  A gdzie tu komisja Europejska odnośnie monopolu na rynku? Gdyby coś takiego zrobił np Sindbad, to myślę że już byłyby głosy, że Unia jest zaniepokojona ta sytuacja. Ech....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....