TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Finn Lamex z mikropowłoką dla szyb autobusowych
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.09.2019 11:00:15
Finn Lamex z mikropowłoką dla szyb autobusowych

Fińska firma Finn Lamex zainwestowała w nową technologię, co pozwoli jej osiągnąć najwyższą jakość produktów i umocnić się na rynku przednich szyb do autobusów i autokarów. Klasy Premium.

Fiński specjalista od przednich szyb klasy Premium do autobusów - firma Finn Lamex Safety Glass Oy - została założona w 1999 roku, przez osoby związane z rynkiem przemysłowym. Od samego początku spółka stopniowo się rozwijała, aby uzyskać przewidywany na ten rok dochód wynoszący ok. 11,6 mln EUR.

Niezawodność i jakość

Firma Finn Lamex znana jest w przemyśle jako niezawodny producent wysokiej jakości przednich szyb dla autobusów i autokarów, a jej klientami OE są duże firmy jak ADL i Wrightbus w Wielkiej Brytanii oraz Van Hool w Belgii. By sprostać coraz większym wymaganiom przemysłu oraz klientów firma kilkakrotnie powiększyła swoje zakłady i obecnie może produkować 37 000 laminowanych szyb przednich rocznie.

-"Specjalizujemy się w szybach przednich do autobusów, ale produkujemy również niektóre rodzaje szyb przednich do tramwajów i innych pojazdów przemysłowych. Wszystkie procesy związane z produkcją i formowaniem przednich szyb odbywają się w naszej siedzibie głównej w miejscowości Laitila w południowo-zachodniej Finlandii. W ten sposób możemy zachować najwyższą możliwą jakość" - wyjaśnia Tero Toivanen, prezes firmy Finn Lamex.

Kontrola solarno-termiczna

Inwestowanie w badania nad produktami i rozwojem jest kluczowe w kwestii zachowywania przewagi nad konkurencją i zdobywania nowych klientów. Przewiduje się, że kontrola solarno-termiczna oraz możliwość odbijania promieni podczerwonych będą coraz ważniejsze dla segmentu zajmującego się autobusami elektrycznymi.

Aktualnie Finn Lamex współpracuje z przedsiębiorstwami OEM zajmującymi się szkłem, by przetestować i wypróbować nowe powłoki na szkło w celu ulepszenia kontroli solarno-termicznej.

-"Wyzywaniem jest zachowanie jednakowych właściwości termicznych jak w przypadku płaskich szyb i przeniesienie ich do zaokrąglonych szyb stosowanych w autobusach. Planujemy rozpocząć testowanie nowej mikropowłoki na początku IV kwartału bieżącego roku" - mówi Toivanen.

Wyjątkowe potrzeby = wyjątkowe rozwiązania

Kluczowym elementem sukcesu firmy Finn Lamex jest własna produkcja i wytwarzanie wyposażenia jak formy do szkła, osprzęt do szkieletu oraz paneli jedwabnych. Firma obecnie ma możliwość produkowania ponad 2000 różnych modeli szyb przednich do autobusów, z wykorzystaniem około 900 różnych form – zawsze bierze pod uwagę szczególne potrzeby każdego klienta.

-"Często powtarzamy "jeśli nie możemy czegoś wyprodukować, nie da się tego zrobić“. Chcemy dostarczać naszym klientom najlepsze możliwe produkty końcowe, a to wymaga wyjątkowej wiedzy, kunsztu i personalizacji. Nigdy nie powiedzieliśmy "nie“ wyzwaniu" - mówi prezes firmy Finn Lamex.

Firma Finn Lamex jest obecna na rynku autobusów w Polsce od 2008 roku.

-"Polska to interesujący i duży rynek. Nadal widzimy potencjał rozwoju sprzedaży naszych przednich szyb jakości Premium do autobusów na tym obszarze" - podkreśla mówi Tero Toivanen.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
komponenty
Finn Lamex

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....