TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Fikakowo z trolejbusami i stacją ładowania [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.12.2016 13:11:27
Fikakowo z trolejbusami i stacją ładowania [FILM]

Gdyńskie trolejbusy bez "szelek" są w stanie przejechać nawet 20 kilometrów. Efekty ich pracy możemy podziwiać na przykład na linii 21, która dzięki bateriom, bez użycia trakcji, z powodzeniem przejeżdża przez Skwer Kościuszki i Molo Południowe. Od poniedziałku 19 grudnia 2016 r., mieszkańcy gdyńskiego osiedla Fikakowo zyskali nowe, podobne połączenie. Na oddanej do użytku pętli do kursującej linii 153 dołącza linia 29 obsługiwana przez trolejbusy z bateriami ekologicznymi. Pętlę wyposażono w punkt stacjonarnego doładowania baterii trolejbusów.

-"Dzięki pętli Fikakowo uzyskuje nowoczesne połączenie z resztą miasta. Zjeżdżając do ulicy Wielkopolskiej pojazdy będą się wpinały w trakcję, a skręcając w Gryfa Pomorskiego, będą korzystały z baterii. To środek wygodny i zapewniający wysoki komfort przejazdu - tłumaczy wiceprezydent Gdyni Marek Stępa.

Jak podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, projekt wpisuje się w funkcjonowanie dzielnicy.

-"Bardzo nam zależy, żeby mieszkańcy takich dzielnic jak Fikakowo chętniej i częściej korzystali z transportu publicznego, może nawet częściej pozostawiając swoje samochody w garażach. Mam nadzieję, że ta pętla będzie jednym z tych elementów, które będą do tego zachęcały ? dodał Wojciech Szczurek.

Jak powitano trolejbusy na Fikakowie ? zobaczcie na filmie:

Linia 29

Linia 29 funkcjonować będzie we wszystkie dni tygodnia, z częstotliwością 20-30 minut. Trolejbusy linii 29 na osiedlu Fikakowo poruszać się będą z wykorzystaniem napędu pomocniczego. Trasa linii przebiegać będzie od Dworca Głównego PKP, ul. 3 Maja, ul. Świętojańską, al. Zwycięstwa, ul. Wielkopolską przez ul. Lipową, Gryfa Pomorskiego do Fikakowa. Wybrane kursy linii 29 będą wykonywane z/do pętli "Grabówek SKM", ul. Zakręt do Oksywia, Morską, Podjazd i od ul. 10 Lutego stałą trasą do osiedla Fikakowo. Kursy powrotne z osiedla Fikakowo do Grabówka SKM będą realizowane z oznaczeniem 710.

Do nowej pętli skierowane zostaną także autobusy linii 153. Tym samym, wprowadzona zostaje zmiana polegająca na wycofaniu komunikacji miejskiej z ul. Szefki i skierowaniu jej dwukierunkowo na ul. Gryfa Pomorskiego.

Dodajmy, że w Gdyni trwa projektowanie przebudowy węzła przesiadkowego PKM, obejmującego ulice: Wielkopolską, Sopocką i Strzelców. Jednym z elementów będzie budowa buspasa, który ułatwi dotarcie z i do centrum.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKT Gdynia
trolejbus
ZKM Gdynia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...