TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Fala po Cooku: Cios w hiszpańską gospodarkę
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 25.09.2019 09:30:19
Fala po Cooku: Cios w hiszpańską gospodarkę

Bankructwo biura podróży Thomas Cook doprowadzi hiszpańską gospodarkę do strat przekraczających 200 mln euro - wynika z analizy ekspertów, przygotowanej na wtorkowe spotkanie rządu z władzami regionów.

Podczas spotkania rządu Pedro Sancheza z przedstawicielami wspólnot autonomicznych Hiszpanii zaprezentowano analizę turystycznej organizacji Exceltur na temat spodziewanych konsekwencji dla gospodarki tego kraju w związku z bankructwem biura podróży Thomas Cook.

Wtorkowe spotkanie zostało zwołane w poniedziałek z inicjatywy Sancheza krótko po ogłoszeniu bankructwa przez brytyjskiego giganta turystycznego.

Na rządowym szczeblu

Reprezentanci związków zawodowych sektora turystycznego zaproszeni do wtorkowych rozmów, którym przewodziła minister przemysłu, handlu i turystyki Maria Reyes Maroto, ogłosili, że upadłość spółki Thomas Cook “stawia pod znakiem zapytania tysiące miejsc pracy w hiszpańskiej gospodarce". Syndykat UGT oczekuje, że w konsekwencji może zniknąć ponad 13 tys. etatów.

Po spotkaniu minister Maroto wyjaśniła w wywiadzie dla publicznej rozgłośni RNE, że w 2018 r. dzięki firmie Thomas Cook do Hiszpanii dotarło 3,6 mln turystów. Przedstawicielka rządu zastrzegła, że konsekwencje bankructwa operatora dla hiszpańskiej gospodarki są “wciąż trudne do precyzyjnego oszacowania".

Maroto ujawniła, że wśród licznych zagranicznych turystów, którzy popadli w kłopoty w związku z upadłością operatora, jest 53 tys. urlopowiczów z Wielkiej Brytanii.

200 mln euro

We wtorek zastępca prezesa organizacji turystycznej Exceltur Jose Luis Zoreda, potwierdził, że jej ekonomiści szacują, iż bankructwo firmy Thomas Cook doprowadzi hiszpańską gospodarkę do strat na poziomie co najmniej 200 mln euro.

“Spośród sektorów dotkniętych stratami z powodu tego bankructwa najbardziej może ucierpieć branża hotelarska. Spodziewamy się, że jej udział w łącznych stratach wyniesie 65 proc." - wyjaśnił Zoreda.

W piątek władze największego, a zarazem najstarszego biura podróży Thomas Cook poinformowały, że znalazło się ono na skraju bankructwa. W poniedziałek firma ogłosiła upadłość.

W biurach spółki Thomas Cook na całym świecie pracuje 22 tys. osób, z czego 9 tys. w rodzimej Wielkiej Brytanii. Działająca w 16 krajach świata firma obsługiwała 19 mln turystów rocznie.

We wtorek spółka Neckermann Polska zapowiedziała, że w związku upadkiem firmy Thomas Cook odwołuje zaplanowane na ten dzień wyloty na hiszpańską Majorkę oraz grecką wyspę Zakynthos, a także środowe rejsy do wszystkich turystycznych miejsc. W wydanym komunikacie kierownictwo operatora wyjaśniło, że na 48 godzin wstrzymało możliwość nowych rezerwacji na dowolny sezon wakacyjny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
czarter
Thomas Cook
Hiszpania
  • Maciej Turoń – 25.09.2019

    Ludzie podróżowali, prodróżują i podróżować będą. Za chwilę tą lukę zapełni ktoś inny.

  • Sebbastian Pioro – 25.09.2019

    Nie dramatyzujcie - zamiast tego biura zaraz powstanie kilka innych, bo turystów nie zabraknie 😂😂😂. Jedynie tylko mniej zarobią... Niestety biura podróży padały od zawsze i na ich miejsce powstawały nowe...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....