TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ex warszawskie przegubowce w Radomiu. Trzy gotowe
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.06.2016 15:04:28 5 komentarzy
fot. MAN

Pod koniec kwietnia do radomskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji dotarło 19 używanych MANów Lions City G. Spółka będzie je leasingować przez pięć lat. Jednak po upływie tego okresu zastrzegła sobie prawo do wykupu tych pojazdów. Trzy autobusy już przemalowano oraz dostosowano do wymagań lokalnego Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Przypomnijmy pokrótce historię tego zakupu. Przetarg na leasing 19 używanych autobusów klasy mega MPK ogłosiło na początku marca. Przewoźnik chciał pozyskać pojazdy wyprodukowane nie wcześniej niż w 2006 roku oraz spełniające przynajmniej normę Euro 3. Więcej na temat wymagań radomskiej spółki oraz warunków leasingu można przeczytać tutaj.

Do 11 kwietnia MPK czekało na oferty. Wpłynęła jedna, którą przedstawiło MLeasing. Opiewała ona na niespełna 4,4 mln zł brutto. Spółka zależna MBanku zaoferowała miejskiemu przewoźnikowi dziesięcioletnie autobusy MAN NG363 Lions City G. To część z 55 egzemplarzy, które do końca grudnia ubiegłego roku były użytkowane przez "sąsiada" MPK, czyli spółkę Michalczewski. Z powodu wygaśnięcia jednego z kontraktów, który firma realizowała dla stołecznego ZTM konieczne było zmniejszenie floty w warszawskim oddziale. W ten sposób autobusy powróciły do producenta. 13 kwietnia MPK zaakceptowało propozycję MLeasing. Od momentu podpisania umowy wszystkie autobusy miały trafić do Radomia w ciągu dwóch tygodni.

Na razie autobusy są dostosowywane do wymagań MZDiK oraz przechodzą prace remontowe. Obejmują one m.in. lakierowanie nadwozia w obowiązujący w radomskiej komunikacji schemat, odświeżenie wnętrza oraz montaż systemów informacji pasażerskiej oraz Radomskiej Karty Miejskiej. Na chwilę obecną jak udało nam się dowiedzieć gotowe są już trzy "lwy", a kolejne dwa są w trakcie.

Autobusy są w pełni niskopodłogowe i klimatyzowane. Wentylację naturalną umożliwia osiem przesuwnych okien i luki dachowe. Pojazdy umożliwiają podróż 150 pasażerom, w tym 44 na fotelach firmy Kiel. 16 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład jest możliwe dzięki czterem wejściom w układzie 2-2-2-2.

Autobusy są napędzane dwunastolitrowym silnikiem leżącym typu MAN D2866LUH29. Jednostka ma moc 360 KM oraz spełnia normę Euro 3. Zblokowano ją z automatyczną, czterobiegową skrzynią biegów firmy Voith.

19 przegubowych Lionsów City G umożliwi MPK wycofanie ostatnich autobusów MAN A11 oraz 14 Neoplanów. Mowa o jedynym N4021NF i trzynastu N4020. To jednak nie koniec taborowych nowości w Radomiu w tym roku. Na przełomie sierpnia i września na ulice miasta trafią 24 egzemplarze Nowego Urbino 12. Pojazdy do ruchu wprowadzi konsorcjum Dolnośląskich Linii Autobusowych oraz spółek ze śląskiej Grupy Irex. Trafią one na początek do obsługi linii nr 3, 8 i 13.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Radom
MLeasing
MAN
 • new – 13.06.2016

  Ten szrot od Michalczewskiego? Nieźle, trochę współczuje.

 • MichalK – 13.06.2016

  Jak ten czas leci... Dopiero co im okna wypadały w pierwszym dniu kursowania, a już ostatnie sztuki znikają z ulic Warszawy.

 • Fragles – 14.06.2016

  Na układy nie ma rady.Ola wiedziała z tatą kiedy przenieść się do Wrocławia.

 • knops – 15.06.2016

  Faktycznie, już zapomniałem, że im szyby wypadały :D w każdym razie ten "szrot" prezentuje się teraz pięknie. MPK zawsze bardzo ładnie szykowało używane autobusy przed wyjazdem na trasy. Myślę, że u tego właściciela te sprzęty będą naprawdę dobrze się prezentowały.

 • spider – 19.06.2016

  ciekawe jakie numery taborowe przyjma nowe solarisy nowego przewoznika radomskiego i gdzie bedzie nowa zajezdnia tych autobusow jabym zrobil ze its michalczeski odda to zajezdnie na lukasika i zmieni nazwe na irex radom

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....