TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

EvoBus Polska: Jesteśmy gotowi na elektryczne przetargi [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.07.2018 11:30:11
EvoBus Polska: Jesteśmy gotowi na elektryczne przetargi [FILM]

Podczas prasowej premiery autobusu elektrycznego eCiatro, Artur Konarski, prezes EvoBus Polska zapowiedział, że jego spółka jest już gotowa do startu w elektromobilnych przetargach organizowanych przez polskie miasta.

Podczas prasowej premiery autobusu elektrycznego eCiatro, Artur Konarski, prezes EvoBus Polska zapowiedział, że jego spółka jest już gotowa do startu w elektromobilnych przetargach organizowanych przez polskie miasta. Zdaniem szefa spółki nowy elektrobus Mercedes-Benz może być ciekawą alternatywą, a długie przygotowania do jego premiery gwarantują najwyższą jakość i niezawodność. I to w każdych warunkach klimatycznych.

-"Mobilność elektryczna oznacza ponowne przemyślenie transportu autobusowego w miastach - powiedział nam Artur Konarski, prezes EvoBus Polska. - Nowy całkowicie elektryczny Mercedes-Benz eCitaro wprowadza elektrobusy na nowy poziom, m.in. oferuje imponujący i niespotykany dotąd standard w zakresie efektywności energetycznej. Ponadto nowy eCitaro to znacznie więcej niż autobus miejski. Wraz z nim oferujemy system eMobility Daimler Buses, który wspiera operatorów transportowych: - od kompleksowych usług doradczych w zakresie planowania elektromobilnego rozwoju po szkolenia pracowników. To razem daje kompleksową i sprawdzoną ofertę, którą już teraz będziemy oferować także polskim operatorom" - podkreślił Artur Konarski.


Elektryczny timing

Przed rozpoczęciem produkcji seryjnej - koniec 2018 roku - model eCitaro ma za sobą kompleksowy program testowy. Mercedes-Benz przetestował pojazd w temperaturach poniżej minus 15 stopni Celsjusza na kole podbiegunowym i w temperaturze ponad 30 stopni Celsjusza w upalnym letnim upale Hiszpanii. eCitaro przeszedł też test zderzeniowy z tyłu. W sumie powstało kilkanaście prototypów.

Z kolei pierwsze dostawy od klientów również rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pierwszym klientem będzie
Rhein-Neckar-Verkehr GmbH . Kolejny kontrakt to 20 nowych elektrycznych autobusów miejskich Citaro do Hamburger Hochbahn AG, z czego pierwsze dwie jednostki zostaną przekazane przed końcem bieżącego roku. Na rok 2019 zaplanowana jest realizacja kontraktu dla Berliner Verkehrsbetriebe (BVG), która to spółka zamówiła 15 autobusów eCitaro.

Przyszłość jest elektryczna

Nowy eCitaro jest początkiem inicjatywy Mercedesa w zakresie elektryfikacji transportu publicznego. Jak zapewnia producent, w ciągu zaledwie kilku lat eCitaro będzie w stanie zastąpić autobusy miejskie zasilane silnikiem spalinowym i to niemal całkowicie.
Oczywiście wiele zależy od baterii, których rozwój postępuje w szybkim tempie. eCitaro zostało tak zaprojektowane tak, aby być gotowym na przyszłą technologię akumulatorową. Obecnie stosowane są ogniwami z tlenku manganu i kobaltu (NMC). Charakteryzują się one zrównoważonym połączeniem gęstości energii i możliwości szybkiego ładowania. Nowa generacja akumulatorów NMC o większej pojemności i zwiększonym zasięgu będzie dostępna dla klientów eCitaro w 2020 r. Dzięki 33 kWh na jeden moduł akumulatorowy i łącznej mocy do 330 kWh, eCitaro pokryje wtedy około 50 procent wszystkich wymagań przewoźników. Większa pojemność akumulatora pozwali również na rynkowe wprowadzenie przegubowego autobusu eCitaro G.

Równolegle do tego rozwoju - w tym samym okresie - przewidziano już kolejny krok z opcjonalnym wykorzystaniem przyszłych baterii litowo-polimerowych. Należą one również do klasy akumulatorów litowo-jonowych, ale tutaj zwykle ciekły elektrolit jest w stanie stałym, dlatego są one również nazywane bateriami półprzewodnikowymi. Akumulatory półprzewodnikowe charakteryzują się wyjątkowo długą żywotnością i dużą gęstością energii. Dzięki znamionowej pojemności akumulatora wynoszącej około 400 kWh w autobusie solo, eCitaro spełni wówczas około 70 procent wszystkich wymagań europejskich przewoźników.

Charakterystyka akumulatorów półprzewodnikowych znacznie różni się od akumulatorów NMC: mają one inny kształt, są większe i nie są zamienne z akumulatorami NMC. Nie nadają się też do szybkiego ładowania. W rezultacie wyposażone w nie autobusy miejskie muszą mieć różne profile operacyjne. Z tego powodu eCitaro będzie w przyszłości oferowany z wyborem akumulatorów NMC lub półprzewodnikowych.
W kolejnym ruchu, rodzina eCitaro zostanie uzupełniona przez model z ogniwem paliwowym. Wówczas eCitaro spełnieni prawie 100 procent wszystkich wymagań klientów w autobusach miejskich. Technologia ta eliminuje potrzebę ładowania i złożonej infrastruktury . Wówczas eCitaro będzie w stanie zastąpić miejskie autobusy silnikiem spalinowym praktycznie jeden do jednego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Mercedes
EvoBus
IAA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....