TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Europa Express wygrywa w Warszawie
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.03.2015 17:13:48 10 komentarzy
Europa Express wygrywa w Warszawie

W ubiegłym tygodniu opisaliśmy najważniejsze szczegóły ofert nadesłanych w stołecznych przetargach na obsługę linii autobusowych łącznie 30 pojazdami klasy midi. Na 25 i 26 marca zaplanowano dogrywki. Mamy potwierdzony wynik pierwszej z nich. Dosyć zaskakujący dodajmy. Jak już informowaliśmy przed weekendem pierwszy przetarg obejmujący przewozy 15 małymi autobusami, dość niespodziewania wygrała spółka Europa Express City z Warszawy. Przewoźnik znany dotychczas był m.in. z obsługi kilku podwarszawskich linii dowozowych oraz linii 742 na początku jej funkcjonowania. Teraz firma sięga po bardziej prestiżowy kontrakt.W poprzednim artykule wspomnieliśmy, że stawki wstępnie zaproponowane przez zainteresowanych przewoźników nie są wiążące. Z 6 firm, które przedstawiły swoje propozycje stołecznemu Zarządowi Transportu Miejskiego 5 zaproszono do udziału w aukcji elektronicznej. Co ciekawe, oferta BP Tour z Bełżyc została wykluczona z postępowania.Jako powód warszawscy urzędnicy wskazali brak zabezpieczenia wymaganym wadium. Tym samym błaha pomyłka wyeliminowała firmę, która na otwarciu ofert zaoferowała drugą pod względem ceny stawkę 6,25 zł/wzkm. W efekcie zaproszenia do aukcji wysłano do PKS Zielona Góra, Europa Express City, ITS Michalczewski, PKS Grodzisk Mazowiecki oraz Mobilisu. W dogrywce kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się pomiędzy 2 firmami. O wyborze zwycięzcy zdecydował 1 grosz.

Ale po kolei. PKS Zielona Góra wstępnie zaproponował stawkę 7,45 zł/wzkm. W toku kolejnych przebić poprzestał na propozycji 6,75 zł. Z kolei Mobilis nic nie zrobił ze stawką wyjściową. Oferta firmy z Mościsk pozostała na poziomie 7,72 zł/wzkm. Z nieoficjalnych informacji, które odnaleźliśmy na kilku forach internetowych udało nam się ustalić, że przewoźnik prawdopodobnie odpuścił sobie udział w licytacji. Kolejny 'stary gracz' z warszawskich ulic, czyli PKS Grodzisk Mazowiecki wstępnie zaproponował 6,66 zł/wzkm. Ostatecznie Grodzisk aukcję zakończył na stawce 5,97 zł/wzkm. W grze pozostali tylko ITS Michalczewski i Europa Express City. Przypomnijmy, że początkowo to radomska firma zaproponowała najniższą stawkę. Mowa o kwocie 6,15 zł/wzkm. Z kolei Europa Express City po otwarciu ofert była najdroższym przewoźnikiem. Za realizację przewozów zadeklarowała 8,85 zł/wzkm.

Jak wcześniej wspomnieliśmy grosz zdecydował o zwycięstwie. Michalczewski zakończył aukcję z wynikiem 5,64 zł/wzkm. Warszawska spółka zaś dokonała rzeczy na pierwszy rzut oka niewyobrażalnej. Z wyjściowej propozycji 8,85 zł/wzkm dogrywkę zakończyła ze stawką5,63 zł. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Europa Express City obrała naprawdę ciekawą strategię dla zdobycia kontraktu wprawiając wszystkich w niemałe zaskoczenie. Plus za wyśmienity blef.Tym samym nowy przewoźnik w warszawskim segmencie 'premium' stał się faktem. Przypomnijmy, że firma pozostawiła sobie otwarty wybór w kwestii pozyskania pojazdów do realizacji tego zamówienia. A każda z tych możliwości to pewność, że w Warszawie pojawią się niespotykane dotąd autobusy. Mowa o Autosanach Sancity M9LE oraz Solarisach Urbino 8,9LE. Kiedy wobec tego umowa ze zwycięzcą? ZTM zaplanował to po 7 kwietnia, kiedy to upłynie termin na składanie odwołań od wyniku przetargu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
Europa Express
 • alojz – 29.03.2015

  Sancity śmigał już po Warszawie http://phototrans.pl/14,669530,0,Autosan_M09LE_01_4_A650.html http://phototrans.pl/14,651248,0,Autosan_M09LE_01_4_A650.html

 • – 29.03.2015

  A czym ten autobus różni się od jelczy, które jeżdżą w Warszawie? To bardzo stara konstrukcja po liftingu. Ale za tak niską stawkę pewnie będą takie Autosany. Oby się sprawdziły i były trwalsze od jelczy, którymi strach jeździć.

 • CPN – 30.03.2015

  Na gazeta.pl: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17672159,Nowe_autobusy_dojada_do_najdalszych_osiedli.html Podają iż Europa Express City dostarczy Solarisy a nie Autosany? Są już jakieś potwierdzone informacji e?

 • kalin – 30.03.2015

  skończy się na tym, że kierowcami będą Ukraińcy za marne grosze

 • Paweł – 30.03.2015

  W drugim przetargu także EEC wygrał z stawką 5.45.

 • to ja – 30.03.2015

  Będą autosany :)

 • mickam – 30.03.2015

  Skąd taka informacja? Jeszcze chyba nie wiadomo. Gdzieś jest oficjalna informacja na ten temat? Pewnie powiedzą jakimi autobusami będą jeździć po Warszawie jak będą podpisywać umowę z ZTM.

 • nooooooo – 31.03.2015

  Może przetargi na autobusy też tak powinny wyglądać...

 • bliniak – 31.03.2015

  Czy EEC posiada własną zajezdnię? Z tego co pamiętam, to autobusy obsługujące 742 parkowały w bardzo ciekawych miejscach (Orlen Góra Kalwaria, zatoka przystankowa Osiedle Grapa czy parking przy Banku Spółdzielczym w Konstancinie).

 • Jacek – 30.08.2015

  Zaczyna się robić spore zamieszanie wokół firmy EEC, a zasadniczo wokół braku taboru do obsługi linii od dnia 1.09.2015

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....