TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ełk kupuje 6 hybryd dla MZK!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.04.2018 17:00:37
Ełk kupuje 6 hybryd dla MZK!

Po kilkuletniej przerwie nowe autobusy pojawią się w Ełku. 21 kwietnia miasto ogłosiło przetarg na dostawę 6 autobusów hybrydowych dla tamtejszego Miejskiego Zakładu Komunikacji. Zasilą one flotę przewoźnika w 2019 i 2020 r.

Miasto celuje autobusy klasy MAXI z napędem spalinowo-elektrycznym. Muszą one mieć nadwozia o długości 11,9 – 12,2 m. Każdy z nich ma umożliwiać podróż min. 85 pasażerom, w tym nie mniej niż 25 na miejscach siedzących. Układ napędowy hybryd ma być oparty na silniku diesla spełniającym normę Euro 6 oraz jednym silniku trakcyjnym o mocy 100 kW lub dwóch o łącznej mocy 150 kW.

Autobusy mają się pojawić w Ełku w dwóch transzach. Pierwsze trzy hybrydy mają zostać przekazane MZK między 4 a 29 listopada 2019 r. Ostatnie muszą pojawić się u przewoźnika między 1 a 30 września 2020 r. To bardzo rozsądny termin dostawy, więc ełccy urzędnicy nie powinni mieć problemu z pozyskaniem choć jednej oferty.

Szacunkowa wartość sześciu hybryd to 10 200 000 PLN netto. Gdyby przyjąć, że to budżet, który miasto planuje przeznaczyć na nowe autobusy otrzymujemy 1 700 000 PLN netto za jeden. Jest to więc bardzo rozsądna wycena.

Pora na warunki formalne postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 5 mln PLN. Warunek doświadczenia urzędnicy z Ełku uznają za spełniony jeśli oferent udowodni, że dostarczył w ciągu ostatnich 3 lat w ramach jednej dostawy autobusy o wartości min. 5 mln PLN brutto. I do kompletu jeszcze wadium Oferta musi posiadać zez pieczenie na kwotę 100 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 5 czerwca. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena to 60% punktów. Do 11% punktów można zdobyć dzięki odpowiednim warunkom gwarancji. Pozostałe 29% przeznaczono na ocenę techniczną.

Tabor MZK Ełk to obecnie 32 autobusy. Przewoźnik ostatni raz nowe pojazdy kupił w 2012 roku. Było to pięć Mercedesów Citaro- cztery standardowe i jeden w wersji K. “Gwiazdy" to także najliczniej występująca marka we flocie ełckiego przewoźnika. Stanowią one prawie 2/3 taboru MZK, przy czym w większości spółka sprowadzała ja do Polski z zagranicy. Szóstka nowych hybryd pozwoli więc na zauważalny powiew świeżości.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Ełk
UM
MZK Ełk
hybryda
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....