TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ełk będzie miał dziewięć hybryd od Volvo
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.08.2020 15:00:08
Ełk będzie miał dziewięć hybryd od Volvo

28 sierpnia Ełk dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup dwóch autobusów miejskich z napędem hybrydowym klasy MAXI.

Przypomnijmy, że do tego zamówieniu stanęło tylko Volvo, które w grudniu 2019 r. dostarczyło miastu trzy spośród sześciu zamówionych autobusów hybrydowych Volvo 7900 Hybrid. Pozostałe trzy autobusy, zgodnie z umową, zostaną dostarczone miastu w 2020 roku. Teraz już wiemy, że z wrocławskiej fabryki do Ełku pojadą jeszcze dwie hybrydy.

Jedna oferta

Hybrydowy budżet Ełku na dwa autobusy hybrydowe wyniósł 4.182.000,00 PLN brutto / 3.400.000 PLN netto, co daje jednoaktową ceną ełckiej hybrydy na równym poziomie 1.700.000 PLN netto.

Z kolei jedyna złożona oferta - od Volvo Bus Corporation – opiewa na 4.169.700, 00 PLN brutto 3.390.000 PLN netto, czyli za jeden model Volvo 7900 Hybrid szwedzki producent chce 1.695.000 PLN netto. Do tego mamy następujące gwarancje:

okres gwarancji na cały autobus wraz z wyposażeniem liczony od dnia odbioru autobusu 36 miesięcy;

okres gwarancji n a magazyn energii (akumulatory) 97 miesięcy;

okres gwarancji na zewnętrzne powłoki lakiernicze 85 miesięcy;

okres gwarancji na trwałość konstrukcji i poszycia (pęknięcia konstrukcji szkieletu i trwałość połączeń elementów konstrukcji nadwozia i podwozia), perforację nadwozia 120 miesięcy;

Ełk następującą ocenił ofertę Volvo, która łącznie zebrała 89 pkt:

Cena: 60,0

Gwarancja: 5,00 pkt

Parametry techniczno/eksploatacyjne: 24,00 pkt, w tym:

- ilość miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi: 2,00 pkt,

- pojemność silnika spalinowego: 2,00 pkt.,

- rodzaj napędu hybrydowego: 10,00 pkt.,

- zawieszenie przednie: 4,00 pkt.,

- unifikacja pojazdu i silnika spalinowego: 3,00 pkt.,

- układ centralnego smarowania: 0,00 pkt.,

- zastosowanie rodzaju magazynu energii elektrycznej napędu hybrydowego: 3,00 pkt.

Trzy hybrydy są

Hybrydowa dostawa – podobnie jak poprzednie - zostanie zrealizowana w ramach unijnego projektu: "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w mieście Ełk – III etap". Przypomnijmy, że w grudniu 2019 r. Ełk odebrał trzy spośród sześciu zamówionych autobusów hybrydowych Volvo 7900 Hybrid. Pozostałe trzy autobusy, zgodnie z umową, zostaną dostarczone miastu w 2020 roku.

Przypomnijmy, że poprzedni hybrydowy kontrakt opiewał na sumę 11 431 620 PLN brutto 9 294 000 PLN netto, co daje jednostkową cenę jednego ełckiego autobusu Volvo 7900 Hybrid na poziomie 1 549 000 PLN netto.

W ramach przypomnienia – film z grudniowego przekazania Volvo:

Ełcki standard

Zakładamy, że nowe hybrydy będą miały zbliżony poziom wyposażenia, jak najnowsze Volvo 7900 Hybrid w barwach MZK Ełk. Przypomnijmy, że może nimi podróżować 95 pasażerów, w tym 30 osób na miejscach siedzących – fotelach Ster 8MV. Osiem siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Wejście na pokład do tych w pełni niskopodłogowych pojazdów jest możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Volvo zastosowało drzwi firmy Isaf w nieco odświeżonej na życzenie producenta wersji. Posiadają one napęd elektryczny, dzięki czemu za sprawą takiego detalu mają być zauważalne pewne oszczędności w zużyciu oleju napędowego.

Pod maska mamy silnik spalinowy D5K o mocy 176 kW plus asynchroniczny silnik trakcyjny I-SAM o mocy 120 kW. Obie jednostki zblokowano ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift.

Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana, a za SIP odpowiada bydgoski Pixel. Spodziewamy się podobnej kompletacji w najnowszych pojazdach, które dotrą do Ełku w przyszłym roku.

Dodajmy na koniec, że w tym roku w Ełku pojawi się też system sygnalizacji wzbudzanej zainstalowany na 3 skrzyżowaniach. Na przystankach autobusowych zamontowane zostaną tablice informacyjne dla pasażerów. Zainstalowany zostanie również system zwiększający bezpieczeństwo przystankowe, złożony z kamery wizyjnej oraz z przycisku SOS do alarmowej komunikacji z strażą miejską. Wartość całego projektu "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk" (zakup autobusów oraz instalacja systemów informacyjnych) to ok. 17,5 mln zł z czego kwota dofinansowania to prawie 13 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
hybryda
MZK Ełk
Volvo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....