TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryfikacja Zielonej Góry, czyli jak naładować 47 autobusów?
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.11.2018 12:00:02
Elektryfikacja Zielonej Góra, czyli jak naładować 47 autobusów?

Wprowadzenie autobusów elektrycznych do Zielonej Góry to sztandarowy projekt elektromobilności w Polsce. To nie tylko nowe autobusy elektryczne, ale także ogromne inwestycje w zakresie systemu ładowania pojazdów, które to prace realizuje Ekoenergetyka Polska. Sprawdzamy na jaki etapie jest cały projekt.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przechodzi prawdziwą transformację – trwa wymiana tradycyjnych autobusów na elektryczne, które docelowo mają stanowić ponad 60 % taboru. Na chwilę obecną dostarczone są 22 autobusy, do końca listopada zostanie przekazanych kolejnych 8. W grudniu do Zielonej Góry trafi następne 10 Ursusów, a pozostałe 7 w styczniu 2019 r. Łącznie tabor zielonogórskiego MZK zasili aż 47 autobusów elektrycznych.

Modernizacja infrastruktury

Jednak zmianą nie są tylko nowe autobusy. By zasilać elektryczne autobusy potrzebna jest infrastruktura ładowania. Trwa instalacja szybkich stacji ładowania na pętlach i nowej zajezdni, a jej widok jest imponujący. Ogromna zadaszona wiata która ma pomieścić całą flotę autobusów i w której instalowanych jest aż 25 dwustanowiskowych ładowarek zajezdniowych o mocy 80 kW każda.

Już niebawem gotowa będzie także nowa nowoczesna hala, w której będą serwisowane autobusy elektryczne. Dodatkowo na terenie zajezdni stanie także pantografowa stacja szybkiego ładowania, tak by móc ładować autobusy w ciągu dnia. Wszystkie stacje ładowania autobusów elektrycznych, zarówno te wolne jak i te szybkie, są dostarczane przez polskiego producenta, firmę Ekoeneregtyka Polska.

- Cała zajezdnia ma być gotowa najpóźniej do 19. lutego 2019r. Natomiast pierwszy trzystanowiskowy punkt szybkiego ładowania zostanie nam udostępniony w pierwszym tygodniu grudnia. Mieszkańcy Zielonej Góry już teraz mogą cieszyć się autobusami elektrycznymi, które obsługują wybrane kursy na liniach nr: 6, 9, 11, 12, 21, 27, 44, a w planach są kolejne nr 7, 14 i 23. Do dnia dzisiejszego tj. przez 2 miesiące użytkowania i dostępnej tylko jednej ładowarce wolnego ładowania autobusy zeroemisyjne przejechały już łącznie 12 700 km – dodał Robert Karwacki, zastępca Dyrektora MZK Zielona Góra.


-"Cieszymy się, że w naszym mieście to właśnie my dostarczamy infrastrukturę ładowania, jest to dla nas wyróżnienie, że dzięki naszej technologii Zielona Góra zyska cichy i niskoemisyjny transport. Jesteśmy przekonani, że dzięki pionierom na rynku emobility jak Zielona Góra i takim firmom jak Ekoenergetyka – Polska e-rewolucja w transporcie jest możliwa – powiedział Maciej Wojeński. wiceprezes zarządu spółki.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
eletrobus
Ekoenergetyka
MZK Zielona Góra
Ursus
  • Konrad Filip – 21.11.2018

    Gorzej jak się któryś zjara jak ten warszawski, to wtedy wszystko z dymem.. 🔥🔥🔥 ;) 👏

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....