TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczny grudzień VDL [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.01.2019 13:00:12
Elektryczny grudzień VDL - Haga

Podsumowujemy wyjątkowo elektryzujący grudzień dla marki VDL. Tylko w tym jednym miesiącu holenderska firma zakontraktowała 31 elektrycznych autobusów i przekazała do eksploatacji 18 kolejnych.

Zacznijmy od tego, że pod koniec roku firma VDL Bus & Coach poinformowała o rozszerzeniu swojej oferty o niskowejściowy model elektrobusu o nazwie Citea Low Entry Electric. Takie właśnie pojazdy zamówiła fińska firma transportu publicznego Tammelundin Liikenne Oy. Na razie portfel zamówień jest dość skromny - to dwa elektrobusy VDL Citea SLE-129 Electric, które wyjadą w regionie Vuosaari, w Helsinkach, w sierpniu 2019 r. Czekamy na kolejne skandynawskie Low Entry w wersji electric.

6 grudzień

W grudniu firma VDL podpisała swój najważniejszy zeszłoroczny kontrakt - z przedsiębiorstwem transportu publicznego w Amsterdamie (GVB) na dostawę 31 elektrobusów VDL z opcją na kolejnych 69 pojazdów. Producent będzie również odpowiedzialny za wdrożenie infrastruktury ładowania. Flota 31 e-busów ma obsługiwać transport miejski w ścisłym centrum Amsterdamu.

Pojazdy te dołączą do e-floty operującej w regionie Amsterdamu (w liczbie ok. 100 przegubowych e-busów), która pod koniec roku została zwiększona o kolejne 10 przegubów VDL Citeas SLFA-181 Electric - zakupionych i odebranych przez firmę EBS. Pojazdy operują w regionie Waterland, na linii 316 R-net między Amsterdamem i Edam-Volendam. Rocznie każdy z nich ma pokonywać ok. 135 000 kilometrów.

7 grudzień

Haga odebrała 8 szt. autobusów elektrycznych VDL Citea SLF-120 Electric. Miejski przewoźnik HTM wprowadził je na linię 28 między Haga Zuiderstrand a dworcem centralnym. VDL Bus & Coach zapewniło w tym holenderskim mieście także infrastrukturę do ładowania. Są to pierwsze elektrobusy w firmie HTM, które do roku 2024 chce mieć całkowicie elektryczną flotę autobusową.

9 grudzień

W tym dniu cztery przegubowe autobusy Citea SLFA-181 Electric oficjalnie weszły w skład taboru Keolis Sverige AB i ruszyły do obsługi nowej linii BRT w szwedzkim mieście Karlstad. Dzięki maksymalnej liczbie miejsce stojących i 12 rozkładanym siedzeniom, te elektryczne pojazdy są dobrze dostosowane do dużych przepływów pasażerów na tej trasie.
11 grudzień

W grudniu Arriva Nederland oficjalnie wypuściła na linie sześć autobusów elektrycznych VDL Citea SLFA-181 Electric w mieście Leeuwarden. Pojazdy zostały rozmieszczone na różnych liniach. Dodajmy, że Arriva jest wiernym, elektrycznym klientem VDL i eksploatuje elektrobusy marki VDL w Den Bosch, Venlo, Maastricht, Gorinchem i na holenderskich wyspach Wadden.

6 milionów

I na koniec roku VDL podsumowało swój pierwszy e-kontrakt dla Eindhoven, gdzie spółka dostarczyła 43 w pełni elektryczne autobusy Citea w stylistyce BRT. Elektrobusy działają od grudnia 2016 r. na 8 różnych trasach i średnio pokonują ponad 9.000 kilometrów każdego dnia. Do tej pory te autobusy pokonały łącznie ponad 6 milionów kilometrów. Zapraszamy na film z Eindhoven:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
VDL
Holandia
Szwecja
  • Mariusz Brzezinski – 30.01.2019

    ten przegubowy to kopia solarisa metro style tylko przod po liftingu ze swiatlami inaczej troche

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....