TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczne Ursusy już w Szczecinku
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.11.2018 15:00:56
fot. Ursus Bus, facebook.com

W ramach kontraktu 10 elektrobusów Ursus CS2 12LFE zostało dostarczonych do Szczecinka. Pojazdy mają nową malaturę, która tylko za sprawą jednego koloru nawiązuje do dotychczasowej malatury spółki Komunikacja Miejska.

Standardowo zacznijmy od historii. Pod koniec listopada 2017 r. szczeciniecka KM podpisała umowę z Ursusem na dostawę 10 elektrobusów klasy MAXI. Kontrakt opiewał na 23 279 718 PLN brutto. Dało to cenę jednostkową za standardową wersję elektrycznego City Smile'a z pakietem ładowarek w wysokości 1 892 660 PLN netto. Zgodnie z warunkami umowy elektryczne Ursusy miały trafić do Szczecinka do końca sierpnia.

Jednak i ten kontrakt lubelskiego producenta złapał opóźnienie. Producent jednak deklaruje na swoim profilu na Facebook'u, że dziesięć elektrycznych City Smile 12LFE jest już u klienta.

Zastosowane pakiety baterii pozwalają osiągnąć zasięg od 120 do 150 km na jednym ładowaniu. Całym napędem sterują urządzenia kanadyjskiej firmy TM4. Sercem napędu jest silnik synchroniczny o mocy 160 kW.

Każdy bateryjny Ursus umożliwia podróż 73 osobo, w tym 27 na miejscach siedzących. Producent zastosował fotele Ster New City. 13 foteli jest dostępnych z niskiej podłogi. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0. Ursus zastosował rozwiązania firm Rawag i BODE.

Nowością są kokpity dla prowadzących. W tych modelach po raz pierwszy Ursus zastosował nowoczesne deski rozdzielcze z LED-owymi wyświetlaczami. Dosyć interesująco prezentuje się także kabina kierowcy.

Przechodzimy do SIP-u. Producent z Lublina zastosował urządzenia bydgoskiego SiMS-a. Na zewnątrz zastosowano więc trzy tablice diodowe (przednia 200 x 24 pkt, bok 160 x 24 pkt, tył prawdopodobnie 40 x 24 pkt). W środku znajdujemy aż dwie tablice. Za kabiną kierowcy mamy LCD 23". Natomiast naprzeciw drugich drzwi mamy monitor 38", czyli nic innego jak "e-korale". Na nich będzie prezentowana informacja liniowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć głosowych zapowiedzi przystanków i GPS. Całością steruje autokomputer SIL z dotykowym interfejsem.

Podsumowując- Ursusy dla Szczecinka prezentują się ciekawie. Nowy pomysł na malowanie nadwozia, nowy koncept kabiny i standardowe rozwiązania w zakresie napędu. Mimo opóźnienia Ursus się postarał. Przynajmniej jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KM Szczecinek
Ursus
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....