TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczne testy w Gliwicach. Solaris na A4
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.11.2016 19:50:56
Elektryczne testy w Gliwicach. Solaris na A4

????Jutro na trasę autobusu linii A4 wyjedzie nowoczesny, elektryczny autobus Solaris Urbino 12 electric. Pasażerowie będą mogli nim podróżować, w ramach testów, do końca listopada. Warto nadmienić również to, że linia ta została utworzona w celu zastąpienia tramwajów.

? Do trzydrzwiowego pojazdu o długości 12 metrów może się zmieścić 70 pasażerów: 30 siedzących i 40 stojących ? mówi Maciej Krawczyk, wiceprezes zarządu PKM Gliwice. Solaris Urbino 12 electric to najnowszy pojazd producenta autobusów z Bolechowa.

Solaris Urbino 12 electric jest napędzany dwoma elektrycznymi silnikami umieszczonymi w piastach tylnej osi. Konstruktorzy zapewniają, że baterie o pojemności 240 kWh pozwalają na przejechanie w trybie miejskim do 140 km. Dodatkowo pojazd posiada system rekuperacji?odzysku energii z hamowania, gdzie doładowywane są baterie trakcyjne. Autobus jest klimatyzowany.

Gliwickie zakupy

Przypomnijmy, że w czerwcu br. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach rozstrzygnęło przetarg na dostawę 21 nowych autobusów miejskich. Spółka zdecydowała się jedynie na wybór dostawcy pojazdów klasy MEGA. Część na autobusy standardowe unieważniono.

W mega-zadaniu wpłynęły trzy oferty. Najtańszą przedstawił Solaris, który zaoferował realizację kontraktu za ok. 8,6 mln zł netto. Drugą MAN, który dziewięć standardowych "lwów" wycenił na ok. 8,85 mln zł netto. Trzecim i najmniej oczekiwanym oferentem była firma MMi ze Zbyszewa. Za nieco ponad 10,2 mln zł netto zaoferowała dla PKM autobusy BredaMenaribus Citymood 12.

Ostatecznie gliwicka spółka w tej części zamówienia oceniała dwie oferty. Propozycja MMi została wykluczona z postępowania.. Mimo, że oferty Solarisa i MAN-a przekraczały kosztorys założony przez PKM to spółka zdecydowała się na wybór dostawcy. Wskazano na Solarisa, który wygrał dzięki cenie, lepszym warunkom gwarancji, korzystniejszym cenom części zamiennych oraz charakterystyce ekologicznej. Całkowita wartość zamówienia, które najprawdopodobniej otrzyma od gliwickiej spółki producent z Bolechowa to nieco ponad 17,1 mln zł brutto.

W październiku gliwickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej ogłosiło przetarg na półroczną dzierżawę siedmiu autobusów klasy maxi. To rozwiązanie przejściowe i stąd należy przypuszczać, że przewoźnik cały czas szykuje trzecie podejście do zakupu dziewięciu nowych pojazdów dwunastometrowych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Gliwice
Solaris
elektrobus
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....