TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczne testy MZK Bełchatów. Czas na Ursusa
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.03.2018 11:24:10
Elektryczne testy MZK Bełchatów. Czas na Ursusa

Do 11 marca, po ulicach Bełchatowa, będzie jeździł elektryczny autobus Ursus City Smile 12LFE. Testowy pojazd można  przede wszystkim spotkać na linii nr 2, docelowo przeznaczonej do elektryfikacji.

Jak informuje producent, jego bateria wystarcza na około 120-130 km. Czas nocnego ładowania to około 8 godzin. Z kolei miasto dodaje, że to już trzeci, nowoczesny autobus testowany przez MZK. Miejski przewoźnik być może jeszcze w tym roku wzbogaci swój tabor o 6 nowych pojazdów, w tym trzy:

  • trzy autobusy z silnikami diesla Euro 6.

  • trzy autobusu elektryczne, które będą kursować na linii nr 2.

Bełchatowski magistrat dostał na ten cel ponad 7,5 mln zł unijnych pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Łódzkiego. Cały projekt ma kosztować niespełna 11 mln zł. Oprócz nowych autobusów projekt zakłada też budowę stacji do ładowania autobusów elektrycznych. Na ekologiczne autobusy jeszcze poczekamy, za to wcześniej będzie nowy dworzec, na który właśnie miasto za moment ogłoszony zostanie przetarg.

-"Linie produkcyjne w fabrykach są obłożone i terminy wykonania autobusów, to około dwóch lat od złożenia zamówienia - mówi Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa. - Będziemy starać się przyspieszyć, przynajmniej dostarczenie autobusów elektrycznych, ale raczej nie będzie to wcześniej jak w 2019 roku - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Wcześniej niż z nowych autobusów pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego dworca PKS. Ten ma powstać najpóźniej do sierpnia przyszłego roku. Jeszcze w marcu miasto planuje ogłosić trzeci przetarg na budowę węzła przesiadkowego. Poprzednie dwa zostały unieważnione – w pierwszym nie wpłynęła żadna oferta, w drugim złożono dwie propozycje, które przekraczały kosztorys o kilka milionów złotych. Terminal ma powstać w okolicach szpitala przy ul. Czaplinieckiej i ma to być tzw. budynek pasywny. Na jego budowę miasto chce przeznaczyć nieco ponad 8 mln złotych.

Bełchatów nie ma dworca od 2014 roku, kiedy to PKS sprzedało działkę przy ul. Sienkiewicza. Budowa węzła przesiadkowego jest jedną z najbardziej oczekiwanych miejskich inwestycji.

-"Dworzec jest ważny zarówno dla mieszkańców, jak i przewoźników, ale to także kwestia wizerunku miasta. Chcemy wybudować nowoczesny węzeł komunikacyjny, zastosowane w nim rozwiązania mają dodatkowo sprzyjać ochronie środowiska – wyjaśnia Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Najważniejszym elementem projektu jest tzw. budynek pasywny, który wpisze się w konsekwentnie realizowany przez miasto Program Gospodarki Niskoemisyjnej. Zgodnie z projektem ochronie środowiska sprzyjać mają m.in. nowoczesne pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne. W samym dworcu mieścić się mają poczekalnia, kasa, toalety oraz pomieszczenia dla kierowców i gastronomia. Plan zakłada także budowę parkingów i dróg dojazdowych, a przyszłości także ścieżki rowerowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
test
elektrobus
MZK Bełchatów
Ursus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....