TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczne Solarisy dla MZK Konin. Nowe barwy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.04.2020 17:00:51
fot. MZK Konin

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie czeka pod względem taborowym ciekawy rok. Spółka wymieni 1/4 swojego taboru. Wszystkie nowe nabytki dostarczy MZK Solaris. Wygląda na to, że na pierwszy rzut pójdą elektrobusy.

Łącznie w tym roku konińskie MZK na podstawie trzech umów wzbogaci się o 13 nowych autobusów. Wszystkie będą konstrukcjami nisko- lub zeromisyjnymi produkcji Solarisa. Za łączną cenę 12 300 000 PLN brutto spółka kupi sześć hybrydowych "jamników"- cztery "dwunastki" i dwa przegubowce.

Kolejny kontrakt opiewa 16 199 100 PLN brutto. Za tą sumę Solaris przekaże MZK sześć elektrycznych Urbino 12 oraz ładowarki plug-in do nich. Na samym końcu mamy "rodzynka". To siódmy bateryjny "jamnik", którego Solaris dostarczy do Konina w wakacje. Jego cena to 2 686 320 PLN brutto.

Autobusy ze wszystkich kontraktów będą objęte trzyletnią gwarancją całopojazdową. Wygląda na to, że na pierwszy rzut pójdą elektrobusy.

Jest jak miało być
Zgodnie z oczekiwaniami MZK elektryczne nU12e dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy musi umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom, w tym nie mniej niż 26 na miejscach siedzących. Min. siedem foteli ma być dostępnych z niskiej podłogi. Znając jednak Solarisa jest ich więcej. Na pokład można się dostać dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2. Zastosowano płaty drzwiowe firmy RAWAG, a ich napęd to urządzenia od BODE. Krótko mówiąc pakiet polski standard.

Elektryczne Urbino 12 dla Konina wyposażono w sterowanie impulsowe firmy Medcom. Solaris zastosował oś elektryczną ZF AVE130. Zabudowano w niej dwa asynchroniczne silniki trakcyjne, każdy o mocy 125 kW. Wysoka moc i doskonałe przyspieszenie gwarantowane. Producent z Bolechowa wyposażył każdy elektrobus w baterie Solaris High Energy, które mogą zmagazynować prąd prawdopodobnie o pojemności 208 kWh.

Koniński standard i nowe szaty
Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają uchylne okna. Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana. Pasażerowie mogą podładować urządzenia mobilne dzięki obecności trzech ładowarek USB. Na pokładzie każdego "elektryka" zamontowano bilatomat i monitoring Pixela.

W takim przypadku SIP to również dzieło bydgoskiego producenta. Każdy elektrobus jest wyposażony w trzy diodowe wyświetlacze zewnętrzne . A wnętrze? Tutaj znajdujemy jedną tablicę LCD. Zastosowano monitor XID 230, na których prezentowana jest informacja liniowa oraz reklamy. Nie mogło oczywiście zabraknąć GPS i głosowego zapowiadania przystanków. Na tą chwilę nie wiemy jaki autokomputer steruje całością, choć mamy swój typ.

Koniński bateryjny Solaris wyróżnia się nowym malowaniem. Prócz dotychczasowych barw, czyli bieli i czerwieni pojawił się także szary, który dodaje świeżości tej malaturze.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
MZK Konin
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....