TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczna walka o Norwegię: Volvo vs. BYD w Vy Buss
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.08.2020 19:00:15
Elektryczna walka o Norwegię: Volvo i BYD w Vy Buss

Norwegia należy do światowych liderów, jeśli chodzi o oferowanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie transportu miejskiego. Sprawdzamy "zakupowy koszyk" Grupy Vy Buss.

Jednym z krajowych celów środowiskowych jest to, aby wszystkie autobusy miejskie miały zerową emisję do 2025 r. Wprowadzenie większej liczby autobusów elektrycznych jest zatem kluczowym sposobem osiągnięcia tego celu, a coraz więcej miast podejmuje obecnie kroki w celu zwiększenia elektryfikacji transportu publicznego.

Jednym z liderów transportowego  rynku w Norwegia jest spółka Vy Buss Norge, która jest częścią Vy Group, jednego z największych przewoźników w Skandynawii. Obszary działalności obejmują również transport towarowy, kolejowe usługi pasażerskie oraz mobilność i turystykę.

Norweska firma niedawno złożyła zamówienie na sporą liczbę autobusów elektrycznych do eksploatacji w Drammen, Ålesund i Haugesund.

Do lata 2021 r. Vy Buss będzie eksploatował 150 autobusów elektrycznych.

Haugesund z BYD

W lipcu br. Vy Group odebrała pierwszych 15 eBusów marki BYD z kontraktu na 55 elektryczne pojazdy, zawartego na Busworld Europe w październiku 2019 r. Pierwsza dostawa obejmuje osiem elektrobusów 13-metrowych klasy II i siedem 18-metrowych przegubowców.

Pojazdy już trafiły do eksploatacji w centrum Haugesund, na trasach 201 i 202.

Warto podkreślić zakup 13-metrowego ebusa klasy II, który może obsługiwać połączenia lokalne. W tym celu ta wersja korzysta z ulepszonego akumulatora, który zapewnia większy zasięg. Pojazd może być ładowany także za pomocą pantografu.

Vy Buss odebrał również 18-metrowy przegubowy model eBus firmy BYD, który ma obsługiwać najbardziej obciążone linie w miastach.

Dodajmy, że BYD ma obecnie prawie 300 eBusów dostarczonych lub zamówionych u operatorów transportu publicznego w Skandynawii i ponad 1300 w całej Europie.

-"Cieszymy się, że możemy wprowadzić 13-metrowy eBus klasy II firmy BYD do naszej floty" - powiedział Ole Engebret Haugen, dyrektor generalny Vy Buss. "Razem tworzymy bardziej zrównoważone środowisko i zwiększamy bezpieczeństwo pasażerów i innych użytkowników dróg. To dobra wiadomość dla Vy Buss i dobra wiadomość dla naszych klientów ".

Isbrand Ho, dyrektor zarządzający BYD Europe dodał: -"Wspomniałem w październiku ubiegłego roku, że był to ważny czas w historii BYD w Europie. Nie wiedziałem wtedy, że pandemia koronawirusa uczyni tę dostawę jeszcze bardziej znaczącą. Jesteśmy tu dzisiaj dostarczając nasze najnowsze eBusy do Vy Buss na czas i wspierając klientów w innych miejscach sektora transportu publicznego w nagłych wypadkach zdrowotnych ".

Drammen i Ålesund

Z kolei dla Ålesund Vy Buss zamówił dziesięć autobusów Volvo 7900 Electric, część większego zamówienia obejmującego 66 autobusów Volvo.

Podobnie w Drammen, gdzie sześć autobusów Volvo 7900 Electric zaczęło kursować w lutym 2019 r. Jesienią dołączą do nich kolejne 22 autobusy elektryczne Volvo, z których dwa to przegubowe modele o dużej pojemności, które mogą przewozić do 120 pasażerów.

W obu przypadkach umowa obejmuje również Złoty Kontrakt Volvo. Oznacza to, że dealer Volvo, Wist Last og Buss, zajmie się wszelkim serwisem i konserwacją autobusów elektrycznych na miejscu w zajezdni klienta.

-"Coraz więcej miast w Europie decyduje się na poprawę swojego środowiska i tworzenie nowych możliwości planowania urbanistycznego poprzez stopniową elektryzację swojego transportu publicznego. Tylko w ciągu ostatniego roku otrzymaliśmy zamówienia na ponad 300 zelektryfikowanych autobusów w Norwegii i Szwecji, w tym ostatnie zamówienia dla Drammen i Ålesund. Wraz z operatorami i urbanistami nadal opracowujemy rozwiązania transportowe dla zrównoważonego transportu publicznego zasilanego energią elektryczną, które spełniają unikalne wymagania każdego miasta "- komentuje Svenn-Åge Lökken, dyrektor sprzedaży Volvo Bussar Norge.

-"Volvo Buses towarzyszyło nam od samego początku naszej podróży do zwiększonej elektromobilności. Nasza współpraca z Volvo Buses jest silna, budują autobusy dobrej jakości, a ich rozległa sieć dealerów i warsztatów jest dla nas bardzo ważna "- mówi Ole Engebret Haugen, prezes Vy Buss AS.

VY Buss AB w liczbach

  • Data założenia 1925

  • Liczba pracowników: ok. 7700 w Norwegii i Szwecji

  • Łączna liczba autobusów: ok. 3000

  • Łącznie eksploatowanych autobusów elektrycznych: 65, w tym 6 Volvo 7900E w Drammen w Norwegii. Do lata 2021 r. Liczba ta wzrośnie do 150, z czego 70 będzie stanowić Volvo Buses.

  • Elektryczne autobusy Volvo na zamówienie: 20 x 7900E i 2 x 7900EA, które zostaną dostarczone do Drammen jesienią 2020 r. Kolejne 10 x 7900E zostanie uruchomione w Ålesund w styczniu 2021 r.  W Jönköping, Szwecja, 48 x 7900EA będzie na drogach w czerwcu 2021.

  • Wszystkie elektryczne autobusy Volvo powstaną we wrocławskim zakładzie koncernu.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Volvo
BYD
Norwegia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....