TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektryczna setka Solarisa. W sześć lat
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.12.2017 15:56:26 16 komentarzy
Elektryczna setka Solarisa. W pięć lat

Realizując kontrakt na dostawę łącznie 22 autobusów elektrycznych do Jaworzna, Solaris Bus & Coach S.A przekroczył na liczniku już 100 autobusów tego typu i tym samym umocnił swoją pozycję lidera w tym segmencie na europejskim rynku. Wszystkie dostarczone elektryczne Urbino przejechały łącznie ponad 4 miliony kilometrów w 9 krajach Europy.

Solaris Bus & Coach S.A. produkuje autobusy elektryczne od roku 2011. Dziś można spotkać je między innymi na drogach Warszawy, Ostrołęki, Krakowa, Inowrocławia i Jaworzna. Te ekologiczne pojazdy podpoznańskiego producenta trafiły również do wielu miast poza granicami Polski zasilając floty komunikacji miejskiej w: Austrii, Czechach, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, na Łotwie i Słowacji.

Do tej pory wszystkie elektrobusy pokonały łącznie już ponad 4 miliony kilometrów, obsługując trasy zróżnicowane pod względem ukształtowania terenu, obłożenia pasażerskiego oraz w diametralnie różnych warunkach klimatycznych – od skrajnie mroźnej Skandynawii po upalną Katalonię. Przez ten czas, autobusy bateryjne Solarisa wykazały się przede wszystkim wysoką jakością i równie wysokim stopniem sprawności technicznej.

Polska górą

100. autobus elektryczny to nowy Urbino 18 electric dostarczony właśnie do Jaworzna wraz z ostatnią częścią przetargu na 22 pojazdy bezemisyjne. Te przegubowe autobusy nowej generacji wyposażone zostały w centralny silnik trakcyjny Medcom o mocy 240 kW. Ładowanie pojazdów możliwe jest dzięki zainstalowanemu gniazdu typu plug-in ze stacjonarnej ładowarki zewnętrznej oraz pantografowemu systemowi umieszczonemu na dachu autobusu.

Pierwsze do Norwegii

W grudniu br. na ulice Oslo po pierwszy raz w historii wyjechały całkowicie bezemisyjne pojazdy komunikacji miejskiej. Oczywiście marki Soalris. Producent z Bolechowa dostarczył 4 sztuki nowego Urbino 12 przewoźnikom Unibuss i Norgebuss.

Równolegle firma realizuje produkcję kolejnych autobusów elektrycznych dla klientów z Belgii, Francji, Szwajcarii, Rumunii i Włoch.

Więcej nowej generacji

Wśród 100 dostarczonych do klientów autobusów elektrycznych ponad połowa to najnowsza generacja Solarisa Urbino 12 electric, która bardzo szybko zyskała uznanie rynku. Świadczy o tym nie tylko liczba rosnących zamówień na ten model, ale także fakt, że pojazd został wybrany najlepszym autobusem miejskim w Europie i otrzymał tytuł "Bus of The Year 2017". Nagroda ta po raz pierwszy w historii konkursu została przyznana autobusowi bateryjnemu, pierwszy raz otrzymał ją także polski producent. Nowy Solaris Urbino 12 electric został nagrodzony również przez jedno z najpopularniejszych niemieckich czasopism branżowych "Busplaner" tytułem "Innowacja roku 2018". Kolejnym wyróżnieniem dla tego autobusu jak i całej firmy jest nagroda EBUS Award otrzymana za wieloletni wkład w rozwój bezemisyjnej komunikacji miejskiej, którą przyznało Niemieckie Zrzeszenie Przedsiębiorstw Transportu Publicznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Solaris
PKM Jaworzno
 • fan – 08.12.2017

  Dziś przetarg na 30 szt w Krakowie a infobus cisza

 • Fafik – 08.12.2017

  A dla Piły opóźnia się dostawa, bo Solaris nie wyrabia się z produkcją.

 • jack – 08.12.2017

  Solaris zaczyna bawić się w Pese wystartował na 30 w Krakowie , strach prze Mercem ??

 • farafiu – 08.12.2017

  Taa... Strach...

 • SU 18 – 08.12.2017

  Taa a do Rzeszowa chce przyspieszyć dostawę su 18 więc o opoznieniach z winy Solarisa nie ma mowy ;)

 • abc – 08.12.2017

  @jack: jak ja uwielbiam te wyimaginowane opowieści, że Soalris zaczyna bawić się w Pese. Przecież gówno wiesz i gówno widziałeś, to dlaczego się wypowiadasz? Posiądź może najpierw wiedzę w temacie, a potem się produkuj ze swoimi wpisami na forum publicznym.

 • fyjfy – 09.12.2017

  To Medcom produkuje silniki?

 • Dobre pytanie – 09.12.2017

  Czyli Solaris też łapie opóźnienia. A tyle było hejty jak przesunęła się dostawa Ursusowi. Podwójne standardy?

 • dancewicz – 09.12.2017

  @abc -wszystko wiedzący wiesz chociaż że Solaris zatrudnia Ukrainców bo nie ma kto montować

 • dwa grosze – 09.12.2017

  @up: kolejny marnie opłacony bajkopisarz.

 • CNG FAN – 10.12.2017

  Nawet jeśli łapie opóźnienia to co z tego; ) produkuje 1400 sztuk rocznie więc może być obsuwa raz czy dwa ;) Przynajmniej nikt opłacany nie robi mu galaktycznej reklamy; )

 • abc – 11.12.2017

  @dancewicz: jasne, że zatrudnia Ukraińców, ale to pojedyncze osoby.

 • Esteta – 11.12.2017

  URSUS liderem w skali naszej Galaktyki, czy to się komuś podoba, czy nie. Faktów nic nie zmieni, nawet jakaś tam nędzna setka autobusów i 4 mln kilometrów. Do najbliższej nam gwiazdy mamy 4 lata świetlne i w takiej skali należy postrzegać te "osiągnięcia".

 • CNG FAN – 11.12.2017

  Dobre dobre aż sobie to zapisze; )

 • Tabum Pssst – 12.12.2017

  To co Niemcy zrobili w 6 lat Ursus zrobi w rok. Kurtyna

 • fromex – 12.12.2017

  A sprawdzał ktoś, ile elektrobusów w tym czasie wyprodukowali Chińczycy? Bo można się nawzajem po plecach poklepywać i wmawiać sobie jak to w europejskim grajdołku fajnie, ale i Herkules d...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....