TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektromobilne spotkanie na szczycie ? z PKM Jaworzno i MPK Lublin
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.02.2017 17:00:37 1 komentarz
Elektromobilne spotkanie na szczycie ? z PKM Tychy i MPK Lublin

W NFOŚiGW rozmawiano dzisiaj o przyszłości elektromobilności w Polsce. Wśród prelegentów wystąpili m.in. przedstawicieli autobusowej branży w Polsce: Tomasz Fulara, prezes zarządu z MPK Lublin, Zbigniew Nosal, prezes zarządu PKM Jaworzno, Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A. i Marek Opowicz, prezes zarządu S.A

Z inicjatywy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w piątek, 17 lutego odbyła się debata na temat wyzwań w transporcie dla ochrony środowiska. O przyszłości elektromobilności w Polsce w siedzibie NFOŚiGW rozmawiać będą m.in.: prof. Jan Szyszko ? Minister Środowiska, Krzysztof Tchórzewski ? Minister Energii, a także przedstawiciele środowisk naukowych i branżowych.

Zgodnie z rządową Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed Polską jest rozwój transportu publicznego, przy jednoczesnym ograniczaniu jego oddziaływania na środowisko, zwłaszcza szkodliwej emisji.

12 tys. miejskich autobusów

W 2015 r. w Polsce było prawie 12 tys. autobusów służących do obsługi transportu miejskiego, z czego jedynie 419 to były autobusy na alternatywne paliwo (gazowe lub elektryczne). Te proporcje mają być radykalnie zmienione na korzyść pojazdów ekologicznych. Celem wyznaczonym w SOR jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych poprzez wymianę taboru transportu publicznego na niskoemisyjny, a także promowanie niskoemisyjnych samochodów osobowych.

Do sztandarowych projektów państwa w tej mierze należy program "Elektromobilność", zakładający zdecydowane zwiększenie udziału pojazdów o napędzie elektrycznym, między innymi poprzez realizację projektu E-bus (projektowanie i produkcja polskich pojazdów elektrycznych na potrzeby komunikacji miejskiej).

Rola NFOŚiGW

? "Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będąc głównym źródłem finansowania w Polsce inwestycji proekologicznych, nie pozostaje obojętny wobec tych strategicznych planów państwa. Wyrazem tego jest nasza inicjatywa zorganizowania konferencji pod hasłem: "Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska" ? mówi dr Kazimierz Kujda, prezes zarządu NFOŚiGW.

Spotkanie ruszyło o godz. 9:00. Dyskusję o wyzwaniach w transporcie dla ochrony środowiska otworzyli gospodarze ? Zarząd Narodowego Funduszu na czele z dr. Kazimierzem Kujdą.

Wydarzenie miało trzynaście różnorodnych bloków tematycznych związanych z elektromobilnością. O transporcie w aspekcie zrównoważonego rozwoju  mówił prof. dr hab. Jan Szyszko ? Minister Środowiska, a w Plan Rozwoju Elektromobilności uczestników spotkania wprowadził Krzysztof Tchórzewski ? Minister Energii.

Drugą część spotkania rozpoczął temat wyzwań dla czystego miejskiego transportu zbiorowego, o czym opowiedziała prof. dr hab. inż. Lidia Żakowska z Politechniki Krakowskiej. Z kolei temat założeń do planowania transportu niskoemisyjnego omówił prof. Krzysztof Biernat z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (PIMOT). Natomiast magazyny energii w pojazdach elektrycznych: baterie, zbiorniki wodoru ogniwa paliwowe, systemy ładowania baterii były głównymi wątkami wystąpienia prof. Tomasza Popławskiego z Politechniki Częstochowskiej. A o transporcie e-mobility w ochronie środowiska opowiedział dr hab. inż. Krzysztof Polakowski z Politechniki Warszawskiej. Tę część prelekcji zakończyło wystąpienie na temat smogu elektroenergetycznego, o którym referat wygłosił Bogusław Pijanowski ? Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju i Wdrożeń w PIMOT.

Ostatnia część branżowej dyskusji skupiła się w pierwszej kolejności na sprawie urbanistyki i transportu niskoemisyjnego, o czym mówił prof. Leszek Rafalski z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Dalej na temat wyzwań dla energetyki w kontekście rozwoju transportu zrównoważonego wypowiedział się Paweł Śliwa, Wiceprezes Zarządu ds. innowacji z PGE S.A. O założeniach do finansowania transportu niskoemisyjnego mówił Artur Michalski, Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW. W następnej kolejności studium przypadku (doświadczenia i przyszłość) przedstawili: Tomasz Fulara, Prezes Zarządu z MPK Lublin Sp. z o.o. oraz Zbigniew Nosal, Prezes Zarządu PKM Jaworzno Sp. z o.o. Ponadto o nowych wyzwaniach w organizacji transportu mówiła Mariola Czechowska, Prezydent miasta Bełchatów.

Na koniec wystąpień odbyła się rozmowa o pojazdach elektrycznych jako transporcie przyszłości. W tej kwestii wypowiedzą się: Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A., Marek Opowicz, Prezes Zarządu Autosan S.A. oraz Rafał Budweil, Prezes Zarządu Triggo S.A.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
e-bus
NFOŚiGW
ME
konferencja
  • janusz – 17.02.2017

    NFOŚ iGW -niech lepiej za autobusy się nie biorą , Programem Gazela udowodnili że do tego się nie nadają . Programem tym ubili małe miasta . Załatwili Częstochowę a Gdynia rozwaliła całą Gazelę . Malo tego Gazela Bis powstała po to żeby urzędniki mieli zajęcie i na pensje .Trzeba rozliczyć Program Gazela -czy ktoś za to bekną ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...