TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektromobilne spotkanie na szczycie ? z PKM Jaworzno i MPK Lublin
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.02.2017 17:00:37 1 komentarz
Elektromobilne spotkanie na szczycie ? z PKM Tychy i MPK Lublin

W NFOŚiGW rozmawiano dzisiaj o przyszłości elektromobilności w Polsce. Wśród prelegentów wystąpili m.in. przedstawicieli autobusowej branży w Polsce: Tomasz Fulara, prezes zarządu z MPK Lublin, Zbigniew Nosal, prezes zarządu PKM Jaworzno, Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A. i Marek Opowicz, prezes zarządu S.A

Z inicjatywy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w piątek, 17 lutego odbyła się debata na temat wyzwań w transporcie dla ochrony środowiska. O przyszłości elektromobilności w Polsce w siedzibie NFOŚiGW rozmawiać będą m.in.: prof. Jan Szyszko ? Minister Środowiska, Krzysztof Tchórzewski ? Minister Energii, a także przedstawiciele środowisk naukowych i branżowych.

Zgodnie z rządową Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed Polską jest rozwój transportu publicznego, przy jednoczesnym ograniczaniu jego oddziaływania na środowisko, zwłaszcza szkodliwej emisji.

12 tys. miejskich autobusów

W 2015 r. w Polsce było prawie 12 tys. autobusów służących do obsługi transportu miejskiego, z czego jedynie 419 to były autobusy na alternatywne paliwo (gazowe lub elektryczne). Te proporcje mają być radykalnie zmienione na korzyść pojazdów ekologicznych. Celem wyznaczonym w SOR jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych poprzez wymianę taboru transportu publicznego na niskoemisyjny, a także promowanie niskoemisyjnych samochodów osobowych.

Do sztandarowych projektów państwa w tej mierze należy program "Elektromobilność", zakładający zdecydowane zwiększenie udziału pojazdów o napędzie elektrycznym, między innymi poprzez realizację projektu E-bus (projektowanie i produkcja polskich pojazdów elektrycznych na potrzeby komunikacji miejskiej).

Rola NFOŚiGW

? "Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będąc głównym źródłem finansowania w Polsce inwestycji proekologicznych, nie pozostaje obojętny wobec tych strategicznych planów państwa. Wyrazem tego jest nasza inicjatywa zorganizowania konferencji pod hasłem: "Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska" ? mówi dr Kazimierz Kujda, prezes zarządu NFOŚiGW.

Spotkanie ruszyło o godz. 9:00. Dyskusję o wyzwaniach w transporcie dla ochrony środowiska otworzyli gospodarze ? Zarząd Narodowego Funduszu na czele z dr. Kazimierzem Kujdą.

Wydarzenie miało trzynaście różnorodnych bloków tematycznych związanych z elektromobilnością. O transporcie w aspekcie zrównoważonego rozwoju  mówił prof. dr hab. Jan Szyszko ? Minister Środowiska, a w Plan Rozwoju Elektromobilności uczestników spotkania wprowadził Krzysztof Tchórzewski ? Minister Energii.

Drugą część spotkania rozpoczął temat wyzwań dla czystego miejskiego transportu zbiorowego, o czym opowiedziała prof. dr hab. inż. Lidia Żakowska z Politechniki Krakowskiej. Z kolei temat założeń do planowania transportu niskoemisyjnego omówił prof. Krzysztof Biernat z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (PIMOT). Natomiast magazyny energii w pojazdach elektrycznych: baterie, zbiorniki wodoru ogniwa paliwowe, systemy ładowania baterii były głównymi wątkami wystąpienia prof. Tomasza Popławskiego z Politechniki Częstochowskiej. A o transporcie e-mobility w ochronie środowiska opowiedział dr hab. inż. Krzysztof Polakowski z Politechniki Warszawskiej. Tę część prelekcji zakończyło wystąpienie na temat smogu elektroenergetycznego, o którym referat wygłosił Bogusław Pijanowski ? Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju i Wdrożeń w PIMOT.

Ostatnia część branżowej dyskusji skupiła się w pierwszej kolejności na sprawie urbanistyki i transportu niskoemisyjnego, o czym mówił prof. Leszek Rafalski z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów. Dalej na temat wyzwań dla energetyki w kontekście rozwoju transportu zrównoważonego wypowiedział się Paweł Śliwa, Wiceprezes Zarządu ds. innowacji z PGE S.A. O założeniach do finansowania transportu niskoemisyjnego mówił Artur Michalski, Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW. W następnej kolejności studium przypadku (doświadczenia i przyszłość) przedstawili: Tomasz Fulara, Prezes Zarządu z MPK Lublin Sp. z o.o. oraz Zbigniew Nosal, Prezes Zarządu PKM Jaworzno Sp. z o.o. Ponadto o nowych wyzwaniach w organizacji transportu mówiła Mariola Czechowska, Prezydent miasta Bełchatów.

Na koniec wystąpień odbyła się rozmowa o pojazdach elektrycznych jako transporcie przyszłości. W tej kwestii wypowiedzą się: Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A., Marek Opowicz, Prezes Zarządu Autosan S.A. oraz Rafał Budweil, Prezes Zarządu Triggo S.A.Sprawdź też:
e-bus
NFOŚiGW
ME
konferencja
  • janusz – 17.02.2017

    NFOŚ iGW -niech lepiej za autobusy się nie biorą , Programem Gazela udowodnili że do tego się nie nadają . Programem tym ubili małe miasta . Załatwili Częstochowę a Gdynia rozwaliła całą Gazelę . Malo tego Gazela Bis powstała po to żeby urzędniki mieli zajęcie i na pensje .Trzeba rozliczyć Program Gazela -czy ktoś za to bekną ?

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...