TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Elektromobilne plany Warszawy. 160 ebusów do 2020
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2017 12:12:05 7 komentarzy
Elektromobilne plany Warszawy. 160 ebusów do 2020

Wiceprezydent Warszawy,  Renata Kaznowska potwierdziła ambitne plany stolicy w zakresie zakupów bezemisyjnych autobusów. Łącznie do 2027 roku MZA chce nabyć 800 nowych autobusów.

W tej imponującej liczbie są także zawarte autobusy bezemisyjne. W przyszłym roku będzie ich już 30, a w 2020 r. – 160.

-"Stawiamy na elektromobilność. Sześć lat temu zakupiliśmy cztery autobusy hybrydowe a dwa lata temu na Trakt Królewski wyjechały pierwsze pojazdy elektryczne. Dziś podpisaliśmy kolejną umowę – na dostawę 10 elektryków, które wyjadą na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście w marcu przyszłego roku. Planujemy, że do roku 2020 po ulicach stolicy będzie już jeździło 160 pojazdów korzystających z tego źródła energii – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Nowe Urbino electric zostaną wyposażone w klimatyzację, system monitoringu, automaty biletowe i szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Będą dostosowane do ładowania akumulatorów za pomocą pantografów z ładowarek napowietrznych umieszczanych na pętlach autobusowych (docelowo 19 na terenie miasta, pierwsza powstała przy ul. Spartańskiej).

800 nowych autobusów

Ale to bynajmniej nie koniec zakupów Miejskich Zakładów Autobusowych.

- "Do 2027 roku chcemy wprowadzić do ruchu 800 nowych autobusów (610 – 18-metrowych oraz 190 – 10- i 12-metrowych). Chcemy, żeby w dużej mierze były to autobusy nisko i bezemisyjne czyli hybrydowe, gazowe i elektryczne – informuje Jan Kuźmiński, prezes Miejskich Zakładów Autobusowych. – Jesteśmy prekursorem i jednym liderów elektromobilności w Europie. Zamierzamy rozwijać komunikację elektryczną coraz bardziej. Nasze najbliższe plany to odbiór 10 elektrobusów Ursusa, długofalowe testy przegubowego autobusu elektrycznego, uruchomienie na jesieni kolejnych dwóch ładowarek na ulicy Spartańskiej i wreszcie jeszcze w tym roku ogłoszenie przetargu na budowę 10 punktów ładowania ulicznego.

Miejska spółka będzie nadal premiowała u dostawców stosowanie rozwiązań proekologicznych takich jak panele fotowoltaiczne na dachach autobusów czy rekuperacja (co pozwala na zmniejszenie zużycia oleju napędowego).

Będzie też inwestowała w zielone, energooszczędne i czyste zajezdnie. Oddział przy ul. Woronicza, wyposażono już w elektrownię słoneczną z 290 panelami fotowoltaicznymi, system ładowarek do obsługi elektrobusów i energooszczędne ledowe oświetlenie. W najbliższych latach powstanie również nowa, nowoczesna zajezdnia przy ul. Redutowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZA Warszawa
fotowoltaika
zajezdnia
 • Mariusz – 19.07.2017

  Duże plany jak na tak krótki odstęp czasu, a teraz nowy Ursus wjechał do Warszawy i może to on się tam zagnieździ w większej ilości.

 • Polak – 19.07.2017

  Całkiem możliwe, że Warszawa zrobi miejsce na Ursusa bo przecież dużo ich łączy... I warto wspierać firmę z historią.

 • Maswo – 19.07.2017

  Ursus to nie jest firmą z historią. Chyba, że chodzi o historię zakupu nazwy i loga przez Pol-Mot Warfame.

 • www – 19.07.2017

  Wszystko ładnie tylko, że te kupione już autobusy jakoś nie chcą w wakacje jeździć po mieście. Co nam po autobusach stojących w zajezdni? Tramwaje też się nieźle obijają.Zakup tak dużej ilości autobusów elektrycznych to może być jednak błąd. Albo w Warszawie powprowadzają większą ilość krótkich tras albo będzie problem. Tylko po co komu miałyby być tez skrócone trasy? No, pasażerowie będą skakać z radości...Na razie lepiej byłoby pozostać przy hybrydach, czego przykładem może być białe Volvo ze zdjęcia - to akurat nie jest ebus. Ale kto by tam w redakcji się przejmował...

 • Smok wawelski – 19.07.2017

  Liderem elektromobilnosci to jest Kraków który już ma 27 sztuk. Kolejne 150 będzie do 2020 roku. Niech żyje Jaworzno!!! taki sam lider jak wawa z jedna sztuką gdzie podobno mieszkańcy polują na niego aby się przejechać po wsi.

 • Janek – 20.07.2017

  Dzięki Zarajczykom przetrwała nazwa i logo Ursusa i wciąż rozwijają produkcję.

 • jacek – 20.07.2017

  Przydadzą się ekologiczne autobusy Ursusa na zatłoczone ulice w centrum Warszawy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....