TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ekspresowe autobusy zamiast pociągów
PAP - Opublikowano: 09.06.2014 21:57:36 1 komentarz
Ekspresowe autobusy zamiast pociągów
Od 15 czerwca z rozkładu jazdy pociągów na trasie Białystok-Warszawa znikają cztery pary połączeń PKP Intercity. W ich miejsce wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa, którą zrealizuje firma BujakBus z Trzęsówki. Podkarpacki przewoźnik wygrał przetarg PKP IC, w którym jedynym kryterium była najniższa cena. Postawione pojazdy mają być klimatyzowane i posiadać gniazdka elektrycznych. Ich wiek nie może przekroczyć ośmiu lat. Usługa W-Fi nie jest wymagana. Zmiany w ofercie kolejarzy związane są m.in. z modernizacją linii kolejowych, jak niską frekwencją w pociągach przewoźnika na tej trasie. Jak podała w piątek spółka PKP Intercity, cztery z dziewięciu par pociągów na tej trasie przynajmniej do końca sierpnia (wtedy nastąpi kolejna korekta kolejowych rozkładów jazdy) zastąpione zostaną autobusami. Po to, by zachować czas przejazdu ok. 3 godz., autobusy nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich. -'Cena biletu w autobusie ma być taka, jak za przejazd pociągiem na tej trasie w II klasie. Miejsca będą numerowane i przypisane do biletów' - powiedziała PAP rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska. Zaznaczyła, że zmiana organizacji ruchu wynika z modernizacji linii i prac m.in. na odcinku Wołomin-Tłuszcz-Sadowne. Połączenia autobusowe PKP Intercity mają być skomunikowane z pozostałymi pociągami przewoźnika. Chodzi o to, by pasażerowie, którzy jadą np. z Białegostoku do Krakowa czy Katowic, mogli przesiąść się w Warszawie do pociągu. Kolejowe autobusy będą odjeżdżać zWarszawy, z pętli pod Dworcem Centralnym o 9.05, 14.00, 16.20 i 18.45. Kolej zapewnia, że w zastępstwie każdego pociągu podstawi tyle autobusów, ile będzie konieczne (dzięki analizie liczby sprzedawanych miejscówek). Takie zmiany w rozkładzie spółka PKP Intercity zamierzała wprowadzić już w marcu, ale ich zapowiedź spotkała się z protestami w województwie podlaskim. W tej sprawie były też poselskie interwencje w resorcie infrastruktury i rozwoju, apele o zachowanie połączeń wystosował m.in. zarząd województwa podlaskiego i NSZZ Solidarność. Na wojewódzkiej komisji dialogu społecznego (forum doradcze wojewody podlaskiego) doszło do spotkania z przedstawicielami PKP Intercity na temat tzw. siatki połączeń kolejowych. Przewoźnik zmienił wówczas swoje plany;zapowiedział też korekty w rozkładzie w połowie czerwca. Przejazd pociągów na trasie Białystok-Warszawa trwa ok. 3 godziny. Z każdego połączenia oferowanego przez PKP Intercity korzysta od kilkudziesięciu do ponad dwustu pasażerów. Kolejowe autobusy są tylko formą komunikacji zastępczej na czas remontów torów. Przewoźnik jak na razie nie zamierza wejść w branżę ekspresowych połączeń autokarowych między polskimi miastami.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Warszawa
Białystok
PKP Intercity BUS
  • Neron – 12.06.2014

    PKP ICCC wyszło z założenia że trzeba działać ekonomicznie. Wyszło że najtaniej dla kolei będzie zrezygnowanie z obsługi połączeń kociągami i wozić autobusami.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....