TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ekologiczny pokaz na 120 lat białostockiej komunikacji
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.04.2016 12:09:58
Ekologiczny pokaz na 120 lat białostockiej komunikacji

Ponad 300 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych miało okazję zobaczyć, jak działają najnowocześniejsze autobusy będące w zasobach Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Pokaz zorganizowało Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Białymstoku (MAN Lion`s City Hybrid), przy współpracy z Komunalnym Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Białymstoku (Solaris Urbino 12 electric).

W hali samochodowej Zespołu Szkół Mechanicznych CKP nr 2 przy ul. W. Broniewskiego we wtorek, 12 kwietnia, pojawiły się dwa ekologiczne autobusy. W ramach wieloletniej współpracy między szkołą a Komunalnym Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym technicy zaprezentowali najnowsze rozwiązania z zakresu napędu hybrydowego i elektrycznego.

? Autobusy hybrydowe i elektryczne są alternatywą dla rozwiań konwencjonalnych ? wyjaśniał obecny na spotkaniu zastępca prezydenta Robert Jóźwiak. ? Prezentowane dziś rozwiązania to trend, który rozwija się w branży motoryzacyjnej. Systemy te stosowane w autobusach komunikacji miejskiej to najnowocześniejsze, a jednocześnie ekologiczne rozwiązania.

Napęd hybrydowy ? to połączenie napędu spalinowego i elektrycznego. Głównym celem stosowania takiego napędu jest możliwość odzyskiwania energii hamowania i jej późniejsze wykorzystanie podczas ruszania i przyspieszania. Pozwala to na znaczne obniżenie zużycia paliwa oraz zanieczyszczenia spalinami. Po ulicach Białegostoku jeździ jeden taki autobus, wkrótce pojawi się drugi. Spółka KPK przygotowuje go do eksploatacji.

Napęd elektryczny do tej pory stanowił marginalną część transportu samochodowego (akumulatory były ciężkie, a zasięg pojazdów stosunkowo mały). W ostatnich latach zauważa się jednak znaczny wzrost wykorzystania napędu elektrycznego w pojazdach, szczególnie w komunikacji miejskiej. Białostocka Komunikacja Miejska regularnie testuje autobusy elektryczne. W tym miesiącu spółka KPKM prowadzi takie testy, by zdecydować o ewentualnych zakupach autobusów o napędzie elektrycznym.

? Prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań białostockiej komunikacji w Zespole Szkół Mechanicznych umożliwia uczniom powiązanie teorii z praktyką bezpośrednio w szkolnej hali samochodowej ? mówiła dyrektor szkoły Małgorzata Kiebała. ? Współpraca szkoły i KPK przyczynia się do zwiększenia kompetencji absolwentów, zaś firmie pozwala zdobywać nowych pracowników o wysokich kwalifikacjach do obsługi komunikacyjnej mieszkańców Białegostoku.

Niedzielny festyn

Mieszkańcy Białegostoku też będą mieli okazję przyjrzeć się bliżej nowoczesnemu taborowi Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Zostanie on zaprezentowany podczas festynu na Rynku Kościuszki w niedzielę (17 kwietnia), w godz. 10.00-14.00. Impreza jest organizowana w związku z obchodami 120. rocznicy komunikacji miejskiej w Białymstoku. Zapraszamy!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KPKM Białystok
KPK Białystok
elektrobus
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....