Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Ekoenergetyka w Drammen, czyli wallbox na słupie

infobus
22.07.2020 09:00
0 Komentarzy

Ekoenergetyka-Polska z powodzeniem prowadzi ekspansję wSkandynawii. Dla norweskiego organizatora transportu publicznego Brakar ASprzygotuje infrastrukturę ładowania do zajezdni w mieście Drammen.

Bazując nawieloletniej wiedzy oraz doświadczeniu, producent ładowarek zaproponowałrozwiązanie, które jest dopasowane do wymagań klienta.

Kompaktowe ładowarki

Zgodnie z projektem, w Drammen powstały dwie konstrukcjedachowo-wiatowe. Pod nimi zostaną ukryte specjalne stanowiska dla autobusówelektrycznych. Ekoenergetyka dostarczy tam 32 kompaktowe urządzenia, typuwallbox o mocy 30 kW każdy. Będą one wyposażone w przewód z wtyczką CCS Combo2. Zawieszone na słupach zajmą minimum przestrzeni. Ogromnym plusem stacjiładowania jest fakt, że mimo niewielkich rozmiarów, mają takie same parametry,jak standardowe konstrukcje o jednakowej mocy.

-„Niewątpliwie jedną z największych zalet rozwiązańproponowanych przez Ekoenergetykę-Polska jest ich dopasowanie do wymagańklienta. Produkowane przez firmę stacje ładowania są dostosowane do konkretnychpotrzeb. Odnosi się to zarówno do aspektów technicznych – moc czy konkretnyinterfejs, jak również do designu – kształt, rodzaj materiału, z jakiegowykonana jest stacja i kolor.

Pantografy na mieście

Nie jest to pierwszy kontrakt, który polski producentrealizuje ze skandynawskim Brakar AS.Ekoenergetyka przygotowuje również pantografowe stacje ładowania o mocy300 kW.

Będą one zasilać elektryczneautobusy na miejskich trasach.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentówinfrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynkuelektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80.000 kW.Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji,Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Komentarze