TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ekoenergetyka po raz pierwszy naładuje Volvo. W Malmoe
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.03.2018 19:38:20
Ekoenergetyka po raz pierwszy naładuje Volvo. W Malmoe

15 marca 2018 r. firma Ekoenergetyka Polska podpisała kontrakt z Malmoe na dostawę trzech stacji ładowania quickPOINT Charger o mocy 300kW.

Jesienią br. spółka z Zielonej Góry wdroży stacje ładowania w szwedzkim mieście wyposażone w odwrócone pantografy i zgodne z protokołem ładowania OppCharge. Stacje będą ładowały autobusy Volvo, a projekt jest częścią ambitnego planu Malmö, aby stać się miastem neutralnym pod względem emisji gazów cieplarnianych.

Instalację stacji ładowania od Ekoenergetyki zaplanowano dwóch dzielnicach w Malmö - Ön na południowym zachodzie otrzyma jedną ładowarkę, a pozostałe dwie wdrożone będą na przedmieściach miasta w Svågertorp. Stacje będą zapewniać szybkie doładowania za pomocą pantografów zainstalowanych na masztach ładujących do 13 autobusów od Volvo, które pojawią się na ulicach Malmö pod koniec roku.

-"To będzie nasze trzecie wdrożenie ładowarki w Szwecji, ale pierwsze w Malmö. Cieszymy się, że naszymi ładowarkami, które będą napędzać czyste i ciche autobusy, możemy przyczynić się do rozwoju zrównoważonego rozwoju w Malmö i jego celu, jakim jest stuprocentowe, ekologiczne miasto do roku 2020" - mówi Maciej Wojeński, wiceprezes Ekoenergetyki-Polska.

-"Elektryczne autobusy są tak dobre, ponieważ dzięki nim mamy czystsze powietrze w mieście, a zelektryfikowane stają się spokojniejsze i cichsze. Zwłaszcza, gdy budujemy również nowe ścieżki rowerowe ze środków pochodzących ze szwedzkich krajowych negocjacji w sprawie mieszkalnictwa i infrastruktury, wtedy będzie jeszcze czyściej i ciszej " - dodaje Patrik Widerberg, dyrektor ds. planowania w Departamencie Ulic i Parków w Malmoe.

quickPOINT Charger

Urządzenia podłączone zostaną do zewnętrznego systemu monitorującego Ekoenergetyki, gromadzącego dane o procesach ładowania w czasie rzeczywistym i zapewniającego ich sprawne działanie. Urządzenia będą zgodne z międzynarodowym protokołem ładowania ISO 15118 określającym komunikację pomiędzy ładowarkami i autobusami oraz wykorzystają wspierany przez przemysł autobusowy system ładowania typu OppCharge.

-"Ten projekt będzie pierwszym, w którym Ekoenergetyka będzie ładować autobusy elektryczne od Volvo i podniesie liczbę marek autobusów elektrycznych, które ładujemy do ponad 10 w sumie - podkreśla Maciej Wojeński i dodaje:  Zapewnienie naszym klientom pełnej elastyczności, jeśli chodzi o interfejsy ładowania, kształty ładowarek i ich moce jest jednym z naszych priorytetów. Nasze ładowarki mogą być zintegrowane zarówno z wtyczkami Combo 2, pantografami montowanymi na autobusie, jak i, jak pokazujemy w tym projekcie, z pantografami typu OppCharge."

Oprócz stacji ładowania Ekoenergetyka-Polska jest również odpowiedzialna za roboty budowlane i serwisowanie urządzeń.

Malmö jest trzecim miastem, które wybrało ładowarki od Ekoenergetyki, po Vasteras i północnym miastem Lulea. co potwierdza zaangażowanie Ekoenergetyki rynku skandynawskim. Dodajmy, że polska firma  to jeden z liderów europejskiego rynku ładowarek wysokiej mocy dla autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła blisko 150 stacji szybkiego ładowania do ponad 20 miast w Europie, a jej urządzenia uczestniczyły w ponad 50 programach testowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ładowarka
elektrobus
Ekoenergetyka
Volvo
  • Piotr Wiśniewski – 30.03.2018

    Malmö. Warto czasem skorzystać z tablicy znaków.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....