TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ekoenergetyka i R&G Plus z umowami w Zielonej Górze
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 07.12.2017 16:14:10 1 komentarz
Ekoenergetyka i R&G Plus z umowami z MZK Zielona Góra

7 grudnia 2017 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze zawarł dwie umowy - na wyposażenie autobusów oraz na przygotowanie infrastruktury niezbędnej dla autobusów o napędzie elektrycznym wraz z systemem telemetrycznym. Łączna wartość kontraktów to 35 mln zł.

Zawarta umowa na ładowarki to efekt podpisanego w listopadzie br. przez miasto Zielona Góra kontraktu (o wartości prawie 96,5 mln zł) na dostawę 47 nowych elektrycznych autobusów Ursus CitySmile 12 LFE. Do ich eksploatacji potrzebna jest specjalna infrastruktura, czyli stacje ładowania. Zgodnie z zawartą w czwartek umową, za ich dostarczenie i montaż będzie odpowiedzialna zielonogórska firma Ekoenergetyka Polska Sp. z o.o.

System ładowania autobusów na pętlach i w zajezdni ma być gotowy do końca listopada przyszłego roku. Wartość umowy to prawie 18,7 mln zł. O tym kontrakcie pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

64 komplety informacyjne

Natomiast firma R&G Plus Sp. z o.o. z Mielca do końca sierpnia 2018 r. dostarczy wyposażenie do wszystkich autobusów komunikacji miejskiej, także tych nowych napędzanych silnikami diesla (17 przegubów) i 47 elektrycznych (jednoczłonowych). Umowa opiewa na ponad 16,3 mln zł.

Chodzi głównie o nowe automaty biletowe, informację pasażerską wewnątrz i na zewnątrz pojazdów. Pojazdy zostaną także wyposażone w defibrylatory oraz komputery pokładowe dla kierowców, zapewniające bezpośrednią łączność z dyspozytorem. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Elementy mega-projektu

To kolejne elementy realizacji projektu pn. "Zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze". Przedsięwzięcie jest realizowane przez miasto Zielona Góra i Miejski Zakład Komunikacji, działający w formie zakładu budżetowego miasta, oraz PKP.

Projekt warty prawie 209,4 mln zł (netto) uzyskał 167 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych. Zakłada wymianę taboru autobusowego, w większości na nowoczesne autobusy o napędzie elektrycznym oraz budowę niezbędnej dla nich infrastruktury technicznej (stacji ładowania, zaplecza technicznego itp.).

Ponadto w ramach projektu powstanie centrum przesiadkowe, zostanie przebudowany układ komunikacyjny w rejonie dworca PKP. Modernizacji zostanie poddana także zajezdnia autobusowa.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Zielona Góra
elektrobus
ładowarka
Ekoenergetyka
R&G
  • Stan – 09.12.2017

    On to teraz sobie poobserwujemy....

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....