TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Eko-certyfikaty dla autobusów w Paryżu. Od 16.01 [FILM]
ZMPD InfoBus.pl - Opublikowano: 09.12.2016 12:49:49 1 komentarz
Eko-certyfikaty dla autobusów w Paryżu. Od 16.01 [FILM]

Od 16 stycznia br., wszystkie autobusy i autokary operujące po stolicy Francji będą musiały mieć naklejoną na przedniej szybie certyfikat jakości powietrza (certificat qualité de l'air). To element walki Paryża z silnikami diesla. Informację o tym obowiązku przekazało ZMPD za IRU. Potwierdziliśmy to także w Ambasadzie Francuskiej.

Jak podkreślają francuscy urzędnicy, winietowa akcja obejmie wszystkie pojazdy, w tym także autobusy ? zarówno te, które na co dzień obsługują miejskie linie w sieci RATP, jak i przyjezdne autokary z turystami. Nakaz będzie obowiązywał na razie tylko w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8.00 do 20.00.

Winieta powinna być naklejona w widocznym miejscu - w prawym dolnym rogu przedniej szyby. Kara za jej brak może wynieść maksymalnie 135 EUR. Koszt winiety to  4,18 EUR. Po zakupie certyfikat zostanie wysłana pocztą na adres wskazany w dokumencie rejestracyjnym pojazdu. Aby uzyskać winietę, należy posiadać dokument rejestracyjny pojazdu. Jak należy nakleić certyfikat ? uczynni Francuzi pokazują to na filmie:

Eko-symulacja

Przy wpisaniu minimalnego poziomu Euro 4 i odpowiedniego źródła napędu otrzymamy inny poziom jakości emitowanych przez nasz pojazd spalin ? od niebieskiej naklejki do czarnej z numerem 5. Jak łatwo się domyślić, jeżeli nasz autokar będzie ? elektrobusem to zbliżymy się do koloru niebieskiego, jak z napędem CNG/ LNG to otrzymamy" jedynkę", a jak klasycznym dieslem Euro 4 ? "czwórkę". Generalnie do wyboru mamy:

- napęd elektryczny i wodorowy

- benzynę

- diesel

- gaz

- ładowalną hybrydę.

Szczegóły wyjaśnia poniższy film:

Bez Euro 4 nie wjedziesz

Od 1 lipca br. samochody uważane za emitujące zbyt dużo zanieczyszczeń, m.in. zarejestrowane przed 1 stycznia 1997 roku, a także niektóre motocykle i ciężarówki nie mają wstępu do Paryża. Za złamanie zakazu przewidziano grzywnę w wysokości 35 euro,

Paryski przepis dotyczy aut osobowych dopuszczonych do ruchu przed 1 stycznia 1997 roku, samochodów dostawczych zarejestrowanych przed 1 października 1997 roku, a także motocykli sprzed 1 czerwca 1999 roku. Na ulice Paryża nie mogą wjechać także ciężarówki i autobusy, z silnikiem benzynowym i diesla, zarejestrowane przed 1 października 2001 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Francja
Paryż
myto
  • masmdiasm – 12.12.2016

    Zabrakło jednej kluczowej informacji w tym artykule, mianowicie:"Pojazdy, które nie zostały zarejestrowane we Francji, tzn. z reguły pojazdy turystów oraz pozostałego unijnego ruchu gospodarczego, muszą posiadać winietę Crit?Air na swoim samochodzie dopiero od 1.04.2017, jeśli o określonych porach pragną wjechać do francuskich stref ekologicznych Zones ? Circulation Restreinte (ZCR).Dlatego samochody osobowe i ciężarowe niezarejestrowane we Francji mogą nabywać winietę Crit?Air drogą kupna dopiero od początku 2017 roku."

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....