TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Egged Holding: po Mobilisie inwestuje w PKS MRĄGOWO
INFORMACJA PRASOWA EGGED HOLDING / PKS MRĄGOWO - Opublikowano: 20.05.2009 20:16:44 1 komentarz
Egged Holding: po Mobilisie inwestuje w PKS MRĄGOWO

Egged, największy przewoźnik autobusowy w Izraelu, przejął w marcu br. 51% udziałów PKS Mrągowo. Przejęcie jest elementem strategii rozwoju Egged, której celem jest osiągnięcie znaczącej pozycji na europejskim rynku przewozów autobusowych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku polskiego. Dla PKS Mrągowo nowy inwestor oznacza znaczące możliwości rozwoju –Egged zainwestuje w PKS Mrągowo 10.5 mln zł w ciągu najbliższych 5 lat. Aż 90% tej kwoty zostanie przeznaczone na zakup nowych autobusów i minibusów, które zastąpią obecną flotę. Egged Holding stał się większościowym akcjonariuszem PKS Mrągowo w wyniku nabycia pakietu 51% udziałów w nowo utworzonym sprywatyzowanym podmiocie, za kwotę 9 mln zł. PKS Mrągowo otrzyma wsparcie w postaci doświadczenia i wieloletniego know how, które posiada Egged. Jednocześnie Egged Holding zgodził się zainwestować w PKS Mrągowo 10,5 mln zł w ciągu najbliższych pięciu lat. 90 proc. tej kwoty to zakup nowych autobusów i minibusów. Inwestycja ta ma na celu wymianę i unowocześnienie taboru samochodowego PKS Mrągowo i dostosowanie floty do unijnych standardów ekologicznych. Egged zamierza również wyposażyć autobusy PKS Mrągowo w zaawansowane systemy kontroli korków ulicznych. Transakcja przejęcia PKS Mrągowo jest dla Egged długoterminową inwestycją. Egged zamierza dążyć do systematycznego umocnienia efektywności, pozycji rynkowej oraz wyników finansowych PKS Mrągowo.

 

Autobusem po Mazurach

Przedsiębiorstwo PKS w Mrągowie istnieje od 1945 roku. Autobusy PKS Mrągowo obsługują miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego, jak również linie dalekobieżne takie jak Warszawa, Gdańsk, Kraków i Kielce w sezonie wakacyjnym. PKS Mrągowo działa poprzez dwie placówki –w Mrągowie i Giżycku –i posiada flotę 83 autobusów. Spółka dąży do systematycznego wzrostu jakości standardu oferowanych usług poprzez wymianę taboru autobusowego, podnoszenie kwalifikacji pracowników a także wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001. –„Egged jest jednym z największych przewoźników publicznych na świecie. Jestem przekonany, że doświadczenie i know how Egged będą ogromnym wsparciem dla PKS Mrągowo. Dlatego bardzo cieszymy się, że to właśnie firma Egged została naszym inwestorem branżowym i wiążemy z naszą współpracą ogromne nadzieje na przyszłość.”- mówi Andrzej Kwaczek, Prezes Zarządu PKS Mrągowo Sp. z o.o.

Izraelski potentat

Egged Holding to międzynarodowe ramię Egged, która jest izraelską firmą o strukturze spółdzielni, założoną w 1933 roku. Egged jest największą firmą transportu autobusowego w Izraelu. Kontroluje ponad 60 proc. rynku w tym kraju. Jednocześnie jest piątym największym przewoźnikiem autobusowym na świecie. Posiada flotę 3,5 tys. autobusów i przewozi codziennie 1 mln pasażerów. Zatrudnia blisko 6200 pracowników. Roczne przychody spółek działających w Izraelu wynoszą 500 mln euro. Egged realizuje strategię rozwoju, której celem jest uzyskanie pozycji jednego z najważniejszych graczy na międzynarodowym rynku transportu. Polska zajmuje w tej strategii jedno z najważniejszych miejsc, ze względu chociażby na potencjał rozwoju i kluczowe położenie w Europie. Pierwszą inwestycją Egged w Polsce było nabycie spółki Mobilis, która jest obecnie największym prywatnym operatorem w branży autobusowego miejskiego transportu publicznego w Polsce. Mobilis zarządza około 150 autobusami na terenie aglomeracji warszawskiej oraz 80 autobusami w Bydgoszczy, Krakowie i Lubiczu. W dwa lata flota spółki wzrosła o 300 proc. Egged prowadzi działalność również w Bułgarii. „Cieszymy się, że polski Skarb Państwa wybrał Egged na inwestora PKS Mrągowo. Wiążemy z tą firmą oraz polskim rynkiem transportu publicznego dalekosiężne plany rozwoju. Będziemy dążyć do umocnienia potencjału PKS Mrągowo, wypełnienia swoich zobowiązań jako inwestora branżowego oraz zapewnienia stabilności i rozwoju zawodowego pracowników spółki. To nasza druga inwestycja w Polsce, po firmie Mobilis, ale liczymy na to, że nie będzie to inwestycja ostatnia i będziemy kontynuować owocną współpracę z polskimi władzami - mówi Gideon Mizrahi, przewodniczący Egged. –Mamy nadzieję, że zarówno w naszych stosunkach ze Skarbem Państwa jak i z pracownikami PKS Mrągowo (którzy będą również udziałowcami spółki) panować będzie duch współpracy. Jestem przekonany, że wspólne wysiłki, wsparcie know how Egged, oraz planowany program inwestycyjny, pozwolą nowej, sprywatyzowanej firmie osiągnąć jej ambitne cele”–dodał Gideon Mizrahi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Egged
PKS
Mrągowo
Izrael
  • MarcusMagnus – 15.11.2011

    ta firma łamie miedzynarodowe konwencje jej zarzad powinien stanąc pod trybunałem a nie inwestować w polsce

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....