TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Echa TRANSEXPO 2012: MAZ 206 w nowej odsłonie
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 24.10.2012 15:10:30 2 komentarze
Echa TRANSEXPO 2012: MAZ 206 w nowej odsłonie

Podczas targów TRANSEXPO o najnowszych wynikach rynkowych oraz nowościach w ofercie białoruskiego producenta autobusów MAZ rozmawialiśmy z Moniką Letkiewicz z MAZ Auto Poland.

MAZ AUTO POLAND –po okresie licznych zmian personalnych krajowe przedstawicielstwo białoruskiego producenta osiągnęło stan spokoju. Firma pokazała w Kielcach dwa autobusy –doskonale wszystkim model 203 z silnikiem Mercedes-Benz oraz nowość midibus MAZ 206 o wydłużonej konstrukcji i z automatyczna skrzynią biegów Allison. Podobno wyniki zużycia paliwa tak skonfigurowanego pojazdu są podobno całkiem obiecujące. O m.in. tych zmianach rozmawialiśmy z Moniką Letkiewicz z MAZ Auto Poland:

InfoBus.pl: Jak w tym roku wygląda sprzedaż MAZ Auto Poland?

Monika Letkiewicz, MAZ Auto Poland: Przewidujemy, że w tym roku sprzedamy 15 szt. nowych autobusów. Dodatkowo prywatne firmy ze śląska zakupiły używane autobusy MAZ 103 z Serbii w liczbie około 10 szt. To oznacza, że białoruska marka cały czas cieszy się dużą popularnością wśród polskich przewoźników i utrzymuje grono wiernych klientów.

InfoBus.pl: Czy w tym roku pojawili się jacyś nowi klienci?

Monika Letkiewicz: Tak. Taką firmą jest PKS Elbląg, który zakupiła u nas dwa niskopodłogowe autobusy MAZ 203. To efekt dobrych referencji, które wystawiło nam przedsiębiorstwo PKA Elbląg, które samo użytkuje 5 szt. autobusów MAZ 103.

InfoBus.pl: W tym roku na targach w Kielcach pokazaliście zmodernizowany autobus MAZ 206. Jakie zmiany zostały tutaj wprowadzone?

Monika Letkiewicz: Najnowsza wersja to MAZ 206.085. Jest ona nieznacznie dłuższa od swojego poprzednika –o 20 cm i jej długości wynosi obecnie 8850 mm. Pojemność pasażerska pozostała bez zmian, natomiast mamy tutaj nową, w pełni automatyczną skrzynię biegów Allison, która współpracuje z silnikiem Mercedes-Benz Euro 5. Tak zestrojony układ napędowy charakteryzuje się doskonałymi wynikami zużycia paliwa, które według fabryki w Mińsku wynoszą nawet 20 l /100 km. Aby to sprawdzić pojazd ten (wraz z modelem 203) za moment ruszy w jazdy testowe, które rozpoczną się w tym miesiącu w Kielcach. Będziemy chcieli, aby ten autobus sprawdziła także firma MZA Warszawa. Wszystkie sugestie po przeprowadzonych testach zostaną przekazane do fabryki w celach udoskonalenia tego modelu i dostosowanie go jeszcze bardziej do potrzeb potencjalnych klientów. W najbliższym czasie chcemy pokazać w Polsce i oddać krajowym przewoźnikom na testy najnowszy autobus podmiejski MAZ 231, o długości 12 m i pojemności 51 miejsc siedzących

InfoBus.pl: Czy nadal stosujecie w Waszych autobusach silniki Deutz?

Monika Letkiewicz: Jeżeli chodzi o ofertę na polski rynek to wycofaliśmy się z jednostek napędowych marki Deutz i stosujemy tylko silniki Mercedes-Benz. Dodatkowo w wersjach gazowych oferujemy także markę Cummins.

InfoBus.pl: Jak aktualnie wygląda zainteresowanie autobusem przegubowym –MAZ 205?

Monika Letkiewicz: Na ten moment w Polsce jeżdżą cztery takie pojazdy. Zdaniem użytkowników rewelacyjnie spisują się one w trudnym topograficznie terenie, gdzie napęd zlokalizowany w pierwszym członie bardzo pomaga przy pokonywaniu wzniesień. W Polsce dominuj teren płaski i dlatego większość polskich klientów preferuje zabudowę wieżową w tylnym członie. I stąd słabe zainteresowanie tym autobusem w Polsce. Natomiast cały czas jest on w naszej ofercie i czekamy na opracowanie przez fabrykę wersji z silnikiem z tyłu. Wtedy na pewno 205-ka spotka się z dużym zainteresowaniem polskich przewoźników.

InfoBus.pl: Bardzo dziękuję za rozmowę.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAZ
Transexpo
  • adi – 25.10.2012

    Fakt taki że to tani i dobry sprzet.

  • sihi – 27.10.2012

    Ten krotki MAZ trzese sie nie slabie kiedy zarzymuje sie na przystankach lub skrzyzowaniach. Po Estonii jezdza - jakosc jest slaba. Mi podobuja Polskie autobusy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....