TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

eBooking BUS, czyli graniczna rewolucja na EURO 2012
SŁUŻBA CELNA - Opublikowano: 05.06.2012 22:26:03
eBooking BUS, czyli graniczna rewolucja na EURO 2012

Booking polega na uprzednim, elektronicznym powiadomieniu Służby Celnej o planowanym przyjeździe na granicę autobusu/busa przewożącego zorganizowane grupy turystyczne. Do zgłoszenia należy dołączyć listę pasażerów. Zarezerwować odprawę celną można za pomocą specjalnej aplikacji zaprojektowanej i udostępnionej przez informatyków Służby Celnej (z Izb Celnych w Olsztynie i Białymstoku), dostępnej na stronie internetowej www.granica.gov.pl . To nowatorskie rozwiązanie (dotychczas nie można było rezerwować czasu odprawy granicznej) zostało uruchomione przez Służbę Celną pod koniec maja. Dzięki elektronicznej rezerwacji granicznej odprawy celnej, zorganizowane grupy podróżujące autokarami lub busami nie będą musiały tak długo oczekiwać w kolejce, jak do tej pory. Grupy turystów będą mogły wykorzystać czas dotychczas tracony na oczekiwanie na granicy np. na zjedzenie obiadu po drodze, w wybranym przez siebie miejscu. Poprawi ono również płynność dokonywania odpraw granicznych przez Służbę Celną oraz Straż Graniczną, ponieważ będzie można skierować do odprawy celnej większą liczbę funkcjonariuszy. W przyszłości, w przypadku prób zgłoszenia zbyt wielu autokarów na tę samą godzinę, system zaproponuje przesunięcie czasowe. O kolejności odpraw na granicy zadecyduje wówczas kolejność zgłoszeń przyjętych przez system. Na przejściach granicznych, na których pozwala na to infrastruktura, zostanie wydzielony oddzielny pas dla autobusów korzystających z eBookingu. Projekt został przygotowany na mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012, ale będzie można z niego korzystać również po mistrzostwach.

Ideą wprowadzenia eBookingu jest ożywienie kontaktów turystycznych i biznesowych pomiędzy mieszkańcami Polski oraz Rosji, Białorusi i Ukrainy poprzez usuwanie barier oraz tworzenie maksymalnych ułatwień dla osób, przekraczających granicę w celach turystycznych. eBooking ułatwi przedsiębiorcom prowadzenia legalnej działalności gospodarczej, a podróżnym - legalne przekraczanie granicy.

Projekt jest kierowany do touroperatorów, mających siedzibę na terenie Unii Europejskiej oraz w krajach trzecich, prowadzących działalność gospodarczą, której celem jest przewóz zorganizowanych grup turystycznych autokarami i busami. Warunkiem skorzystania z systemu awizacji jest rejestracja firmy w systemie eBooking, za pośrednictwem strony internetowej www.granica.gov.pl/ebooking oraz poprawne przesłanie zgłoszenia przekroczenia granicy. Ułatwienie dotyczy grup zorganizowanych, więc nie będzie można rezerwować w systemie eBooking odprawy granicznej autokarów bez pasażerów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
granica
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....