TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dzień Mercedesa: Umowa z Białymstokiem - Gdańsk dokłada
- Opublikowano: 23.03.2018 18:00:49 1 komentarz
Dzień Mercedesa: Umowa z Białymstokiem a Gdańsk dokłada

Gdańsk kupi 46 nowych autobusów Mercedes Citaro - tak zapowiedział na swoim profilu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Równolegle EvoBus podpisał umowę na 18. Nowych Conecto dla Białegostoku.

-"Gdańsk kupi 46 nowych autobusów Mercedes Citaro - tak zapowiedział na swoim profilu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Tym samym mogę potwierdzić, że miasto dołoży 9 milionów złotych brakujące do rozstrzygnięcia wartego blisko 80 mln zł zamówienia. Będzie to cena porównywalna do zakupów takich pojazdów przez inne miasta, między innymi Gdynię i Wrocław.

Tym samym w ciągu roku na ulice Gdańska ma wyjechać 46 fabrycznie nowych autobusów Mercedes-Benz Citaro. Będzie to 26 pojazdów przegubowych Citaro G, 18 o standardowej długości Citaro oraz dwa midibusy Citaro K. Autobusy w wersji przegubowej będą dysponowały wieszakami na rowery.

Przypomnijmy, że w ogłoszonym przez spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje przetargu wpłynęła tylko jedna oferta - od firmy EvoBus Polska, która zaproponowała pojazdy Mercedes-Benz Citaro za 79,4 mln zł brutto. Spółka GAiT na ten cel miała przeznaczoną kwotę 70,5 mln zł brutto. Brakujące prawie 9 mln zł na zakup pojazdów ma być dołożone z budżetu Miasta Gdańska. O tym przetargu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

-"Po przeanalizowaniu cen w analogicznych przetargach uznaliśmy, że zaoferowana cena jest porównywalna do wartości zakupów pojazdów w innych miastach. Dlatego też dołożymy brakujące środki na zakup 46 nowych autobusów" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Zgodnie z wymaganiami przetargu, wszystkie autobusy będą niskopodłogowe, spełniające normy emisji spalin Euro 6. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, system głosowego zapowiadania przystanków, a także ładowarki USB. Autobusy w wersji przegubowej będą miały zamontowane wieszaki rowerowe. Nowe pojazdy powinny się pojawić w Gdańsku w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Umowa na dostarczenie pojazdów ma być niedługo podpisana.

Będąc jeszcze w temacie Gdańska przypomnijmy, że od 1 lipca br. zostaną wprowadzone bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieszkających na terenie Gdańska. Opcja bezpłatnego biletu będzie zintegrowana z Kartą Mieszkańca, bowiem umożliwia ona doładowanie na nośnik również bezpłatnego biletu.

Białystok z Nowymi Conecto

Równolegle EvoBus podpisał umowę na Conecto dla Białegostoku. 23 marca zastępca prezydenta miasta Adam Poliński podpisał umowę na dostawę osiemnastu autobusów niskoemisyjnych Mercedes-Benz Conecto LF. Miasto zapłaci za nie 29 mln 847 tys. zł. Będą to pojazdy niskoemisyjne i niskopodłogowe o silnikach spełniających normy emisji spalin Euro 6. Firma dostarczy piętnaście pojazdów przegubowych 18-metrowych Conecto LF G i trzy 12-metrowe Conecto LF. Dotrą do Białegostoku jeszcze w tym roku, pod koniec października. Zakupy te zostaną dokonane w ramach unijnego projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej". O przetargu i ofercie EvoBus pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Miasto – w ramach tego samego unijnego projektu – już miesiąc temu podpisało umowę z firmą Volvo Bus Corporation na zakup dwóch autobusów hybrydowych, które także dotrą do Białegostoku jeszcze w tym roku. Będą to pojazdy niskopodłogowe o napędzie hybrydowym spalinowo-elektrycznym. Miasto zapłaci za nie 3 mln 613 tys. zł.

Kolejne zakupy

W najbliższych latach miasto zaplanowało więcej takich zakupów. Zostaną dokonane dzięki czterem projektom dotyczącym transportu miejskiego. Tabor będzie współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dzięki temu na ulice Białegostoku do roku 2021 wyjadą w sumie co najmniej 72 nowe, najnowocześniejsze autobusy. Przybliżony łączny koszt to ok. 110 mln zł netto.

Będzie to kolejny etap prowadzonych od kilku lat przez Miasto Białystok inwestycji, także tych drogowych, tworzących sprawny system komunikacji miejskiej i umożliwiających rozwój sieci szybkich autobusów.

-"Naszym celem jest ułatwienie dostępu do centrum i poprawa komunikacji na terenie Białegostoku – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku. – Istotną kwestią jest także zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej jakości życia poprzez zadbanie o czyste powietrze. Niskoemisyjne, nowoczesne autobusy mają na to duży wpływ."

W ramach projektu "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej" Białystok otrzymał również dofinansowanie na przebudowę ulic: Sitarskiej, 1000-lecia Państwa Polskiego, Jurowieckiej. Podobnie jest z pozostałymi dwoma projektami, które Miasto złożyło do Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – oprócz nowych autobusów zaplanowano przebudowę wielu ulic, a także zakup biletomatów (24 stacjonarne na przystankach i 255 mobilnych, zamontowanych w autobusach).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
BKM Białystok
GAiT Gdańsk
Mercedes-Benz
Citaro
Conecto
  • Kamil380 – 23.03.2018

    We Wrocławiu Citaro. W Gdańsku Citaro. A w Białymstoku Conecto w cenie Citaro... I powiedzcie mi, że nie ma Polski B...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....