TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dywity pod Olsztynem wybrały operatora
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.09.2019 14:00:17
fot. Gmina Dywity, facebook.com

Zwiększenie liczby kursów na liniach gminnych D, wydłużenie godzin funkcjonowania komunikacji nawet do godz. 20.00 wieczorem, wypuszczenie na trasy trzech nowych mini busów Karsan Jest – tak w skrócie od 1 października będzie wyglądać publiczna komunikacja gminna, którą uruchamia Gmina Dywity. 

Wójt Daniel Zadworny podpisał w poniedziałek 23 września umowę z operatorem wyłonionym w negocjacjach. Umowa będzie obowiązywać przez najbliższe 2 lata, a koszt funkcjonowania komunikacji gminnej w tym okresie to ponad 2,6 mln zł. Gmina Dywity od lat stawia na rozwój komunikacji i transportu publicznego. Mieszkańcy największych miejscowości, które leżą najbliżej Olsztyna mogą korzystać z trzech linii podmiejskich 108, 110 i 112, a w 2015 gmina uruchomiła także trzy linie gminne, dowozowe "D" do mniejszych miejscowości. 

Dodatkowo w 2019 roku gmina zakupiła trzy nowe tureckie mini busy Karsan Jest z projektu zwiększającego ekomobilność. Od 1 października 2019 roku nowe busy wyjadą na trasy gminne. Umożliwi to podpisana w poniedziałek 23 września umowa na uruchomienie komunikacji gminnej, w której to Gmina Dywity będzie organizatorem przejazdów, a wyłoniona w negocjacjach firma Inter Trans z Dobrego Miasta - operatorem.

"W mojej wizji rozwoju komunikacja publiczna to sprawa priorytetowa" – mówi wójt Daniel Zadworny. – "Wychodzę z założenia, że gmina rozwija się tam, gdzie rozwijana jest komunikacja. Uruchamiając komunikację gminną w zwiększonym zakresie odpowiadamy na oczekiwania mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy z powodu likwidacji linii przez prywatnych przewoźników mają utrudniony dojazd do szkoły, czy pracy".

Umowa z operatorem została podpisana na najbliższe 2 lata i zacznie obowiązywać od 1 października. Zakłada ona zdecydowane zwiększenie liczby kursów na istniejących liniach gminnych D.

"Do tej pory w ciągu roku wszystkie autobusy na liniach "D" realizowały około 120 tysięcy wozokilometrów rocznie, a od 1 października liczba wozokilometrów zwiększy się do 190 tys. kilometrów rocznie, czyli o około 60 proc. więcej" – mówi Krzysztof Zienkiewicz, specjalista ds. transportu w UG Dywity. – "Dla przykładu mieszkańcy z Bukwałdu, Barkwedy, czy Brąswałdu będą mieli aż 10 kursów dziennie. Nastąpi wydłużenie godzin funkcjonowania komunikacji. Pierwszy kurs będzie po 5 rano, a ostatni na linii D1 o godz. 20.00. Dodatkowo prawie 70 proc. kursów na liniach gminnych będzie skomunikowanych z komunikacją podmiejską do Olsztyna."

Autobusy na liniach gminnych będą kursować od poniedziałku do piątku. Na tyle na razie pozwalają gminie finanse, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości mogą pojawić się również w soboty. Linie gminne będzie od 1 października obsługiwać pięć autobusów, w tym trzy zakupione przez gminę minibusy Karsan Jest i dwa dodatkowe autobusy operatora.

"Układając rozkład szeroko konsultowaliśmy go z mieszkańcami i sołtysami, do których trafiły ankiety" – podkreśla wójt Daniel Zadworny. – "Nad tymi propozycjami pracowali potem radni na komisjach. Chciałbym zaznaczyć, że uruchamiamy publiczną komunikację gminną jako pierwsza gmina wiejska w regionie. Liczę, że będzie spełniała oczekiwania mieszkańców i będą oni z niej chętnie korzystać. Cieszę się również, że udało nam się pozyskać dofinansowanie na komunikację gminną od wojewody z tzw. funduszu autobusowego."

Bilety na liniach gminnych w październiku będą kosztować tyle samo co w komunikacji podmiejskiej, czyli 3 zł bilet jednorazowy normalny, 1,50 zł bilet jednorazowy ulgowy, 40 zł bilet ulgowy miesięczny i 80 zł bilet normalny miesięczny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linie
Dywity
UG
Inter Trans Dobre Miasto
Karsan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....