TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dwa lata sypialnych autobusów megabusGold
STAGECOACH InfoBus.pl - Opublikowano: 07.04.2015 19:22:52 5 komentarzy
Dwa lata sypialnych autobusów megabusGold

Dokładnie za 10 dni minął dwa lata od momentu uruchomienia sypialnych autokarów przez koncern Stagecoach.Z tej okazji firma postawiła wprowadzić kilka zamian w systemie rezerwacyjnym, aby tym samym jeszcze bardziej uatrakcyjnić tą usługę. Może warto z niej skorzystać podczas zbliżających się wakacji?Na pewno jest to przygoda sama w sobie. Ruszając w rejs nighlinerem możemy teraz zarezerwować dwie sąsiednie koje (za jedyne 25 funtów), co tym samym zapewni nam jeszcze większy komfort. Kolejna nowość to wybór typu łóżka bez dodatkowych kosztów. W sypialnym autokarze możemy zarezerwować górną lub dolną pryczę. Ponadto systemie nie pobierze opłaty za możliwość wyboru miejsca obok innego towarzysza podróży. Teraz te opcje są w standardzie, podobnie jak wi-fi, bezpłatne napoje, gniazdka elektryczne, toalety, wygodne łóżka z firmowym polarowym kocem, poduszką i pidżamą ?oczywiście z napisem megabusGold.

Aktualnie sypialne autobusy w sieci megabusGold.com łączą noc w noc Londyn oraz 11 miast w Szkocji, w tym Aberdeen, Dundee, Perth, Cumbernauld, Glasgow, Edynburg, Dunfermline, Falkirk, Inverness i Aviemore w ramach trzech linii: Inverness-Aviemore-Glasgow-Londyn, Falkirk-Dunfermline-Ferrytoll-Edinburgh-Londyn oraz Aberdeen-Dundee-Perth-Cumbernauld-Londyn. Siedzenia w dwupiętrowych autobusach Van Hool TDX27 Astromega są przekształcane w miejsca do spania na odcinku pomiędzy Glasgow a Londynem. Łączna pojemność autokarów to 53 specjalnych foteli, które przekształcają się w 41 łóżek. Jak policzono daje to tygodniowo ponad 1700 mobilnych łóżek na linii między Szkocją i Anglią. Pojazdy pokonują tą trasę raz dziennie przez siedem dni w tygodniu. Edward Hodgson, dyrektor zarządzający megabusGold.com tak podsumował najnowsze zmiany: -?Nasza usługa ma już prawie dwa lata i już okazała się wielkim hitem dla naszych klientów. Zawsze jednak szukamy sposobów, aby zaoferować jeszcze lepszą obsługę, dlatego teraz wprowadzamy kilka nowości w systemie rezerwacyjnym, które mam nadzieję dostarczą nam jeszcze więcej pasażerów. Teraz każdy klient może w ramach biletu i opłaty rezerwacyjnej wybrać preferowany typ łóżka, a te osoby, które chcą mieć więcej miejsca do spania, mogą kupić dwie dolne prycze za dodatkową opłatą. Myślę, że w ten sposób zachęcimy jeszcze więcej osób do korzystania z ekologicznego autobusowego transportu.?

I na koniec kilka danych. Koszt zakupu sypialnego Van Hool-a to ok. 500.000 GBP. Ceny biletów w megabusGold.com wahają się od 15 GBP do 60 GBP. Czas przejazdu to ok. 8 godzin. Pierwsze angielskie sypialne autokary wyruszyły w trasy już w 1920 roku. W pierwszej kolejności połączyły Londyn i Liverpool, oferując miejsce dla 12 pasażerów. Ponadto istniało także połączenie Londyn ?Manchester. Aktualnie nightliery najczęściej wykorzystywane są do przewozu grup muzycznych podczas ich tournée. Regularne nocne linie megabusGold są wyjątkowym transportowym eksperymentem i to w skali całej Europy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
megabus
Van Hool
 • Gość – 10.04.2015

  A jak to zachowuje się w razie wypadku? Czy ktoś wie jakie tam stosuje się zabezpieczenia?

 • Busiak – 12.06.2015

  Widok tych wiszących pryczy nie zachęca. Komfort gorszy niż wagony sypialne pkp :-) Konstrukcyjnie to po VanHoolu bym sie więcej spodziewał.

 • Krakowianka – 30.09.2015

  A jaki smród jest w nocy !

 • adi – 13.06.2016

  Klima jest zadnego smrodu nie ma ...a w samolocie jest czy w lociagu jakis smrod ? Ludzie sa poprostu bez wyobrazni piszac takie bzdety....

 • Darek S. – 12.01.2017

  Dziwię się że do Polski nie jeżdżą te autobusy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....