TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Duże zmiany w Vysokim Mýcie
EKONOM - Opublikowano: 02.02.2011 10:02:35 4 komentarze
Duże zmiany w Vysokim Mýcie

Spadek sprzedaży autobusów IVECO na czeskim, słowackim oraz polskim rynku nie pozostał bez echa i Irisbus wprowadził zmiany personalne. Swoje stanowisko stracił szef Iveco Czech Republic - Daniel Patka. Przypomnijmy, że został on prezesem firmy w 2007 r. i zastąpił na tym stanowisku wieloletniego szefa Karosy, Rudolpha Cernego. Wraz z odejściem tego weterana autobusowego przemysłu zmieniono nazwę producenta –z Karosa na Iveco Czech Republic. Ten ruchu nie spodobał się większości opinii publicznej, a także samym czeskim przewoźnikom. Wcześniej Daniel Patka był głównym konstruktorem w Karosie, a jego największym projektem było opracowanie nowej rodziny autobusów międzymiastowych Crossway / Arway dla całego koncernu Irisbus. Cała ta operacja zakończyła się dużym sukcesem. Miejsce Patki –wg ustaleń dziennika „Ekonom”–zajął Paul Pachovský. To nie koniec zmian personalnych w strukturach IVECO. W tym samym czasie został zdymisjonowany także Horia Chirita, odpowiedzialny od czerwca 2010 r. za sprzedaż autobusów w Niemczech, Austrii i Skandynawii, a dodatkowo dyrektor marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej –Giorgio Zino został przesunięty na półwysep Iberyjski. Czy te zmiany pomogą IVECO odzyskać utracone pozycje i utrzymać tytuł wicelidera autobusowej Europy? Zobaczymy.

Co najważniejsze –w ramach akcji odrabiania strat –włoski koncern planuje spore inwestycje za naszą południową granicą. Iveco Czech Republic, największy czeski producent autobusów, zamierza w 2010 r. znacząco poszerzyć ofertę produkcyjną swojego zakładu w Vysokim Mýcie. Jak powiedział nam przedstawiciel Irisbusa –w ciągu najbliższych miesięcy (prawdopodobnie pod koniec marca) w fabryce ruszy produkcja miejskiego modelu Citelis (jednak tylko w wersji 12M), który będzie przeznaczony na rynki Europy Środkowej-Wschodniej, w tym oczywiście także Polski. Na pewno Citelisy z Czech powinny mieć bardziej konkurencyjną cenę niż te produkowane we francuskich zakładach w Annonay. Także to posuniecie ma duży sens.  Jak informuje „Ekonom”–czeski producent złożył do agencji Czechinvest wniosek w sprawie uzyskania ulg inwestycyjnych, zobowiązując się do m.in. utworzenia 450 miejsc pracy. –„Firma otrzymała ulgę podatkową o maksymalnej wartości 59,7 milionów koron\' –potwierdziła ten fakt Stepanek Filipova, dyrektor marketingu CzechInvest.

 

I na koniec kilka liczb: według danych Czeskiej Izby Motoryzacyjnej za trzy kwartały 2010 r., produkcja autobusów Iveco w Vysokim Mýcie wyniosła 1513 autobusów (dla porównania SOR wyprodukował w tym czasie 258 szt.) Przypomnijmy, że w 2009 r. była to suma prawie 3000 szt. Maksymalna zdolność produkcyjna zakładu to 3350 autobusów rocznie przy aktualnym zatrudnieniu 2200 osób. Cały czas zdecydowanie najwięcej autobusów firma eksportuje na rynek francuski. W zeszłym roku Irisbus zdecydowanie ograniczył swoje udziały m.in. na lokalnych rynkach autobusowych w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Czarę goryczy przelała pierwsza w historii utrata pozycji lidera sprzedaży w mateczniku firmy, czyli w Czechach. Dlatego IVECO musiało podjąć radykalne działania personalne oraz wdrożyć nowe produkty. Pytanie jest czy to pomoże?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Irisbus
Czechy
fabryka
IVECO
 • kierowca pks – 03.02.2011

  Wcale się nie dziwię że sprzedaż spadła,te wozy są awaryjne dużo palą i nie nadają się do jazdy w zimie.To jeżdżące lodówki.

 • dobry – 03.02.2011

  Czy Citelisy są produkowane także w Kapenie?

 • tantus – 04.02.2011

  @dobry: nie, obecnie CItelisy powstają wyłącznie w Annonay we Francji.

 • SLV – 08.02.2011

  Proszę - Czechom nie spodobało się to, że zmeinili ich znaczek (Karosy) na zagraniczny i ilość zamówień spadła, a (pseudo) polaczki same by najchęntiej wykończyły swój własny przemyśł, żeby tylko pokazać się w zagranicznym wozie, bo wszystko co zagramaniczne musi być lepsze, a jak niemieckie to w ogóle cycuś! Głupcy! Wyginiecie!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....