TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Drugi Solaris Urbino 15 na Podbeskidziu
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 16.01.2007 14:55:05
Drugi Solaris Urbino 15 na Podbeskidziu

W pierwszym tygodniu nowego roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Czechowic-Dziedzic odebrało fabrycznie nowego Solaris Urbino 15. Jest to już drugi egzemplarz Urbino 15 w tej firmie i zarazem drugi na Podbeskidziu. W stosunku do pierwszego autobusu nowy nabytek posiada jednak szereg nowości. Przede wszystkim, co najbardziej widoczne z zewnątrz, posiada on nadwozie III generacji. We wnętrzu zamontowany został system monitoringu całej przestrzeni pasażerskiej składający się z trzech kamer, zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo podróżnym. W autobusie może podróżować maksymalnie do 156 pasażerów w tym 40 na miejscach siedzących oraz jeden wózek inwalidzki. Bezpośrednio na niskiej podłodze znajduje się 10 foteli, pozostałe natomiast zlokalizowane zostały na podestach.

Nie zapomniano również o kierowcy, gdyż jego stanowisko pracy otrzymało wydajną klimatyzację firmy KONVECTA. Jest to stosunkowa nowość w PKM Czechowice-Dziedzice, jednak należy przypuszczać, że od bieżącego roku będzie to już standard.

Ciekawostką jest zamontowanie przy skrętnych osiach, tj. pierwszej i trzeciej dodatkowych szczotek zapobiegających nadmiernemu brudzeniu nadwozia przy mokrej nawierzchni.  Kolejną nowością jest wyposażenie autobusu w silnik firmy DAF o mocy 228 kW (310 KM) spełniający normę czystości spalin EURO 3 oraz automatyczną 3-biegową skrzynię firmy VOITH. Poprzednio kupowane Solarisy posiadały silnik firmy MAN.  System informacji pasażerskiej wraz z kasownikami został dostarczony przez firmę PIXEL Bydgoszcz.

Autobus otrzymał nr taborowy 19 i już w najbliższych dniach wyruszy na linie nr VII z Czechowic-Dziedzic do Bielska-Białej. W ramach ogłoszonego przetargu na dostawę autobusów dla PKM w 2007 roku dostarczone zostaną również dwa 12-metrowe niskopodłogowe Solarisy Urbino 12, a w 2008 roku jeszcze jeden. W odróżnieniu od 15-metrowego modelu dostarczonego przed kilkoma dniami, następne autobusy będą posiadały silniki spełniające normę EURO 4. Po ostatniej dostawie PKM Czechowice-Dziedzice posiada trzy Solarisy Urbino 12 oraz dwa Urbino 15.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Pixel
Voith
MAN
Czechowice-Dziedzice
PKM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....