TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Drożej za przejazd A2 Nowy Tomyśl - Konin. Od marca
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 20.02.2020 12:00:20
Drożej za przejazd A2 Nowy Tomyśl - Konin. Od marca

Od 2 marca zapłacimy więcej przejazd Nowy Tomyśl – Konin. Podwyżkę ma "osłodzić" elektroniczny system poboru opłat, który być może ruszy w tym roku.

Elektroniczny system poboru opłat na bramkach planuje wprowadzić jeszcze w tym roku na autostradzie A2 spółka Autostrada Wielkopolska (AWSA). Podnoszenie jakości usług ma być jednym z powodów podwyżki stawek opłat na płatnych odcinkach A2 Nowy Tomyśl – Konin.

Nowy cennik

Od 2 marca przejazd samochodem osobowym płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl – Konin będzie kosztował w sumie 66 zł; opłata za przejazd każdym z odcinków dla motocykli i pojazdów osobowych wzrośnie dla z 20 do 22 złotych. Zmianie ulegną stawki za przejazd wszystkich kategorii pojazdów. Koszt przejazdu odcinkiem autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl pozostanie bez zmian.

Jak poinformował w środę PAP Robert Stankiewicz ze spółki Autostrada Wielkopolska, nowy cennik "odzwierciedla realne koszty utrzymania autostrady, wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu mocno rosnącej inflacji".

Zmiana stawek opłat za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 zostanie wprowadzona 2 marca o godz. 6.00. Przejazd pojazdów kategorii 1 (pojazdy osobowe o dwóch osiach i motocykle) każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady między Nowym Tomyślem a Koninem będzie kosztować 22 zł brutto (obecnie jest to 20 zł). 33 zł wyniesie opłata dla pojazdów kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami) - obecnie jest to 31 zł.

Z 47 zł do 50 zł wzrośnie opłata dla pojazdów kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami). Z 73 zł do 77 zł wzrośnie opłata dla pojazdów kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami).Stawki opłat dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy nienormatywne) wzrosną z 200 do 220 zł.

Poprzednia podwyżka opłat dla pojazdów ciężarowych wprowadzona została w styczniu 2019 roku. Podwyżka opłat dla kierowców aut osobowych nastąpiła rok wcześniej

Elektroniczny dialog

Przedstawiciel spółki podał, że Autostrada Wielkopolska rozpoczęła dialog techniczny z Ministerstwem Infrastruktury, którego efektem ma być wprowadzenie elektronicznego systemu poboru opłat na bramkach przy zastosowaniu odczytu tablic rejestracyjnych. "Tego typu projekt wymaga dopełnienia czasochłonnych, ściśle określonych procedur oraz uzgodnień między wieloma stronami. Jego wprowadzenie możliwe jest jeszcze w tym roku, co znacznie ułatwi podróż wszystkim kierowcom" – podał Stankiewicz. Jak dodał, docelowo videotolling miałby objąć odcinek od Świecka do Konina.

W przekazanym PAP komunikacie prasowym spółka poinformowała, że w planach jest też m.in. uruchomienie programu lojalnościowego oraz wprowadzenie ułatwień dla aut elektrycznych.

"Ich użytkownicy nie będą obawiali się już dalekich podróży autostradą, bowiem większość miejsc obsługi podróżnych od Konina aż po Świecko zostanie wyposażonych w stacje ładowania aut elektrycznych" – powiedział członek zarządu spółki Krzysztof Andrzejewski.

Obwodnica Poznania

Największą inwestycją realizowaną obecnie przez AWSA jest rozbudowa obwodnicy Poznania, której koszt sięga 202 mln zł. Od końca grudnia ub. roku trasa na odcinku 16 km, pomiędzy węzłami Poznań Zachód – Poznań Krzesiny ma już przejezdne po trzy pasy ruchu w obu kierunkach. W tym roku rozbudowane zostaną istniejące i dobudowane nowe ekrany akustyczne, wymienione będą bariery drogowe na węzłach autostradowych, a także zostanie dokończona wymiana oznakowania. W tym roku uruchomiony ma być też system zarządzania ruchem; o sytuacji na drodze będzie na bieżąco informowało dziesięć tablic zmiennej treści, zainstalowanych na odcinku od Gołusek do Nagradowic.. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
myto
A2

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....