TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Drogi na EURO 2012
Karol Wach - Opublikowano: 19.02.2008 16:46:35
Drogi na EURO 2012

„Aby połączyć wszystkie miasta, w których będą rozgrywane mecze EURO 2012, aby połączyć Polskę i Ukrainę dobrymi drogami oraz aby wszystkie areny sportowe były dostępne dla mieszkańców Europy, do czerwca 2012 roku zbudujemy ponad 3000 km autostrad i dróg ekspresowych”–powiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk 14 lutego br. podczas konferencji prasowej w resorcie.

„Zdążymy przed pierwszym gwizdkiem EURO 2012”–zapewnił Minister. Obietnice czy realne zapowiedzi. Patrząc na standardy polskich dróg i tempo ich budowania optymizm Ministra jest raczej dobrą miną do złej gry. Ale…„Obecnie w Polsce mamy 699 km autostrad. Do czerwca 2012 r. zbudujemy 906 km, co łącznie da nam 1605 km autostrad”- poinformował Minister Cezary Grabarczyk. „Dziś mamy w Polsce zaledwie 317 km dróg ekspresowych. Na EURO będzie ich 2418 km, a wiec w tym okresie mamy do wybudowania 2101 km”–dodał. I znowu pojawia się to samo pytanie –pobożne życzenia czy realne perspektywy? Odpowiedź pozostawiamy naszym Czytelnikom.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury w 2008 r. zostaną uruchomione projekty dotyczące 625 km autostrad, a w roku 2009 kolejnych 281 km. W zakresie dróg ekspresowych w 2008 r. zostaną rozpoczęte projekty dotyczące 514 km, w 2009 r. –rekordowych 975 km, w 2010 r. –612 km, w 2011 r. –438 km, natomiast w 2012 r. –157 km. Po projektach jednak nie pojechał jeszcze żaden pojazd. W Polsce potrzebne są autostrady, a patrząc na faktyczny stan trudno być optymistą. Przypominają się słowa piosenki Kazika, który trafnie zauważa, iż w Polsce buduje się …kilkanaście km autostrad rocznie. Nie trzeba być zatem wybitnym artystą, żeby zauważyć że taka jest rzeczywistość. Warszawa nie ma obwodnicy i nic nie wskazuje na to, żeby ją miała. Jak wygląda większość stołecznych ulic w godzinach szczytu? –tego chyba nie trzeba wyjaśniać. Jak zatem kibice mają dotrzeć na Stadion Narodowy? Na to pytanie odpowiedzi nie znamy. Może ktoś z Was potrafi na nie odpowiedzieć. Ale żeby nie wszystko wyglądało przesadnie tragicznie - „Na inwestycje drogowe do 2012 roku mamy zapewnioną sumę 121 mld zł”–poinformował Minister Grabarczyk. W 2008 roku na drogi zostanie wydanych 20,8 mld zł, w 2009 –aż 32,4 mld zł, w 2010 –31,4 mld zł, w 2011 - 23,2,mld zł i w 2012 r. –13,2 mld zł. „Mamy zapewnione finansowanie, mamy przygotowany program budowy dróg, mamy też przygotowane projekty legislacyjne likwidujące bariery, które stoją na przeszkodzie w realizacji tych zamierzeń”–powiedział szef resortu infrastruktury. „Nie może być tak, że prawo nakazuje wybór oferty droższej nawet o 100 mln zł, bo to oznacza, że jest to złe prawo i należy je zmienić”–dodał.

Co z tego wyniknie? Zobaczymy…

„Przygotowujemy zmiany w Prawie zamówień publicznych oraz projekt ustawy o koncesjach na roboty budowlane i usługi”–poinformował Podsekretarz Stanu Andrzej Panasiuk. „Przy zamówieniach publicznych chcemy wykorzystać dobre praktyki Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, chcemy również wyeliminować sytuację, że z błahych powodów wykluczane są tańsze oferty”–wyjaśnił. „Chcemy stworzyć prosty instrument do wyłaniania partnera prywatnego do celów publicznych”–poinformował Wiceminister A. Panasiuk.

Czy to się uda w Polsce, w kraju, w którym procedury przetargowe utrudniają życie wszystkim.

„Polacy kochają dobre drogi i resort sprosta wymaganiom użytkowników dróg”–zapewnił Minister Cezary Grabarczyk. Oby!

Wykorzystano materiały Ministerstwa Infrastruktury.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
droga
budowa
autostrada
Ministerstwo Infrastruktury
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....