TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Drogi na EURO 2012
Karol Wach - Opublikowano: 19.02.2008 16:46:35
Drogi na EURO 2012

„Aby połączyć wszystkie miasta, w których będą rozgrywane mecze EURO 2012, aby połączyć Polskę i Ukrainę dobrymi drogami oraz aby wszystkie areny sportowe były dostępne dla mieszkańców Europy, do czerwca 2012 roku zbudujemy ponad 3000 km autostrad i dróg ekspresowych”–powiedział Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk 14 lutego br. podczas konferencji prasowej w resorcie.

„Zdążymy przed pierwszym gwizdkiem EURO 2012”–zapewnił Minister. Obietnice czy realne zapowiedzi. Patrząc na standardy polskich dróg i tempo ich budowania optymizm Ministra jest raczej dobrą miną do złej gry. Ale…„Obecnie w Polsce mamy 699 km autostrad. Do czerwca 2012 r. zbudujemy 906 km, co łącznie da nam 1605 km autostrad”- poinformował Minister Cezary Grabarczyk. „Dziś mamy w Polsce zaledwie 317 km dróg ekspresowych. Na EURO będzie ich 2418 km, a wiec w tym okresie mamy do wybudowania 2101 km”–dodał. I znowu pojawia się to samo pytanie –pobożne życzenia czy realne perspektywy? Odpowiedź pozostawiamy naszym Czytelnikom.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury w 2008 r. zostaną uruchomione projekty dotyczące 625 km autostrad, a w roku 2009 kolejnych 281 km. W zakresie dróg ekspresowych w 2008 r. zostaną rozpoczęte projekty dotyczące 514 km, w 2009 r. –rekordowych 975 km, w 2010 r. –612 km, w 2011 r. –438 km, natomiast w 2012 r. –157 km. Po projektach jednak nie pojechał jeszcze żaden pojazd. W Polsce potrzebne są autostrady, a patrząc na faktyczny stan trudno być optymistą. Przypominają się słowa piosenki Kazika, który trafnie zauważa, iż w Polsce buduje się …kilkanaście km autostrad rocznie. Nie trzeba być zatem wybitnym artystą, żeby zauważyć że taka jest rzeczywistość. Warszawa nie ma obwodnicy i nic nie wskazuje na to, żeby ją miała. Jak wygląda większość stołecznych ulic w godzinach szczytu? –tego chyba nie trzeba wyjaśniać. Jak zatem kibice mają dotrzeć na Stadion Narodowy? Na to pytanie odpowiedzi nie znamy. Może ktoś z Was potrafi na nie odpowiedzieć. Ale żeby nie wszystko wyglądało przesadnie tragicznie - „Na inwestycje drogowe do 2012 roku mamy zapewnioną sumę 121 mld zł”–poinformował Minister Grabarczyk. W 2008 roku na drogi zostanie wydanych 20,8 mld zł, w 2009 –aż 32,4 mld zł, w 2010 –31,4 mld zł, w 2011 - 23,2,mld zł i w 2012 r. –13,2 mld zł. „Mamy zapewnione finansowanie, mamy przygotowany program budowy dróg, mamy też przygotowane projekty legislacyjne likwidujące bariery, które stoją na przeszkodzie w realizacji tych zamierzeń”–powiedział szef resortu infrastruktury. „Nie może być tak, że prawo nakazuje wybór oferty droższej nawet o 100 mln zł, bo to oznacza, że jest to złe prawo i należy je zmienić”–dodał.

Co z tego wyniknie? Zobaczymy…

„Przygotowujemy zmiany w Prawie zamówień publicznych oraz projekt ustawy o koncesjach na roboty budowlane i usługi”–poinformował Podsekretarz Stanu Andrzej Panasiuk. „Przy zamówieniach publicznych chcemy wykorzystać dobre praktyki Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, chcemy również wyeliminować sytuację, że z błahych powodów wykluczane są tańsze oferty”–wyjaśnił. „Chcemy stworzyć prosty instrument do wyłaniania partnera prywatnego do celów publicznych”–poinformował Wiceminister A. Panasiuk.

Czy to się uda w Polsce, w kraju, w którym procedury przetargowe utrudniają życie wszystkim.

„Polacy kochają dobre drogi i resort sprosta wymaganiom użytkowników dróg”–zapewnił Minister Cezary Grabarczyk. Oby!

Wykorzystano materiały Ministerstwa Infrastruktury.  
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
droga
budowa
autostrada
Ministerstwo Infrastruktury

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....