TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dominowo zamówiło 2 autobusy Iveco Crossway. Line czy PRO?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.03.2018 14:00:39
Dominowo zamówiło autobusy Iveco Crossway 12 Line

2 marca Gmina Dominowo z Wielkopolski podpisała umowę ze zwycięzcą przetargu na dostawę dwóch autobusów międzymiastowych. Kontrakt trafił do polskiego dealera autobusów Iveco, czyli firmy ABP Bus & Coach ze Słupska. Do 15 czerwca do Dominowa trafią najprawdopodobniej dwa Iveco Crossway 13 PRO.

Przypomnijmy, że przetarg w Dominowie ogłoszono pod koniec października 2017 r. Urzędnicy chcieli kupić dwa autobusy międzymiastowe o długości min. 12,5 m. Muszą one umożliwiać podróż przynajmniej 64 pasażerom. Nie mniej niż 54 osoby mają mieć zapewniony przejazd na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0.

Autobusy muszą być napędzane silnikiem diesla, który spełni normę Euro 6. Jednostka ma być nie słabsza niż 260 KM. Zostanie zblokowana w mechaniczną skrzynią biegów. Autobusy muszą być klimatyzowane i monitorowane.

Na pojazdy w takim standardzie gmina przygotowała 2 164 800 PLN brutto. Oznacza to, że za jeden urzędnicy byli w stanie zapłacić 880 000 PLN netto. 8 stycznia otrzymali dwie oferty, ale tylko jedna zmieściła się w tych szacunkach.

Tańszą przedstawiła firma ABP Bus & Coach ze Słupska, dealer autobusów Iveco. Propozycja opiewała na 2 086 080 PLN brutto. Dało to cenę jednostkową w wysokości 848 000 PLN netto. Dodatkowo pojazdy byłyby objęte dwuletnią gwarancją całopojazdową oraz na powłoki lakiernicze, a także na okres 145 miesięcy w zakresie perforacji nadwozia i trwałości konstrukcji.

Drugą ofertę, która nie zmieściła się w budżecie gminy przedstawiła firma VDL Bus & Coach Polska. Opiewa ona na 2 324 700 PLN brutto. Dla Dominowa zaoferowano autokary VDL Futura FMD2 w cenie jednostkowej 945 000 PLN netto. Pojazdy byłyby objęte gwarancją całopojazdową oraz w zakresie perforacji nadwozia i trwałości konstrukcji przez okres 36 miesięcy. Z kolei powłoki lakiernicze byłyby zabezpieczone gwarancją przez 90 miesięcy.

Obaj oferenci zadeklarowali dostawy autobusów do 15 czerwca. Cena decydowała o wyborze w 55%. 30% przeznaczono na ocenę techniczną, natomiast pozostałe punkty można wywalczyć za odpowiednio korzystne warunki gwarancji. Pobieżna analiza wskazywała, że to dealer Iveco wydawał się być od początku w korzystniejszej sytuacji. I potwierdziło to rozstrzygnięcie przetargu.

2 marca gmina odpisała umowę ze słupskim dealerem Iveco. Na dostarczenie pojazdów ma on czas do 15 czerwca. Co przyjedzie do Dominowa? Najbliżej wymogów gminy wydają się być autokary Crossway 13 PRO.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Dominowo
UG
Iveco
ABP
VDL

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....