TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Jesteś tutaj: Infobus / Producenci / Dobry rok MAN-a 
Dobry rok MAN-a
Piotr Bochenko - Opublikowano: 09.02.2011 13:38:19 1 komentarz
Dobry rok MAN-a

27 stycznia br. spółka MAN Truck &Bus Polska zorganizowała w siedzibie wileńskiego przedstawiciela –firmy Adampolis - konferencję prasową poświęconą działalność spółki w 2010 r. i planach na rok 2011. Było się czym pochwalić. Tradycyjnie spotkanie zostało zdominowany przez tematykę ciężarówkową. W tym segmencie rynku MAN po raz siódmy zdobyła tytuł lidera sprzedaży pojazdów ciężarowych w naszym kraju, dostarczając 2212 pojazdów i uzyskując udział w rynku na poziomie 19,3%. Przełom roku obfitował w kilka istotnych kontraktów dla MAN. Dzięki zamówieniom firm Mota - Engil, Mostostal, Poczta Polska oraz VOS MAN wszedł w Nowy Rok z bankiem zamówień na poziomie ponad 170 pojazdów. Tyle o ciężarówkach, czas na autobusy. Tutaj również w 2010 r. MAN odnotował dobre wyniki. Firma zajęła 4. miejsce na całym rynku z wynikiem 107 sprzedanych autobusów, co zapewniło jej udział na poziomie 10% w rynku. Warto podkreślić, że w 2009 r. MAN dostarczył do polskich klientów zaledwie 45 autobusów (udział 5,8%), także wzrost sprzedaży jest naprawdę imponujący i wynosi 137%! Ten sukces MAN zawdzięcza większym zamówieniom na autobusy miejskie, gdzie spółka zajęła ostatecznie wysokie, drugie miejsce, minimalnie wyprzedzając Mercedesa. Łącznie firma w tym segmencie sprzedała 89 egz. –aż o 61 szt. więcej niż przed rokiem (+217%), co zapewniło jej 12,7% udziału w tej kategorii. W zeszłym roku MAN nie sprzedał żadnego autobusu międzymiastowego, natomiast cały czas zachowuje stabilny poziom dostaw w segmencie turystycznym. W zeszłym roku było to 18 autokarów Lion`s City oraz jeden autokar Neoplan Starliner dla KKS Lech Poznań. To wynik o 3 jednostki lepszy niż przed rokiem, co przełożyło się na podobny udział w turystycznym rynku, jak w 2009 r., czyli ok. 15%.

Jak podkreślił Roman Kałużyński, dyrektor ds. sprzedaży autobusów MAN Truck &Bus Polska, w 2010 r. przedsiębiorstwa komunikacyjne z całej Polski zamówiły ponad 190 autobusów miejskich z logo lwa, w tym 70 sztuk MZA Warszawa. To oznacza, że pula ok. 85 egz. przechodzi do realizacji na rok 2011 r., a ponad 20 szt. –na rok 2012. To daje już dziś pewność powtórzenia na koniec bieżącego roku doskonałego rezultatu z 2010 r. A pamiętajmy, że MAN cały czas liczy się w grze o największe tegoroczne mega-kontrakty –m.in. w Białymstoku (70 szt.), Warszawie ( 168 szt.), Lublinie (80 szt.) i Krakowie (100 szt.) Podsumowując - do grona zeszłorocznych i tegorocznych klientów MAN możemy zaliczyć: MZA Warszawa –70 autobusów, PKM Świerklaniec –47 autobusów, PKS Lubin –19 autobusów, PKM Jaworzno –10 autobusów, MPK Opole –10 autobusów, ZMKS Stalowa Wola –8 autobusów, KM Szczecinek –6 autobusów, PKM Gdynia –4 autobusy oraz 2 autobusy do MZK Konin. Z tej sumy w 2011 roku zostaną dostarczone: 19 autobusów dla Lubina, 8 szt. do Stalowej Woli, 10 szt. dla Opola, 6 szt. do Szczecinka oraz 43 do Świerklańca.

Jak stwierdził Roman Kałużyński, największym i najtrudniejszym ubiegłorocznym kontraktem był dla MZA Warszawa. Dyrektor podkreślił fakt, że mimo bardzo bogatego wyposażenia tych autobusów oraz krótkiego terminu dostaw został on zrealizowany w terminie. Ponadto ważnym elementem w produkcji autobusów w ubiegłym roku była modernizacja polskich fabryk MAN w Sadach i Starachowicach. Zwiększono wydajność zakładów do 10 autobusów dziennie, przy czym nie zwolniono żadnego pracownika. To też sukces firmy.

W ubiegłych latach MAN skoncentrował swoje działania na rozwoju sieci serwisowej w Polsce. Mimo niesprzyjającego klimatu ekonomicznego jesienią 2009 roku ruszyła budowa dwóch własnych inwestycji MAN Truck &Bus Polska. Nowe Truck &Bus Center w Gdańsku i we Wrocławiu, zlokalizowane w pobliżu ważnych szlakach komunikacyjnych otwarte zostały latem 2010. Do użytku oddane zostały również Truck &Bus Service w Białymstoku oraz 2 nowe partnerskie obiekty;Trans-Poz w Gorzowie Wielkopolskim oraz Janusz Kosica w Piotrkowie Trybunalskim.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MAN
Neoplan
Wilno
MZA Warszawa
  • gość – 11.02.2011

    Stalowa Wola miesiąć spóźnienia, podobne kombinowane spóźnienia w Świerklańcu i Lubinie. W Białymstoku przecholowali o 4 mln.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....