TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dobre wyniki Daimler Buses za rok 2019
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.02.2020 10:00:40
Dobre wyniki Daimler Buses za rok 2019

Sprzedaż autobusów Daimler Buses wzrosła o 6% do 32 600 sztuk w roku podatkowym 2019. Dla porównania w 2018r r. była to suma 30 900 szt.

Z kolei przychody autobusowej dywizji wzrosły o 5% do 4,7 mld EUR (2018: 4,5 mld EUR).

EBIT wyniósł 283 mln EUR (2018: 265 mln EUR), co stanowi wzrost o 7%. Z

Zwrot ze sprzedaży osiągnął poziom 6,0% (w 2018: 5,9%).

Jak informuje koncern, pozytywny rozwój był spowodowany między innymi wzrostem sprzedaży autobusów w Brazylii, a także korzystnymi zmianami kursowymi. W Europie największy sukces firmy to udane wejście na rynek elektrycznego autobusu miejskiego Mercedes-Benz eCitaro, który jest seryjnie produkowany w fabryce w Mannheim.

Nie tak różowo

W innych dywizjach Daimlera nie jest już tak dobrze, jak w autobusach. Daimler Trucks wykazał spadek sprzedaży jednostkowej o 6% do 488 500 pojazdów. Mimo to jego przychody wzrosły o 5% do 40,2 mld EUR (2018: 38,3 mld EUR). EBIT spadł o 11% do 2 463 mln EUR (2018: 2 753 mln EUR), a zwrot ze sprzedaży wyniósł 6,1% (2018: 7,2%).

Z kolei wśród pojazdów dostawczych Mercedes-Benz mamy wzrost sprzedaży o 4% do 438,400 (2018: 421 400) pojazdów. Przychody były o 9% wyższe i wyniosły 14,8 mld EUR (2018: 13,6 mld EUR). EBIT spadł do minus 3085 mln EUR (2018: plus 312 mln EUR), podczas gdy zwrot ze sprzedaży spadł do minus 20,8% (2018: plus 2,3%).

Zmiany w systemie produkcyjnym

Jak donosi dziennik "Handelsblatt", niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler chce ograniczyć koszty i planuje redukcję 15 tys. miejsc pracy. Firma w ubiegłym roku zapowiadała, że będzie zmniejszać zatrudnienie.

W listopadzie 2019 r. Daimler poinformował, że planuje szeroko zakrojone redukcje, które mają dotknąć tysiące pracowników na całym świecie. Według koncernu działania te do 2022 r. mają zapewnić oszczędności na poziomie 1,4 mld euro

Producent ze Stuttgartu nie sprecyzował wówczas, ile etatów zostanie zlikwidowanych, ale według informacji agencji Bloomberga chodziło o co najmniej 3,3 proc. całkowitego zatrudnienia firmy, tj. nawet 10 tys. miejsc pracy na całym świecie. Serwis Automotive News podawał natomiast, że likwidacja czeka 1,1 tys. stanowisk kierowniczych na świecie lub 10 proc. kadry zarządzającej.

"Handelsblatt" podał jednak, że redukcja zatrudnienia może objąć znacznie większą liczbę pracowników.

Jak podał dziennik, Daimler planuje ogłosić informacje na ten temat we wtorek podczas corocznej konferencji. Według gazety dyrektor generalny niemieckiego koncernu Ola Kallenius chce również zmniejszyć inwestycje w nierentowne projekty, które nie wpisują się w podstawową część działalności firmy.

Dziennik wskazał, że producent ma w planach również zawężenie oferty produktowej. Z gamy marki mają zniknąć Mercedesy Klasy S w wersji coupe i cabrio. Niepewna ma być również przyszłość Klasy B - wskazał "Handelsblatt".

Koncern oficjalnie zapowiedział już, że pod koniec maja z produkcji zostanie wycofany pick-up Mercedes-Benz Klasy X.

Redukcja zatrudnienia ma pomóc firmie poradzić sobie ze zmianami nastawionymi na produkcję pojazdów autonomicznych i elektrycznych. Jak wskazywał po zapowiedziach koncernu Automotive News, jest to szerszy trend w branży motoryzacyjnej. Poza Daimlerem na taki krok zdecydowali się m.in. Audi, General Motors (GM) i Ford Motor oraz Nissan. BMW w celu zmniejszania kosztów pracy zapowiedzało natomiast obniżanie premii dla pracowników oraz chęć uniknięcia "drastycznych środków".

W grudniu Bloomberg wskazywał, że w najbliższych latach koncerny motoryzacyjne zamierzają zlikwidować ponad 80 tys. miejsc pracy. Redukcje najbardziej dotkną pracowników w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii, ale nie ominą również Chin, gdzie branża zatrudnia najwięcej osób, a rynek odnotowuje spadek sprzedaży.

Według prezesa niemieckiego stowarzyszenia motoryzacyjnego Verband der Automobilindustrie (VDA) Bernharda Mattesa w następnej dekadzie tylko z powodu zmian technologicznych może zostać zlikwidowanych 70 tys. miejsc pracy w branży.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Mercedes
Setra

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....