TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dobra seria Iveco. Kolejne autobusy Crossway 10,8LE przyjadą do Zduńskiej Woli
- Opublikowano: 30.04.2018 17:00:14
fot. zdunskawola.pl

W piątek, 27 kwietnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli rozstrzygnęło przetarg na dzierżawę trzech niskowejściowych autobusów klasy MIDI. Przewoźnik znalazł dodatkowe środki i zaakceptował jedyną propozycję, która wpłynęła w postępowaniu.

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę trzech nowych autobusów klasy MIDI MPK Zduńska Wola ogłosiło pod koniec lutego. Pisaliśmy o nim tutaj. Przewoźnik będzie dzierżawił autobusy przez cztery lata od momentu ich odbioru. Spółka jako prawo opcji zastrzegła sobie możliwość ich wykupu. Dostawa pojazdów ma się odbyć w ciągu 150 dni od podpisania umowy.

MPK interesowały konstrukcje niskowejściowe. Mają to być autobusy z nadwoziami o długości 10 – 11 m, szerokości 2,5 – 2,55 m i wysokości 2,7 – 3,25 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 88 pasażerom, w tym nie mniej niż 30 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0.

Będą one napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Mają to być jednostki o mocy min. 200 kW, pojemności skokowej 6,5 – 7 l i osiągające przynajmniej 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zostaną one zblokowane z mechanicznymi, szcześciobiegowymi skrzyniami biegów.

9 kwietnia upłynął termin składania ofert. Przewoźnik na czteroletnią dzierżawę autobusów bez wykupu przygotował 2 300 000 PLN brutto. Oznacza to, że MPK koszt wydzierżawienia jednego niskowejściowego autobusu skalkulowało na poziomie 623 306,23 PLN netto. Jedyna oferta, którą otrzymała spółka minimalnie przewyższała te szacunki.

Przedstawiło ją konsorcjum mLeasing i dealera autobusów Iveco, firmy ABP Bus & Coach ze Słupska. Łącznie oferta partnerów opiewała na 2 910 909,34 PLN brutto. Sam koszt wpłaty wstępnej oraz czynszu za dzierżawę kosnorcjum wyceniło na łącznie 2 534 529,34 PLN brutto. W daje to koszt czteroletniej dzierżawy za jednego Crossway'a 10,8LE na poziomie 686 864,32 PLN netto. Z kolei koszt wykupu autobusów partnerzy określili na 376 380 PLN brutto. Oznacza to, że wykup jednego Iveco kosztowałby MPK 102 000 PLN netto.

Niespełna trzy tygodnie spółka ze Zduńskiej Woli potrzebowała aby zdecydować co dalej. Przewoźnik stwierdził, że wygospodaruje dodatkowe środki i tym samym możliwe było rozstrzygnięcie przetargu. W miniony piątek MPK zaakceptowało ofertę dealera Iveco i jego partnera finansowego. Oznacza to, że flota Crossway'ów 10,8LE w Zduńskiej Woli jeszcze w tym roku powiększy się z sześciu do dziewięciu egzemplarzy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Zduńska Wola
Iveco
ABP
mLeasing
wynajem
dzierżawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....