TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Do Jeleniej Góry przyjadą kolejne Scanie?
InfoBus.pl - Opublikowano: 09.09.2020 17:00:40
Autobusy Scania znowu wjadą do Jeleniej Góry?; fot. MZK Jelenia Góra

Do 2 września MZK Jelenia Góra czekała na oferty od wykonawców w przetargu na dostawę używanych autobusów wraz z prawem opcji.

Do zamawiającego wpłynęła tylko jedna propozycja, pochodząca od Scania Polska S.A.

7 x Citywide

Szwedzki producent zaoferował dostawę siedmiu autobusów (w tym jeden w ramach prawa opcji) Scania Citywide LF za cenę 5 963 286,00 PLN brutto (5 111 388,00 PLN - bez prawa opcji).

Tym samym cena jednego autobusu to 851 898,00 PLN brutto.

Wszystkie pojazdy wyprodukowane zostały w 2016 roku i mają przebieg od 192 816 km do 226 297 km. Objęte są gwarancją na czas 12 miesięcy.

Dodajmy, że zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 5 166 000,00 PLN, co oznacza, że niebawem możemy oczekiwać pozytywnego dla Scanii rozstrzygnięcia jeleniogórskiego przetargu.

Kiedy przyjadą?

Zamówienie obejmuje dostawę sześciu autobusów (zamówienie podstawowe) oraz jednego autobusów w ramach prawa opcji. Jednak o prawie opcji MZK może zdecydować do dwóch tygodni od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.

Planowany termin dostawy autobusów został określony maksymalnie do dnia 23 grudnia 2020 roku. Zamawiający wymaga, aby dostawy były zrealizowane w partiach po dwa autobusy w terminach do 26.11.2020, 10.12.2020 i 23.12.2020 r. Autobus w ramach opcji (o ile zostanie ona zrealizowana) ma zostać dostarczony również do dnia 23.12.2020 r.

Wyposażenie autobusów

Do MZK Jelenia góra mają trafić autobusy klasy MAXI wyposażone m.in. w silnik czterosuwowy, rzędowy, chłodzony cieczą, wysokoprężny, spełniający udokumentowaną normę emisji spalin EURO 6. Wejście na pokład ma się odbywać poprzez troje drzwi w układzie 2-2-2. Przewidziano również układ klimatyzacji dla całego pojazdu, z możliwością osobnego sterowania dla kabiny kierowcy. Dla pasażerów dostępne będą ładowarki do urządzeń elektronicznych – 4 sztuki z podwójnym portem USB (zamontowane w przedniej, środkowej i tylnej części autobusu). Jeden port USB znajdzie się dodatkowo w kabinie kierowcy. Autobusy będą wyposażone w cyfrowy monitoring całopojazdowy. Dodatkowo MZK wymaga, aby autobusy były wyposażone w elektroniczny system informacji pasażerskiej sterowany autokomputerem z pulpitu kierowcy - zintegrowany z użytkowanym przez zamawiającego systemem R&G. Każdy autobus ma być pomalowany zgodnie z kolorystyką obowiązującą w MZK.

Warto dodać, że w tym roku MZK odebrało już 3 sztuki używanych autobusów marki Scania Citywide 12. Są to pierwsze autobusy tej marki we flocie MZK i wszystko wskazuje na to, że nie ostatnie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
używane
diesel
MZK Jelenia Góra
Scania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....