TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

DLA z umową we Wrocławiu. Pakiet Leśnica - Miękinia
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.05.2019 14:00:41
fot. DLA

Urząd Miejski we Wrocławiu podpisał z Dolnośląskimi Liniami Autobusowymi umowę na sześcioletnią obsługę linii wybiegowych między osiedlem Leśnica a gminą Miękinia.

Zacznijmy od początku. W styczniu Wrocław rozpoczął poszukiwania operatora 11 linii autobusowych. To połączenia oznaczone numerami 117, 123, 137, 138, 917, 923, 937, 938, 940, 948 i 958. Pierwsze cztery to linie miejskie, pozostałe natomiast zapewniają komunikację między Wrocławiem a miejscowościami w gminie Miękinia. Większość rozpoczyna swoje kursy na węźle komunikacyjnym Leśnica.

Operator będzie ma zagwarantowane jeżdżenie przez sześć lat, co było dobrym posunięciem, choć dla przewoźników korzystniejszy byłby przynajmniej ośmioletni kontrakt. Start przewozów zaplanowano nie wcześniej niż w lipcu jednak zastrzeżono, że może on ulec opóźnieniu jeżeli postępowanie przeciągnie się w czasie.

W trakcie obowiązywania umowy operator może mieć do wyjeżdżenia nawet 7 200 000 wzkm, czyli 1 200 000 wzkm rocznie. W SIWZ zawarto jednak informację, że przewidywana wielkość pracy przewozowej na dzień rozpoczęcia przewozów wynosi około 1 070 000 000 wzkm rocznie, co dawałoby pracę eksploatacyjną na poziomie 6 420 000 wzkm przez sześć lat.

Do obsługi tego pakietu operator musi podstawić 20 autobusów- 16 podstawowych fabrycznie nowych (jeden typu A o długości 7,9 - 919 m, 12 typu B o długości 9,20 - 10,65 m i cztery C długie na 10,65 - 12,2 m), które mają się pojawić w ruchu w ciągu maksymalnie 270 dni od podpisania umowy oraz czterech dodatkowych. Te ostatnie muszą spełniać min. normę Euro 5 i mieć nie więcej niż 10 lat w każdym roku obowiązywania umowy.

Stawki w górę
26 lutego minął termin składania ofert. Magistrat na sześcioletni zakup przewozów na liniach wybiegowych z Leśnicy miał przygotowane 50 638 100 zł brutto. To oznacza, że urzędnicy założyli średnią stawkę początkową w wysokości 6,16 zł/wzkm netto. Okazało się, że to stanowczo za mało w stosunku do tego czego zażyczyli sobie trzej oferenci.

Na udział w przetargu zdecydowali się DLA, Arriva i Mobilis. Najtańszą ofertę przedstawił wrocławski przewoźnik. Ta propozycja opiewała na łącznie 54 718 740 zł brutto. Przewoźnik dla wszystkich typów autobusów wskazał jedną stawkę. To 7,29 zł/wzkm netto.

Nie było do końca wiadomo jak miasto zareaguje na jego potrzeby, które zweryfikował rynek. 26 marca okazało się, że jednak znaleziono dodatkowe pieniądze. Dzięki temu magistrat mógł rozstrzygnąć przetarg i wybrać ofertę DLA. Uzgodnienia trochę potrwały i ostatecznie 20 maja podpisano umowę. Start przewozów- choć jeszcze musimy to potwierdzić- odbędzie się zapewne w wakacje. Prawdopodobnie chodzi o pierwsze dni lipca.

A co z autobusami? Jeśli chodzi o tabor docelowy to w znakomitej większości będą to Solarisy. DLA pozyska od producenta "jamników" łącznie 17 pojazdów- cztery nU12 i 13 sztuk nU10,5. Każdy z nich będzie w dosyć ciekawej konfiguracji aby sprostać wymaganiom urzędników. Będzie to więc debiut autobusów z tej rodziny we Wrocławiu i to w bardzo ciekawym stylu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linie
Wrocław
UM
DLA Wrocław
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....