TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

DLA oficjalnie z Solarisem. Umowa na 17 autobusów dla Wrocławia!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.05.2019 17:00:47
fot. DLA

Dolnośląskie Linie Autobusowe szykują się do objęcia przewozów na liniach między Wrocławiem a Miękinią. Przed weekendem, 24 maja przewoźnik podpisał umowę z Solarisem na dostawę 17 autobusów z rodziny Nowego Urbino. Ich wrocławski debiut stał się zatem oficjalnie faktem.

Kontrakt do 2025 r.
Przypomnijmy, że DLA podpisało 20 maja z wrocławskim magistratem umowę na sześcioletnią obsługę wybranych linii autobusowych. To połączenia oznaczone numerami 117, 123, 137, 138, 917, 923, 937, 938, 940, 948 i 958. Pierwsze cztery to linie miejskie, pozostałe natomiast zapewniają komunikację między Wrocławiem a miejscowościami w gminie Miękinia. Większość rozpoczyna swoje kursy na węźle komunikacyjnym Leśnica.

W trakcie obowiązywania umowy wrocławski przewoźnik może mieć do wyjeżdżenia nawet 7 200 000 wzkm, czyli 1 200 000 wzkm rocznie. Obsługę linii rozpocznie już 7 lipca. Początkowo DLA będzie inkasowało za swoje usługi stawkę 7,29 zł/wzkm netto, a więc całkiem nieźle. A to oznacza, że firma może dzięki temu zarobić przynajmniej 54 718 740 zł brutto. Tym samym będzie to największy w wieloletniej działalności DLA samodzielnie obsługiwany kontrakt przewozowy.

Czas na Nowego Urbino dla Wrocławia
Docelowo DLA będzie obsługiwało zakontraktowane linie wyłącznie nowymi autobusami. W większości będą to Solarisy. Przed weekendem umowę na dostawę pojazdów podpisali wiceprezes DLA Wanda Zielińska oraz Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży regionu południowo-zachodniego w Solarisie.

Łącznie do Wrocławia trafi 17 "jamników"- cztery nU12 i trzynaście nU10,5. Autobusy będą napędzane silnikami wysokoprężnymi typu Cummins ISB6.7E6C 250B, które zostaną zblokowane z automatami Voith D854.6. Wszystkie będą klimatyzowane, monitorowane oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej bydgoskiego SiMS'a, który w porównaniu z dotychczas znanymi na wrocławskich "strefach" będzie posiadał kilka nowych rozwiązań. Ponadto- co nie było wymagane przez miasto- Solarisy będą posiadały trzy podwójne ładowarki USB dla pasażerów, kamerę zewnętrzną obejmującą prawą stronę autobusu oraz kamerę cofania.

Pierwsze "jamniki" w nowej odsłonie zadebiutują we Wrocławiu już we wrześniu. Pod koniec miesiąca DLA planuje oficjalną prezentację czterech "dziesiątek" i takiej samej liczby "dwunastek". Ich wyjazd na linie planowany jest 30 września. Cała dostawa ma być natomiast zakończona najpóźniej do połowy października. 

Warto dodać, że nie będą to pierwsze autobusy z rodziny Nowego Urbino we flocie DLA. Od sierpnia 2016 r. wrocławska spółka dwunastoma "jamnikami" standardowej długości obsługuje wybrane linie w ramach komunikacji miejskiej w Radomiu. O tych autobusach pisaliśmy tutaj.

Okres przejściowy
Do momentu wyjazdu nowych Solarisów DLA skorzysta z przewidzianego w umowie dobrodziejstwa w postaci okresu przejściowego. W porozumieniu z wrocławskim magistratem i Gminą Miękinia start odbędzie się przy wykorzystaniu 12 autobusów podstawowych. W okresie wakacji nie zostaną uruchomione linie 940, 948 i 958. Ich start nastąpi 1 września.

Do obsługi linii w ramach autobusów tymczasowych wykorzystane zostanie dziewięć trzyletnich Iveco Crossway'ów 10,8LE, dwa SOR-y, a także zadebiutuje pierwszy autobus podstawowy ZAZ A10.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
linie
DLA Wrocław
Solaris
Wrocław
UM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....