TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

DLA oficjalnie z Solarisem. Umowa na 17 autobusów dla Wrocławia!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.05.2019 17:00:47
fot. DLA

Dolnośląskie Linie Autobusowe szykują się do objęcia przewozów na liniach między Wrocławiem a Miękinią. Przed weekendem, 24 maja przewoźnik podpisał umowę z Solarisem na dostawę 17 autobusów z rodziny Nowego Urbino. Ich wrocławski debiut stał się zatem oficjalnie faktem.

Kontrakt do 2025 r.
Przypomnijmy, że DLA podpisało 20 maja z wrocławskim magistratem umowę na sześcioletnią obsługę wybranych linii autobusowych. To połączenia oznaczone numerami 117, 123, 137, 138, 917, 923, 937, 938, 940, 948 i 958. Pierwsze cztery to linie miejskie, pozostałe natomiast zapewniają komunikację między Wrocławiem a miejscowościami w gminie Miękinia. Większość rozpoczyna swoje kursy na węźle komunikacyjnym Leśnica.

W trakcie obowiązywania umowy wrocławski przewoźnik może mieć do wyjeżdżenia nawet 7 200 000 wzkm, czyli 1 200 000 wzkm rocznie. Obsługę linii rozpocznie już 7 lipca. Początkowo DLA będzie inkasowało za swoje usługi stawkę 7,29 zł/wzkm netto, a więc całkiem nieźle. A to oznacza, że firma może dzięki temu zarobić przynajmniej 54 718 740 zł brutto. Tym samym będzie to największy w wieloletniej działalności DLA samodzielnie obsługiwany kontrakt przewozowy.

Czas na Nowego Urbino dla Wrocławia
Docelowo DLA będzie obsługiwało zakontraktowane linie wyłącznie nowymi autobusami. W większości będą to Solarisy. Przed weekendem umowę na dostawę pojazdów podpisali wiceprezes DLA Wanda Zielińska oraz Waldemar Wlazło, dyrektor sprzedaży regionu południowo-zachodniego w Solarisie.

Łącznie do Wrocławia trafi 17 "jamników"- cztery nU12 i trzynaście nU10,5. Autobusy będą napędzane silnikami wysokoprężnymi typu Cummins ISB6.7E6C 250B, które zostaną zblokowane z automatami Voith D854.6. Wszystkie będą klimatyzowane, monitorowane oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej bydgoskiego SiMS'a, który w porównaniu z dotychczas znanymi na wrocławskich "strefach" będzie posiadał kilka nowych rozwiązań. Ponadto- co nie było wymagane przez miasto- Solarisy będą posiadały trzy podwójne ładowarki USB dla pasażerów, kamerę zewnętrzną obejmującą prawą stronę autobusu oraz kamerę cofania.

Pierwsze "jamniki" w nowej odsłonie zadebiutują we Wrocławiu już we wrześniu. Pod koniec miesiąca DLA planuje oficjalną prezentację czterech "dziesiątek" i takiej samej liczby "dwunastek". Ich wyjazd na linie planowany jest 30 września. Cała dostawa ma być natomiast zakończona najpóźniej do połowy października. 

Warto dodać, że nie będą to pierwsze autobusy z rodziny Nowego Urbino we flocie DLA. Od sierpnia 2016 r. wrocławska spółka dwunastoma "jamnikami" standardowej długości obsługuje wybrane linie w ramach komunikacji miejskiej w Radomiu. O tych autobusach pisaliśmy tutaj.

Okres przejściowy
Do momentu wyjazdu nowych Solarisów DLA skorzysta z przewidzianego w umowie dobrodziejstwa w postaci okresu przejściowego. W porozumieniu z wrocławskim magistratem i Gminą Miękinia start odbędzie się przy wykorzystaniu 12 autobusów podstawowych. W okresie wakacji nie zostaną uruchomione linie 940, 948 i 958. Ich start nastąpi 1 września.

Do obsługi linii w ramach autobusów tymczasowych wykorzystane zostanie dziewięć trzyletnich Iveco Crossway'ów 10,8LE, dwa SOR-y, a także zadebiutuje pierwszy autobus podstawowy ZAZ A10.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
linie
DLA Wrocław
Solaris
Wrocław
UM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....