TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Deklaracja polskich miast na rzecz elektromobilności
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.09.2019 16:00:26
Deklaracja polskich miast na rzecz elektromobilności ; fot. ZTM Lublin FB

Prezydenci 30 polskich miast będą współpracować w dziedzinie rozwoju mobilności zeroemisyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem transportu zbiorowego. Deklarację w tej sprawie włodarze podpisali podczas I Kongresu Nowej Mobilności w Lublinie.

Deklaracj Miast na rzecz rozwoju Elektromobilności została podpisana m.in. przez prezydentów i wiceprezydentów Wrocławia, Częstochowy, Kielc, Białej Podlaskiej, Lublina, Słupska, Warszawy, Wałbrzycha, Sosnowca, Wejherowa, Olsztyna, Krakowa, Piekar Śląskich, Ełku, Świętochłowic, Zielonej Góry, Suwałk, Nowego Sącza, Tczewa, Tarnowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi, Puław, Ełku, Sosnowca, Torunia, Krosna i Kędzierzyna Koźla"

Lubelski kongres

W Lublinie samorządowcy i eksperci branży elektromobilności rozmawiali o rozwiązaniach, które już wkrótce będą codziennością w każdym dużym polskim mieście. Jak zadeklarował Krzysztof Żuk, prezydent Lublina - "Za 2-3 nasz transport publiczny będzie w ponad połowie składał się z trolejbusów i zero lub niskoemisyjnych autobusów. Będziemy chcieli także w ten sposób zachęcić kierowców codziennie dojeżdżających do Lublina, by korzystali z parkingów park & ride, zostawiali swoje pojazdy poza centrum i poruszali się po mieście komunikacją miejską.

-"Polskie miasta dzisiaj są liderami europejskimi w zakresie elektromobilności. Sprzyja temu dobra strategia miast, ale też wysokie dofinasowanie ze środków unijnych" – dodał Krzysztof Żuk.

Według niego podpisana deklaracja dotyczy nie tylko miast, ale też innych interesariuszy rozwoju tej branży, w tym firm z nią związanych.

-"Deklaracja stanowi swego rodzaju zobowiązanie, że będziemy w zakresie elektromobilności robić i więcej, i szybciej" – podkreślił Krzysztof Żuk.

PSPA, IGKM i ZMP

Kongres Nowej Mobilności został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, Związkiem Miast Polskich oraz Izbą Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. To największe, merytoryczne forum dyskusyjne poświęcone wyzwaniom związanym z wdrażaniem elektromobilności w Polsce. Odbywa się ono w otwartej formule warsztatów i grup roboczych, w których biorą udział przedstawiciele samorządów, firm motoryzacyjnych, dostawców infrastruktury oraz eksperci.

-"Takie spotkania są potrzebne, byśmy budowali swoją wiedzę o rynku elektromobilności" – zaznaczył Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Tempo rozwoju elektromobilności w Polsce znacznie zwiększyło się w ostatnich latach. Jest to efektem strategii przyjętej przez Unię Europejską oraz zmian w polskim prawodawstwie, które nakłada na samorządy limity wykorzystania pojazdów zeroemisyjnych w transporcie publicznym.

198 elektrobusów

Udział e-busów we flocie (dotyczy gmin powyżej 50 tys. mieszkańców) ma wynieść w 2021 r. co najmniej 5 proc., w 2022 r. -10 proc., a w 2028 - 30 proc. To właśnie Lublin jest miastem, które obecnie spełnia wyznaczony 5-procentowy wskaźnik, a jak obiecuje prezydent miasta za 2 lata parametr ten zostanie podwojony.

Maciej Mazur poinformował, że obecnie w naszym kraju jest użytkowanych 198 elektrycznych autobusów, a kolejne 300 znajduje się w produkcji.

-"Oznacza to, że wkrótce po polskich drogach będzie jeździło 500 e-busów – powiedział Mazur. - Życzymy sobie, abyśmy stali się też liderem w zeroemisyjnych pojazdach osobowych. Na razie jest to 6300 zarejestrowanych aut, a my myślimy o dziesiątkach, stekach tysięcy a nawet milionach" – dodał.

Uzupełnił, że Kongres został zorganizowany m.in. po to, by czas dojścia do takich liczb był odpowiednio krótki. Uczestnicy Kongresu podkreślali też, że rozwój elektromobilności ma służyć poprawie jakości życia mieszkańców miast, poprzez ograniczenie emisji CO2 i hałasu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
PSPA
IGKM
ZMP

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....