TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Debiut Urbino 8,6 w Tarnowie. Do centrum i na osiedla
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.11.2018 17:00:08
Debiut Urbino 8,6 w Tarnowie. Do centrum i na osiedla

2 listopada MPK Tarnów zaprezentowało dziennikarzom swój najnowszy autobus - Solaris Urbino 8,6, który już w najbliższych dniach wyruszy na ulice miasta. Przewoźnik wzbogaci się niebawem o łączne pięć takich midibusów.

W fabryce Solaris Bus & Coach w Bolechowie trwa właśnie odbiór techniczny ostatniej już serii pojazdów zakupionych w tym roku przez MPK Tarnów. Pięć sztuk fabrycznie nowych Solarisów Urbino 8,6 zasili tarnowski tabor już początkiem listopada br. Pierwszy już jest i w najbliższych dniach wyruszy w trasę. Jego długość to 8,6 m, dlatego doskonale sprawdzi się w centrum miasta oraz na drogach osiedlowych.

-"Niewielkie, ale bardzo komfortowe Solarisy Urbino 8,6 będą obsługiwały mniej obłożone trasy i kursy świąteczne, w czasie których pasażerów jest mniej. Zobaczymy je na czterech liniach - m.in. na osiedlu Zielonym i na osiedlu Jasna - zapowiada prezes MPK w Tarnowie, Jerzy Wiatr. - Autobusy mają ekologiczny silnik Euro 6, dzięki czemu niemal nie zanieczyszczają powietrza spalinami, co jest – oprócz ich małych rozmiarów – dodatkową zaletą w gęsto zabudowanym centrum czy na osiedlach."

Tarnowski standard

Pojazdy te, podobnie jak wszystkie zakupione do tej pory unijne autobusy, wyposażone są w ekologiczny silniki diesla Euro 6, automatyczne skrzynie biegów, systemy EBS, całopojazdowe klimatyzacje, tablice LCD, monitoring, sterowniki sygnalizacji świetlnej oraz wszelkie udogodnienia dla pasażerów.

Jak już informowaliśmy. MPK Tarnów wzbogaci się w tym roku o pięć Solarisów Urbino 8,6. To kolejny etap zakupów nowego taboru dla tarnowskiego przewoźnika, w ramach których miasto kupiło łącznie 40 nowoczesnych, komfortowych i ekologicznych autobusów. W ten sposób połowa taboru miejskiego przewoźnika została wymieniona na nowe pojazdy i to renomowanych marek, takich jak Solaris, Scania i MAN. Koszt autobusowych zakupów to 40 milionów złotych, w tym 33 miliony pochodziły z Unii Europejskiej.

- Dobrze wykorzystaliśmy fundusze europejskie, a pasażerowie zauważają nową jakość – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Nie tylko autobusy

Zmiany w miejskim transporcie obejmują nie tylko zakup autobusów, ale również Integrację Transportu Publicznego w Tarnowie. Jednym z elementów tego projektu, który również służy już pasażerom, są elektroniczne tablice świetlne na przystankach, informujące o realnym czasie odjazdu poszczególnych autobusów. W całym mieście jest ich obecnie 10, trwa montaż kolejnych, a do połowy przyszłego roku będzie ich w Tarnowie 50. System pomyślnie przeszedł testy, tablice działają poprawnie.

-Tablice umieszczamy w miejscach, w których jest najwięcej pasażerów, nie tylko w centrum miasta, ale też między innymi przy nowym szpitalu czy w Mościcach, które są ważnym punktem przesiadkowym - mówi Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

Tablice są też wyposażone w komunikaty głosowe dla osób niedowidzących. Po wciśnięciu umieszczonego na słupie przycisku podają informacje o nadjeżdżającym autobusie. Tarnów uzyskał na ten projekt ponad 17,5 miliona złotych unijnego dofinansowania, całość kosztów to 25,5 miliona. W jego ramach Tarnów uruchomił również miejską wypożyczalnię rowerów, projekt obejmuje także między innymi stworzenie centrum zarządzania ruchem. Dzięki temu przejazd przez miasto będzie łatwiejszy i bardziej płynny.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Tarnów
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....