TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Debiut Urbanway w Bratysławie
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 17.11.2014 16:52:49 3 komentarze
Debiut Urbanway w Bratysławie
10 listopada firma Dopravnýpodnik Bratislava uroczyście odebrała pierwszy autobus Iveco Urbanway 12 w ramach zamówienia opiewającego na zakup łącznie 20 szt. + 20 dodatkowych egzemplarzy w opcji. Kolejne pojazdy z logo Iveco Bus pojawią się we flocie słowackiego operatora do końca roku. Pierwsze przekazane konstrukcje obsługują linię nr 50. To w pełni niskopodłogowe pojazdy, które mogą zabrać na swój pokład do 94 pasażerów. W ich układzie napędowym zastosowano silniki FPT (Iveco) Tector 7 Euro 6 o pojemności 6,7 l i mocy 210 kW (286 KM), automatyczną skrzynię biegów firmy Voith oraz całopojazdową klimatyzację. Podczas przekazania podkreślono, że rodzina Urbanway zadebiutowała na międzynarodowej scenie całkiem niedawno –w październiku 2013 r. podczas targów w Kortrijk, a odebrane przez Bratysławę pojazdy to pierwsze seryjnie produkowane autobusy Urbanway, jakie opuściły fabrykę Iveco w czeskim Vysokim Myte (montowana jest tutaj kompleta gama miejskich pojazdów, w tym także w wersji midi). Model ten jest następcą miejskiej serii Iveco Citelis, które są aktualnie eksploatowane przez DPB w liczbie 35 szt. Urbanway przeszedł gruntowną modernizację, w tym przede wszystkim zastosowano w nim nowe silniki spełniające normę Euro 6. –„Nowe autobusy są niskopodłogowe, w pełni klimatyzowane, posiadają wewnętrzny i zewnętrzny system kamer, elektroniczny układ informacji pasażerskiej oraz akustyczny system zapowiadania przystanków dla osób niewidomych i niedowidzących. To w połączeniu z platformą wjazdową w środkowych drzwiach, umożliwia osobom niepełnosprawnym komfortowe korzystanie z naszej komunikacji publicznej - powiedział prezes DPB Ing. Lubomir Belfi. –Inne zalety tych autobusów to stalowa konstrukcja zabezpieczona przed korozją chronione przez kataforezę.”Warto podkreślić, że najnowsze Urbanway to kolejne nowe autobusy, jakie wzmocnią bratysławski tabor w tym roku. Kilka tygodni wcześniej swoje pojazdy typu Urbino 10 przekazał Solaris (łącznie jest ich 5 szt. + 5 szt. w opcji), a firma SOR została wybrana na dostawcę 50. niskopodłogowych autobusów przegubowych (+50 szt. w opcji). Równolegle czeski producent –razem ze Skodą –rozpoczął dostawy do stolicy Słowacji pierwszych trolejbusów w ramach kontaktu na łącznie 120 szt. takich pojazdów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
Bratysława
Słowacja
 • wde – 17.11.2014

  Po prostu koszmar jaki obrzydliwy autobus faktycznie bezguście

 • Hugo – 18.11.2014

  Oglądałem Urbanway'a na targach w Kielcach, całkiem sympatyczne wozidło ;) W porównaniu do citelisa jest spory postęp.Nie przypadł mi do gustu jedynie tył autobusy, zbyt futurystyczny ,ale w autobusach dla Bratysławy jest zastosowana dość duża szyba tylna więc wrażenie może być inne.

 • Trajluś – 18.11.2014

  Jaki spory postęp, jak to tylko facelifting Citelisa,,, nie wiecie co piszecie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....