TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Debiut miejskich autobusów w Ustce. PKS Słupsk!
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.07.2018 11:29:39
Debiut miejskich autobusów Ustce. PKS Słupsk!

12 lipca Ustka uruchomiła pilotażowy program komunikacji. To dwie trasy, z których bezpłatnie mogą korzystać m.in. mieszkańcy, osoby niepełnosprawne czy turyści, którzy mają dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej

Zgodnie z pilotażowym programem komunikacji miejskiej w Ustce od czwartku po mieście w godz. 6-20 kursują dwa autobusy na dwóch trasach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej Ustki, w magistracie, w centrum informacji turystycznej, domu kultury, bibliotece i przychodniach lekarskich. W pierwszy kurs wybrali się burmistrz Jacek Graczyk, wicestarosta słupski Rafał Konon i prezes PKS Słupsk Anna Dadel.

-"Zachęcamy mieszkańców i przebywających w Ustce turystów do korzystania z tej możliwości poruszania się po mieście. Od zainteresowania pasażerów uzależnione jest dalsze funkcjonowanie komunikacji - informuje UM w Ustce.

Jak poinformowało miasto w oficjalnym komunikacie, przejazdy są bezpłatne dla mieszkańców Ustki. Dokumentem potwierdzającym to uprawnienie jest dowód osobisty z wpisanym adresem zameldowania lub bilet wydawany w Biurze Ewidencji Ludności w Urzędzie Miasta w Ustce w godzinach pracy magistratu. W przypadku dzieci wystarczy oświadczenie ustne rodzica, posiadającego uprawnienie, lub legitymacja szkolna.

Bezpłatnie z komunikacji miejskiej mogą także korzystać osoby niepełnosprawne, okazujące się aktualną legitymacją lub zaświadczeniem o niepełnosprawności, oraz turyści, którzy mają dowód uiszczenia opłaty uzdrowiskowej.

Koszt biletu dla pozostałych pasażerów wynosi 2 zł. Autobusy będą kursować do 26 września. Jeśli program pilotażowy się sprawdzi, miasto nie wyklucza "możliwości jego dalszego funkcjonowania".

Za ponad 219 tys. zł obsługą obu linii komunikacji miejskiej w Ustce zajmuje się słupski PKS, wybrany w przetargu.

Rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ

Węzeł w Ustce

To nie koniec dobrych informacji z pomorskiego miasta. W środę, 11 lipca 2018 roku, marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz burmistrz Ustki Jacek Graczyk podpisali umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą "Budowa transportowego węzła integracyjnego w Ustce".

Dzięki zawartej umowie w ciągu dwóch lat w Ustce powstanie nowoczesny, efektywnie funkcjonujący węzeł transportowy zintegrowany z komunikacją kolejową, autobusową, rowerową i pieszą. W pierwszym etapie prac wyremontowany zostanie budynek dworca, który stanie się kolejną perełką architektoniczną w Ustce. Zagospodarowany zostanie również teren wokół, wraz z przebudową ulicy Portowej, z przebiciem do Bulwaru Portowego. Powstanie nowy dworzec autobusowy, parkingi dla samochodów oraz rowerów wraz z wiatami.

Całkowite koszty projektu: 23 216 038,15 zł

Kwota dofinansowania: 15 903 007,91 zł (stanowi to 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji)

Zakres projektu obejmuje:

1) Budowę pętli autobusowej z zadaszonymi peronami oraz stanowiskami dla autobusów z ciągami komunikacyjnymi w obrębie dworca autobusowego i kolejowego, w tym budowy drogi doprowadzającej do węzła (dojazd do ul. Portowej i drogi na pętli), miejsc parkingowych dla autobusów (5 szt.), ciągów pieszych i rowerowych, parkingów dla samochodów osobowych park&ride – 23 szt., budowę parkingu rowerowego bike&ride z wiatami (40 rowerów), systemu informacji pasażerskiej, postoju taxi.

2) Budowę budynku dworca autobusowego z poczekalniami i kasami biletowymi

3) Remont i przebudowę budynku dworca PKP wraz z zagospodarowaniem terenu wokół dworca.

4) Budowę ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą: północnego odcinka ul. Portowej – od dworca autobusowego do skrzyżowania z ul. Marynarki Polskiej, przebudowę dojazdu do Bulwaru Portowego, budowę parkingów dla samochodów osobowych park&ride -218 szt., budowę ścieżek rowerowych i parkingu bike&ride - 30 miejsc, małej architektury, budowę systemu kontroli i zarządzania miejscami parkingowymi.

5) Realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej promującej korzystanie z transportu zbiorowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Słupsk
BKM
UM Ustka
  • Ryszard Pfeifer – 12.07.2018

    Pięknie. Ustka. I PKS Słupsk, Polski Publiczny Przewoźnik !

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....