TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dębica z kompletem Autosanów. Kolejne na jesieni
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2019 15:00:52
Zdjęcie z profilu na FB Mariusza Szewczyka, burmistrza Dębicy

Dębica ma już komplet Autosanów z ubiegłorocznego zamówienia. To łącznie osiem autobusów- trzy SanCity 10LF i pięć 12LF. To jednak nie koniec. W listopadzie na podstawie kwietniowej umowy Autosan przekaże miastu jeszcze dwie sztuki tych ostatnich.

Mamy więc finał realizacji umowy zawartej między Dębicą a producentem "bocianów" 16 lutego 2018 r. Zamówienie opiewało na dostawę łącznie ośmiu całkowicie niskopodłogowych autobusów z silnikami diesla Euro 6. Do 25 października 2018 r. w Dębicy miało się pojawić pięć SanCity 12LF i trzy "dziesiątki". Kontrakt opiewał na na 9 666 570 PLN brutto. A to cało średnią cenę za "bociana" w wysokości 982 375 PLN netto. Producent z Sanoka dostanie jednak znacznie mniej.

Autosan jednak wielomiesięczne opóźnienie w realizacji tego zlecenia. W konsekwencji dostawy rozpoczęły się dopiero pod koniec maja. Kontrakt został jednak zamknięty. Miejska Komunikacja Samochodowa ma już bowiem wszystkie osiem "bocianów", które dla niej zamówiło miasto w ubiegłym roku.

Każdy z dębickich SanCity 12LF umożliwia podróż 106 pasażerom, w tym 26 na miejscach siedzących. Dziewięć foteli jest dostępnych z niskiej podłogi. Z kolej każda z trzech "dziesiątek" zabiera na pokład 98 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących. Z niskiej podłogi jest dostępny pięć foteli. Każdy dębicki SanCity posiada siedzenia Ster NewCity. Bardzo ciekawie prezentuje się wnętrze, które jest utrzymane w przeważającej mierze w odcieniach szarości. Ładnie podkreśla to nowa dębicka tapicerka oraz chromowane poręcze.

Szczegóły wyposażenia
Wejście na pokład tych w pełni niskopodłogowych autobusów jest możliwe dzięki trzem drzwiom w układzie 2-2-2. Autosan wykorzystał drzwi firmy Rawag z Rawicza z napędami BODE. Na życzenie miasta producent zamontował zewnętrzne oświetlenie progów wejściowych.

Pora zajrzeć w serce autobusów. A tutaj standardowy komplet Autosana. Zastosowano silnik Cummins ISB6.7E6 280B. To niespełna siedmiolitrowa jednostka napędowa o mocy 204 kW i 1082 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Została ona zblokowana z automatyczną skrzynią biegów Voith D854.6 Diwa 6. Układ jezdny jest oparty na osiach ZF. Przednia to najprawdopodobniej zależna typu RL82A. Jako napędową wykorzystano wolny portalowy most AV133/80.

Autosany są wyposażone w klimatyzację, co powinno poprawić komfort podróży, szczególnie w okresie letnim i zimowym. Przestrzeń pasażerska jest chłodzona za pomocą agregatu Spheros Aerosphere o mocy 25 kW. Naturalną wentylację zapewniają okna przesuwne , wentylatory dachowe oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy.

System informacji pasażerskiej oparto na rozwiązaniach firmy R&G. Są więc zewnętrzne tablice diodowe, wewnętrzny monitory- na pewne jeden ETM-38 (tzw. "e-korale") oraz LED typu ETL416120 lub LCD ETM-23, system GPS oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Jeszcze nie wiemy jaki autokomputer steruje całością.


"Miejski" 2018 r. wreszcie rozliczony
Dębica to ostatnich z kontraktów, które Autosan miał zakończyć w ubiegłym roku. Teraz praktycznie wyszedł "na czysto". Dosyć blado prezentują się kolejne miejskie dostawy producenta z Sanoka.

Po wakacjach Autosan ma dostarczyć łącznie 17 sztuk SanCity 12LF. Na pierwszy rzut ma pójść 15 autobusów dla zrzeszającego kilka gmin spod Rzeszowa Związku Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa. O tym kontrakcie opiewającym na nieco ponad 16,14 mln PLN brutto pisaliśmy tutaj. Kolejne dwie "dwunastki" trafią do Dębicy. Będą one kosztowały miasto niespełna 2,5 mln PLN brutto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Dębica
UM
MKS Dębica
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....