TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Dębica wybiera Autosana. 2 x MAXI z rekuperacją
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.04.2019 15:00:41
Dębica wybiera Autosana. 2 x MAXI z rekuperacją

Formalnościom stało się zadość. Dębica wreszcie zamyka autobusowe zakupy. Dziś, 10 kwietnia miasto oficjalnie zaakceptowało ofertę Autosana w przetargu na dostawę dwóch spalinowych pojazdów klasy MAXI. A to oznacza, że miasto kupi łącznie 10 autobusów z fabryki w Sanoku.

Zakupowa historia
Przypomnijmy, że to kolejny w przetarg na dostawę nowych autobusów dla Dębicy. W listopadzie 2017 roku Urząd Miasta ogłosił dwuczęściowe postępowanie na dostawę łącznie 10 autobusów. Kontrakt na dostawę pięciu pojazdów klasy MIDI o długości 9 – 11 m oraz trzech MAXI z nadwoziami długimi na 11 – 12,5 m trafił do Autosana. Producent z Sanoka za realizację zawartej 16 lutego 2018 r. umowy miał zainkasować niespełna 9,7 mln PLN brutto. Ale będzie to znacznie mniejsza kwota, gdyż producent do tej pory nie dostarczył autobusów dla Dębicy.

Miastu nie udało się natomiast pozyskać ofert na dostawę dwóch hybryd klasy MAXI. Problemem dla producentów był zapewne termin dostawy jak i budżet Dębicy. Pojazdy miały bowiem zostać przekazane miastu do 25 października 2018 r. Koszt zakupu jeden standardowej hybrydy przyjęto na poziomie 1 192 000 PLN netto, a więc stanowczo poniżej realiów rynkowych. Stąd brak ofert i konieczność powtórki tej części przetargu.

W nowym postępowaniu miasto zdecydowało się na autobusy spalinowe. Początkowo wydawało się, że za nieco ponad 2,49 mln PLN brutto dostarczy je także Autosan. Tak się jednak nie stało, gdyż w czerwcu 2018 r. unieważniono postępowanie. Miasto dopatrzyło się wady prawnej, która uniemożliwiała zawarcie umowy z producentem z Sanoka. Kilka dni później ogłoszono nowy przetarg, jednak on także zakończył się o unieważnieniem. Nikt nie chciał miastu dostarczyć autobusów w wymaganym terminie, czyli maksymalnie do 28 lutego 2019 r.

Do czterech razy sztuka
Na początku lutego ogłoszono więc nowy, już trzeci przetarg. Dalej miasto interesowały diesle spełniające normę Euro 6 z nadwoziami o długości 11 – 12,5 m. Wymagania nie uległy zmianom. "Dwuniastki" mają zostać przekazane miastu do 15 listopada 2019 r.

Do dziś w Dębicy czekali na oferty. Magistrat na dwie spalinowe solówki przygotował 2 500 000 PLN brutto. A to oznacza, że koszt zakupu jednej przyjęto na poziomie maksymalnie 1 016 260 PLN netto. To znacznie więcej w porównaniu z poprzednim przetargami. Dotychczas wycena miasta wynosiła bowiem 801 700 PLN netto. Jedyna otwarta miesiąc temu oferta na styk wstrzeliła się w miejski budżet.

Przedstawił ją Autosan. Producent z Sanoka zaproponował dostawę dwóch SanCity 12LF w cenie 2 488 290 PLN brutto. Obejmuje ona najwyżej punktowaną czteroletnią gwarancję całopojazową. Jeden dwunastometrowy "bocian" został więc zaoferowany Dębicy w cenie 1 011 500 PLN netto. Wycena dosyć interesująca jeśli porównamy ją z Rzeszowem.

Od początku wyglądało więc na to, że miasto wreszcie dostało zielone światło by zamknąć autobusowe zakupy. I tak też się dzieje. Dziś magistrat oficjalnie zaakceptował ofertę Autosana. Pozostaje zatem czekać na podpisanie umowy i dostawę. Producent z Sanoka będzie miał na to niecałe siedem miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Dębica
UM
MKS Dębica
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....